Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Показване на 61 до 75 от 75
  1. #61

    Подразбиране

    Адмирирам, но не приемам за себе си
    zaharcheta@abv.bg

    * * *
    www.radikal.ru -> browse -> избирате желания за качване файл -> загрузить -> кликвате върху ЧЕРВЕНИЯ линк -> копирате -> поставяте копирания линк в мнението си и готово. НЕ Е СЛОЖНО!!!
    * * *
    Използвай бутон "Промени" на мнението си, вместо да пускаш ново!

  2. #62

    Подразбиране

    ЗАХАРЧЕ ,и аз сам на твоето мнение ,не ги гледам от другата страна, ама баш като гибер не стават.... ядва се.

  3. #63

    Подразбиране

    Аз шия огледално,но без да се старая,просто така става не че държа, но просто понякога и аз се бъркам кое е от пред и кое от зад.

  4. #64

    Подразбиране

    Олееее, засрамихте ме!Губер чак не, но ми е доста грозен гърба на първото творение.

  5. #65

    Подразбиране

    Моите гоблени си ги харесвам отзаде и съм на мнение ,че всеки шие така както му доставя удоволствие.Да не забравяме,че това е хоби.Дали някой е перфекционист или не,си е негово желание.(макар че всеки се радва като му кажат,че "гърбът" му е хубав.

  6. #66

    Подразбиране

    Здравеите на всички!Много ви моля покажете нагледно как ги шиете тези гоблени?Като гледам какви красоти творите-направо нямам думи.Това огледалното шиене е много хубаво,но аз не го мога,а много искам да се науча.

  7. #67

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от 3axap Виж мнение
    Адмирирам, но не приемам за себе си
    И аз съм на същото мнение.Старая се да е да ми стърчат конци отзад,но когато в едно квадратче има много единични бодове с над 10 цвята,ще кажа ако някой ми покаже как да стане огледално.
    За мен е важно отпред да е добре.

  8. #68

    Подразбиране

    Една приятелка от форума ми показа как се шие огледално .Не е много трудно,но така и не можах да свикна.Това е методът на Вени , по редове.Сега си продължавам по старо му,тоест по цветове и не винаги гърбовете са ми красиви.Някои стават чисти,но не огледални, а други пък се оформят като цветни гнезда.Това което избрах за себе си е ,че нямам претенции относно гърба.Така или иначе ги затварям в рамки и хич не ме вълнува нещо което не виждам.Не ми се е налагало до сега да избуша гърба на рамката ,за да сваля гоблена от стената и да го съзерцавам отзад.

  9. #69

    Подразбиране

    E, след дълги дебати признавам, че това, което съм показала наистина не е двулицево шиене.

    Но много хора ми писаха, че моите съвети са им помогнали да направят гърба си по-хубав, което осмисля тази тема.

    Пожелавам на всички да шият с удоволствие и удовлетворение, а ако на някого се наложи да го прави и професионално, още повече желая успех и добра печалба!

    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  10. #70

    Подразбиране Как шия с двойно лице

    Браво.И аз ти свалям шапка. Но само Шани даде няколко урока за това шиене.

  11. #71

    Подразбиране

    Преди известно време бях показала и бях обяснила как се шие с две лица.Но го изтриха и нямам нерви да го снимам и обяснявам отново. Не си заслужава да си играете защото става много бавно.Когато си рамкирате гоблена никой няма да гледа отзад
    как изглежда дори и на китеник да прилича.

  12. #72

    Подразбиране

    Такаааа...
    След като се оказа, че това, което показвам в тази тема дотук, не е точно 'двулицево шиене', а просто няколко идеи как да се постигне по-лицеприятен гръб или по-точно по-гръбоприятен гоблен... ,
    да кажа за тези, които имат още въпроси за двулицевото шиене:

    Шие се по редове. Започва се, да речем, от долния ляв ъгъл, шие се целият ред, като при смяната на цветовете може да се използва отделна игла за всеки, за да спести постоянното вдяване и раздяване. Ако схемата е 1:4, при завършването на всеки цвят, конецът се изкарва от горната страна на гоблена и втория ред се шие от дясно наляво, като се повтаря целия първи ред, тъй като това е горната част на 'квадратчетата' от по 4 бода.
    Така се изпълнява един ред от схемата /два от панамата/, след което конците се подпъхват окъм гърба и се режат.

    Още не съм пробвала 1:1 по редове, но предполагам, че се шие всеки ред от ляво надясно, като конците се режат веднага след приключване на цвета.

    Може да ви звучи сложно така като го четете, но аз ви съветвам да пробвате и всичко ще си дойде на мястото. На мен ми го обясниха така, и като започнах, първия ред беше много объркващ, но със следващите два всичко ми се изясни и свикнах веднага, даже бих казала, че този метод ми се струва най-лесен за 1:4. Става много гладко и отпред, и отзад, и даже според мен се шие по-бързо, защото се спестява време по следенето на схемата и пресмятане кога кое да шия.

    Смятам че този метод е неподходящ за модели с повече цветове и разпръснати бодове.

    Ако има нещо неясно, питайте, с удоволствие ще обяснявам, даже може и на лични
    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  13. #73

    Подразбиране

    Аз мисля че това не е двулицево шиене,то по принцит така е редно да се шие,но това не е двулицево шиене

  14. #74

    Подразбиране

    Eдна подробност към метода - препоръчително е да се шие с много тънка игла, за да не изпъва много ушитото когато се провира отзад. Иглите, които стандартно предлагат с комплектовките, са дебели.
    КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ШИЯ, ТОЛКОВА ПО-БЪРЗО СТАВА

    visson@mail.bg

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз искам много да се науча да шия огледално. Следващия ще се постарая да го ушия огледално но незная дали ще се получи. Ще бъда благодарна ако ми помогнеш.


    Емейл Jordanka60@abv.bg

Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •