Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 20 от 20
  1. #16

  2. #17

    Подразбиране

    Нали затова сме направили секцията " Кулинарен свят"

  3. #18

    Подразбиране

    Мога да ви предложа една рецепта, която ми я каза моя приятелка арменка. Между другото , арменките са много икономични и практични дами, каквото и да се говори за тях! Купувате си набор пилешки сърми, смесвате месото с ориз и подправки за пиле, завивате сърмите в кожичките, нареждате ги в тавичка /може и върху почти готово зеле/ , заливате с вода и олио, печете във фурна докато се запекат пилешките сърми. Ако не намерите набор за сърми може да си го пригатвите : събирате цели кожички от пиле / в това завивате сърмите/, а плънката е от парчета пилешко месо и ориз. Приятен апетит!

  4. #19

    Подразбиране

    А някой да е преготвил нещя от елда или както му викат руснаците гречка та ето ви едни кюфтета от нея специално на мен ми харесват.От нея се отслабва.Има много полезни вещества в нея като калции който е на 100г. 114мг. и др. Кюфтета от елда 1ч.ч. елда се залива с 2ч.ч. вряла вода и се оставя да набъбне и цвъфне(ако има вода в нея я прецедете) след това я омесете с 100-200г. кашкавал настърган, 2 средни картофа настъргани,2 с.л. брашно,1 ч.ч.смлени орехи,1 настърган лук,подправки за кюфтета(червен пипер,кимион,чер пипер),2-3 яйца.След което оформя ме кюфтета и се пържат. Забележка: От начало може да ви се стори че се разпадат но после в тигана се стягат. Не ги пържете много защото като изстинат стават корави леко изпържени.От 1ч.ч. излизат около 40бр. Приятен апетит.Става за диабетици и хора с алергии. Виж те в търсачките за повече информация.

  5. #20

    Подразбиране

    Реклама:
    Забравих да напиша че като се залее елдата с врялата вода трябва да се сложи сол на вкус. http://ivelina70.mylivepage.com/image/index

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •