Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 75
  1. #31

    Подразбиране

    Shanni ,аз шия по абсолютно същия начин като теб ,но познавам Анито ,която шие двулицево и като ми показа нейните творби ахнах При нашия начин получаваме едни празни пространства между цветовете ,а при нейните гоблени такива няма Най- важното според мен е ,на нас самите да си ни харесват,а дали е двулицево или не -Кой ще му гледа от зад

  2. #32

    Подразбиране

    И с празните пространства се справих - вече не ми се получават. Намерих начин да ги избегна.

  3. #33

    Подразбиране



    За всички, които шият идеално.

  4. #34

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Shanni Виж мнение
    И с празните пространства се справих - вече не ми се получават. Намерих начин да ги избегна.

    Kak?

  5. #35

    Подразбиране

    Ами да речем че имам ушито червено и трябва да сложа до него зелено - на всеки нов ред провирам зеленото отзад през крайните бодове от червеното, така, че да стане като продължение на зеления ред и връщам обратно, като запазвам посоката когато започвам следващия зелен ред

    ... не знам дали става ясно, може пак да сложа снимки, но да си призная, там, където има по малко бодове и цветовете се преливат постепенно, си е изнервящо постоянно да въртиш гоблена и да провираш. Може да е по-трудно даже от шиенето по редове.

    Въпроса в крайна сметка е в равновесието удоволствие-резултат. Трябва всеки да си намери подходящата за него комбинация. Защото ако шиенето се превърне в тягостно обработване на гърба... просто не си струва.


  6. #36

    Подразбиране

    Шани, това го разбрах , но искам да те питам, какво правиш ако има единични вертикални бодове .
    //
    //
    //
    //
    Това най ме мъчи ,като ги подхвана ми става като черта отзад.

  7. #37

    Подразбиране

    Олелеее, тук ще трябват снимки. Мисля, че няма да мога да обясня без демонстрация. Ще се опитам пак да шия и да снимам днес или утре и ще отговоря тогава.

  8. #38

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nvvs Виж мнение
    Шани, това го разбрах , но искам да те питам, какво правиш ако има единични вертикални бодове .
    //
    //
    //
    //
    Това най ме мъчи ,като ги подхвана ми става като черта от зад.
    С единичните и на мен се получава така
    І
    І
    І Все едно съм чертала

  9. #39

    Подразбиране

    Ами просто прихващате конеца за съседния конец и няма да се получи чертааз съм показала как се пихваща.

  10. #40

    Подразбиране

    Вени, защо не прикачиш онези снимки и в тази темичка, та да има нагледен материал и за двата начина. Аз тези дни ще снимам още някои мои похвати и ще сложа и тях.

  11. #41

    Подразбиране

    Изчетох цялата тема и съм на мнение,че трябва да се шие чисто но чак пък толкова.Заради един гръб,който никой /освен в ателието за рамкиране/ няма да го види ,да си усложнявам шиенето с 40 игли.Никога! Това за мен няма да е шиене а затормозяване.


  12. #42

    Подразбиране

    Между другото не е толкова трудно да се шие по редове първо не вдяваш постоянно игли, второ отпред ушитото става по равно , шиеш отпред и отзад едновременно. По едно време исках да продавам гоблените си и мислех че ако са ушити перфектно някой би ги купилно уви отдавна съм се отказала от тия си намерения.Ако сега някой ми предложи да купи мой гоблен незнам дали бих се съгласила да го продам.

  13. #43

    Подразбиране

    и аз не знам дали бих продала нещо, което съм ушила, но си мисля, че като ги правя добре и отзад, ще оставя нещо по-ценно на поколенията и когато внуците решат да се отърват от боклуците на баба си, ще спечелят повече

  14. #44

    Подразбиране

    Честно казано винаги съм се чудила как се постига гърбът да е точно като лицето.Но това което видях на тази страничка ме . Аз няма да мога да работя нито по редове, нито по другия начин - ще се побъркам и изнервя. Като цяло се старая да си подпъхвам конците, но не изпадам до крайности.Това си е все едно да шиете 2 гоблена едновременно. Но пък шапка ви свалям за умението и ще ви завиждам благородно. Ето така изглеждат моите гоблени в лице и гръб. И много моля не ми се смейте прекалено много.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    cecunka ,направо си изглеждат чудесно

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •