Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 75
  1. #46

    Подразбиране

    Здравейте и от мен! За мен лично добрия гобленар се познава по опаковата страна на гоблена. Аз обаче , не съм шила двулицево. Въпреки всичко, от опаковата страна на гоблените ми, няма стърчащи конци, възли и прескачания.И като го гледам от далече ясно се очертават фигурите, но все пак не е двулицево

  2. #47

    Подразбиране

    И при мен се получава така като при geri. Не мога да шия съвсем изчистено отзад т. к. ми се струва че си губя времето и се бавя с готовия продукт.

  3. #48

    Подразбиране

    Ехаа, отдавна не бях влизала във форума и се радвам, че има нови мнения! Съгласна съм, че когато гърба започне да затормозява шиенето и се губи удоволствието, не си струва. На мен засега все още ми е интересно и се радвам когато го докарам добре отзад. Щях да слагам снимки за единичните вертикални бодове, но напоследък съм много заета и все не мога да стигна до тях.

    С две думи: ако трябва да ушия една ветикална редичка единични бодове, отзад може да си поиграя да подпъхвам конеца през съседните цветове, или просто го оставям да стои така: по-вертикално, но все пак запазвайки същата посока на наклона, макрар и малък. Но в този гоблен имам един момент между лицето и косата, където трябваше да сложа няколко цвята един до друг пак така с единични вертикални бодове и тогава не намерих друг начин освен да си ги оставя така. Можете да разгледате отблизо лицето на снимките, които съм прикачила и ще видите тези моменти. Не мога да си представя как става това при шиенето на редове, но едва ли е много различно. Все пак се налага прескачане на конеца и не всички бодове отзад са с еднаква дължина и наклон. За мен важно е да се запази посоката на бодовете отзад, да е плътно и картината да се 'чете' добре.

  4. #49

    Подразбиране

    И аз шия като Shanni и това не ме затормозява особено! Но сега като започнах първите си опити с кръстчета ми е малко трудно да спазвам посоката на чертичките и да подпъхвам конеца! Та ще се радвам да споделите своя опит и за този вид бод!

  5. #50

    Подразбиране

    Когато шия кръстчета, шия 'на петна' - т. е. тази група кръстчета от един цвят, която е неразделена - първо ушивам единия наклон на всички кръстчета от това 'петно', като се придвижвам от ред на ред така, че отзад да се получават само вертикални чертички. После се връщам по същия начин и ушивам горния диагонал.

    Понякога лавирам като пропускам някои кръстчета и ги довършвам 'навръщане' или ги ушивам предварително. Ако например има два реда, които започват от едно и също място, на първия имам 5 кръстчета, а на долния - 3, ушивам единия наклкон на 5-те, после се връщам и ушивам горния наклон на последните две /т. е. довършвам ги/ и тогава слизам на долния ред и продължавам. Или, ако имам на горен ред 2, и през разстояние още 2, а на долния ред са непрекъснати, ушивам двете, слизам на долния ред, и като стигна до следващите две от горния ред, ги ушивам и пак слизам и продължавам долния от същото място. Така че не презкачам през разстоянието за да не стават отзад диагонални или хоризонтални черти.

    След като забода иглата и я изкарам отзад просто се питам: нагоре ли мога да тръгна или надолу - и накъдето може. Понякога ушивам горния диагонал на кръстчето първо и навръщане - подпъхвам под него долния, в началото забравях и се объркваха наклоните, но се свиква с малко практика. Например, няколко кръстчета, разположени по диагонал, шия така: на едното шия долния диагонал, на следващото - горния и навръщане през кръстче ми се налага да подпъхвам, но в името на гърба...

    Конеца отзад провирам вертикално - под едната чертичка наляво, под другата - надясно и така 3-4 пъти стига.

    Ох, дано да съм достатъчно ясна, че хич нямам време за снимки сега! Питайте, ако има нещо неясно

  6. #51

    Подразбиране

    Цецунка, и моите са като твоите. По-хубави не мога да ги направя.

  7. #52

  8. #53

    Подразбиране

    Veni, опитах да проследя линка който води към обясненията по темата Как се шие огледално но не се отваря. Изчетох почти всичко дето си написала е пробвах да видя снимките но без обяснения мога само да гадая как става.
    Сега се уча да шия гоблени и много ми харесва но май още повече ще ми хареса ако става перфекто като твойте изработки за които те поздравявам от сърце, хубавото си е хубаво винаги!! комплименти!
    Сега за мене: дали мога някъде да прочета как се прави гоблена огледален ?
    Благодаря предварително за отговора !

  9. #54

    Подразбиране

    Съжалявам явно е изтрита темичката.

  10. #55

    Подразбиране

    Жалко наистина! Аз така се надявах. Благодаря все пак. Ще продължавам да следя мненията във форума.......и да се чудя дали мога да се науча сама....ако има някакви прости правила без да ви карам да правите наново снимки ще се радвам да ги науча, чао засега

  11. #56

    Подразбиране

    tova e p1rvia mi goblen-ne e idealno,no tolkova nau4ih sama.priemam kritiki i s1veti...tova e otzad ...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #57

    Подразбиране

    a tova e otpred...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #58

    Подразбиране

    Момичета искрано ви се възхищавам на умението да шиете по този начин Моите гоблени отзад са трагедия но на мен не ми е проблем аз гледам като бродирам да се разтоварвам от стреса за това не се задълбочавам много

  14. #59

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sianie35 Виж мнение
    tova e p1rvia mi goblen-ne e idealno,no tolkova nau4ih sama.priemam kritiki i s1veti...tova e otzad ...
    Приеми критика - пиши на кирилица.


    Иначе съм на мнението на Галя69 - защо изобщо трябва да се втелявам как ще ми стане гобленовият гръб??? Като се сложи в рамка, ако ще губер да се е получил, няма да се вижда. Разбирам да се виждат двете страни (лицето и гърбът), та да се напъвам, ами то - само едната страна е на показ...
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  15. #60

    Подразбиране ш

    Реклама:
    Захарче, момичето е перфекционалист и умението й не е за подценяване, а за адмириране. Иначе всеки решава за себе си. Весели празници
    КЕЛЕБЕК

Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •