Освен шиенето,другата ми страст е готвенето и правенето на сладки,торти,баници и всичко що се приготвя в кухнята и става за-както го наричам аз-"манджорно"(т.е. за ядене).
Предлагам тук,всеки,който иска да споделя за любимите си ястия,така на всички ще им е по-лесно да приготвят храна и няма да се чудят и да си задават вечния въпрос на домакинята:"Ох,какво да сготвя днес?"

Ето нещо много интересно и вкусно от мен
БОРИТОС
(мексиканско ястие,видяно от Иван Звездев,многократно правено вече,прилича на нашите дюнери,но е по-вкусно)

За тестото:
100гр.маргарин
80-100мл вода
21/2ч.чаши брашно

За плънката:
пилешко месо (може и колбас)
лук,царевица,гъби,кисели краставички,подправки-ч.пипер,сол

Замесва се тесто.Разлеля се на малки топки и всяка топка се разточва като палачинка с големината на тигана,в който ще се пече.
На котлон се слага тифлонов тиган,без каквато и да било мазнина.Слага се кората върху загретия тиган и се пече от двете страни(тигана трябва да е тифлонов,за да не залепне).След като се опече и от двете страни се слага в кърпа или нещо подобно,за да се задуши.Така се опичат всички топки,разточени на кори.

Запържва се пилето,нарязано на хапки.Слага се всичко останало.След,като се опържи добре,взима се част от плънката и се слага върху кората,после се завива като дюнер,може да се залее със сметана или майонеза и
ПРИЯТЕН АПЕТИТ!