Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 20
  1. #1

    Подразбиране ВКУСОТИЙКИ!!!

    Освен шиенето,другата ми страст е готвенето и правенето на сладки,торти,баници и всичко що се приготвя в кухнята и става за-както го наричам аз-"манджорно"(т.е. за ядене).
    Предлагам тук,всеки,който иска да споделя за любимите си ястия,така на всички ще им е по-лесно да приготвят храна и няма да се чудят и да си задават вечния въпрос на домакинята:"Ох,какво да сготвя днес?"

    Ето нещо много интересно и вкусно от мен
    БОРИТОС
    (мексиканско ястие,видяно от Иван Звездев,многократно правено вече,прилича на нашите дюнери,но е по-вкусно)

    За тестото:
    100гр.маргарин
    80-100мл вода
    21/2ч.чаши брашно

    За плънката:
    пилешко месо (може и колбас)
    лук,царевица,гъби,кисели краставички,подправки-ч.пипер,сол

    Замесва се тесто.Разлеля се на малки топки и всяка топка се разточва като палачинка с големината на тигана,в който ще се пече.
    На котлон се слага тифлонов тиган,без каквато и да било мазнина.Слага се кората върху загретия тиган и се пече от двете страни(тигана трябва да е тифлонов,за да не залепне).След като се опече и от двете страни се слага в кърпа или нещо подобно,за да се задуши.Така се опичат всички топки,разточени на кори.

    Запържва се пилето,нарязано на хапки.Слага се всичко останало.След,като се опържи добре,взима се част от плънката и се слага върху кората,после се завива като дюнер,може да се залее със сметана или майонеза и
    ПРИЯТЕН АПЕТИТ!

  2. #2

    Подразбиране Re: ВКУСОТИЙКИ!!!

    Цитат Първоначално написано от Скарлет
    Освен шиенето,другата ми страст е готвенето и правенето на сладки,торти,баници и всичко що се приготвя в кухнята и става за-както го наричам аз-"манджорно"(т.е. за ядене).
    А моята друга страст освен шиенето е консумирането на горе изброените

  3. #3

    Подразбиране

    Ами страхотно!

    Блазе ти,аз само приготвям,но все не ям,че с тия диети и тая пуста женска суета,все се лишавам.............

  4. #4

    Подразбиране

    Скарлет това звучи много вкусно, ще го опитам във най-скоро време :wink:
    Jovany ето виждаш ли ти докато шиеш ние приготвяме манджорно, а на всичкото отгоре след това му се наслаждаваме по скоро визуално отколкото вкусово

  5. #5

    Подразбиране

    Повярвайте съчувствам ви напълно.
    Няма такова нещо ката наслада на храна визуално това се е чисто наказание поне за мен ще бъде такова ако трябва само да гледам.

  6. #6

    Подразбиране

    че кой е казал че не е наказание, то си е чисто изтезание

  7. #7

    Подразбиране

    Някой знае ли как се прави домашен хляб

  8. #8

    Подразбиране

    Ами точно за хляб незнам,но ще ти кажа как правя питката с парата по Нова година,тя става точно като хляб,защото не я правя със сода,а с мая.
    Рецептата е на око:
    Половин кубче мая се разтваря в около 2ч.чаши хладка вода.
    В тава се сипва брашно,слагам 2-3 щипки сол,правя кладенче по средата и сипвам разтворената мая.Слагам и малко олио-1-2 с.л.
    Замесвам тесто,не много твърдо.Да втаса.Оформям питка,леко я намазвам с олио отгоре и я пека в силно загрята фурна.
    След,като я извадя питката,напръсквам я с вода и я завивам да се задуши.

    И със шарена сол,върви чудесно. :wink:

  9. #9

    Подразбиране

    Благодаря ти Скарлет !Незнам каква муха е влязла на свекърва ми в главата,но ме помоли другата седмица да съм направела български хляб :?

  10. #10

    Подразбиране

    Имам едно за Боритос.Корите като се опекат не стават ли твърди, как се навиват или като се задушат омекват?Смятам да пробвам рецептата и даже си я принтирах вече
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  11. #11

    Подразбиране

    darri,както си прочела тестото за корите е маслено.Може би маргарина не позволява да са твърди.
    Като го разделиш на топки,трябва всяка топка да я разточиш и да стане с дебелина около 2-3мм.
    Като ги опека,аз поставям тези кори между чиста хавлиена кърпа,защото е по-дебела и се задушават.После топлата плънка и завивам на руло или като дюнер.

    Само не слагай мазнина на тигана,защото ще опържиш корите.Това е много важно-да се пекат на сух,тифлонов тиган

  12. #12

    Подразбиране

    В половин литър топличка вода се слага едно пакетче мая и една супена лажица захар сместа се оставя да втаса.В по голям съд си отсяваш един килограм брашно/може и малко повече/ , правеш си кладенче в него счупваш две яйца слагаш една кафяна чашка олио , една супена лъжица сол и втасалата мая ,след това омесваш нормално меко тесто/да не ти остава по ръцете/ и за да не месиш много/зщото тестото с мая се меси малко повече/ удря се върху масата 100 пъти ,след което наръсваш по голям съд с брашно ио оставяш покритото с кърпа тесто да фтаса.От това тесто освен хяб стават и вкусни пици. ПРИЯТЕН АПЕТИТ.

  13. #13

    Подразбиране

    ЯЙЧЕНА САЛАТА(ПРЕДЯСТИЕ) С МАЙОНЕЗА

    За 1порция:
    2-3 сварени яйца
    натрошено сирене,колкото да покрие дъното на чинийката
    майонеза
    черен пипер,червен пипер,шарена сол

    Сиренето се натрошава и с него се покрива дъното на чинията.Яйцата се нарязват на 4 и всяко парченце се слага със жълтъка към сиренето.Така се нареждат всички резени яйце.Отгоре яйцата се намазват обилно с мойонеза,поръсва се с ч.пипер,шарена сол и червен пипер.

  14. #14

    Подразбиране

    Скарлет тази салата е наистина страхотна, могат да се добавят също така и кисели краставички отстрани...

    Само искам да те помоля, както и другите, когато пишете рецепти да правите нова тема във форума за да е по-прегледно.

    Благодаря ви :wink:

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз май ще почакам да се понапълни форума с рецепти да го принтна
    и да си стане като готварска книга

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •