Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 59
  1. #16

    Подразбиране

    Водолейче благодаря за инфото!!! Като приключа с диетата ще отскоча до Била да ги потърся... Предполагам ще ги открия при другите бонбони? :?

  2. #17

    Подразбиране Re: Меню за Свети Валентин

    Цитат Първоначално написано от nelka
    Цитат Първоначално написано от kotentseto
    .........ако янко се сети нека я напише тук .
    Ами не знам ЯНКО дали ще се сети, но да знаеш как ми стана весело. Още повече че имам един познат с това име, на който най- , ама най-последният интерес са тортите.


    Аз кафява глазура най-бързо правя от пудра захр+какао+вода.
    Захарта е повече от какаото.
    Опивала съм и други, но това е за ежедневна употерба.
    Ох , така ме развесели с този Янко , аз като бързам и все пиша п някоя такава думичка дето после става за майтап, да не ти казвам в чата колко пъти са се получавали таквиа шеги .

    Та аз за Свети Валентин ще правя еклерчета пак и непременно ще пробвам твоя вариант за глазура.

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma
    Торта "Свети Валентин"
    Блат:
    280 гр масло
    225 гр захар
    1 ванилия
    4 яйца
    225 гр брашно
    185 мл мляко

    Крем:
    50 гр меко масло
    120 гр пудра захар, пресята
    3 ч л "Куантро"
    Червена боя

    Фурната се загрява до 180 гр. Формата (20 см) се намазва и застила с хартия.Разбива се маслото със захарта, прибавя се ванилията и яйцата -едно по едно. Брашното и млякото се прибавят по една лъжица като се редуват последователно. Полученото тесто се изсипва във формата. Пече се около час, час и 15 мин. Оставя се във формата за 5 мин, после се вади на решетка да изстине. Изрязва се във формата на сърце.
    Крем:
    Разбива се маслото със захарта, прибавя се ликьора, червената боя . Тъй като куантрото е скъпо може да се замени с друг портокалов ликьор, например кюрасо(но не синьо).
    Блатът се разрязва на две, единия се намазва с крема, покрива се с втория. Цялата торта се покрива с мастика, която се приготвя по следния начин:
    5 ч.л желатин
    125 гр течна глюкоза
    1 кг пудра захар
    Желатинът се слага в тенджерка с 3 с.л вода,прибавя се глюкозата и се нагрява до разтопяване на желатина. след леко охлаждане се прибавя постепенно към захарта и се измесва като тесто.от него се изрязват няколко бели сърчица. останалото тесто се боядисва в розово и се изрязват няколко розови сърчица. Останалото се разточва и се покрива гладко тортата. Остатъците по края или внимателно се изрязват ,или се подгъват навътре под тортата. От изрязаните парчета се измесва по-тъмна мастика с още малко червена боя и се изрязват по-тъмно розови сърчица. Сърчицата трябва да са с различни размери. Закрепват се към тортата със захарен сироп- 1 с.л пудра захар с малко вода.

    Дано успея да я измайторя тази тортичка, много е сладурска .

    Иначе една от салатките ще е идята от смежните човечета, но във форма на гърди със сутиен . СУтиена мисля да го направя от маслини или насъргани моркови, а май ще може и от цвекло, как мислите :? ?

  4. #19

    Подразбиране

    Свети Валентин ли?
    Снощи толкова ме обидиха, че не опитаха човечетата, а дъщерята дори и помага, та обещавам да им изпека една кокошка
    Еклерчета правих преди малко, пълних ги с "подобрен" пудинг на д-р Йоткер, отвън също ги понамазах и им метнах едни шарени пръчици
    Ей това ще го няма до сутринта обаче.
    Вие с какъв пълнеж ги правите?

  5. #20

    Подразбиране

    Аз ги правя с крем "Дания" или заместителя му "Ижел".

  6. #21

    Подразбиране

    :? Това готови кремове ли са, или ти ги приготвяш

  7. #22

    Подразбиране

    Аз си правя домашен крем по следния начин:

    Продукти: 1 литър прясно мляко, 7 с.л. брашно, 1 1/2 ч.ч. захар, 75 гр. краве масло, 1 жълтък и 2 пак. ванилия

    жълтъкът се разбива с 1/2 от захарта и размитото в част от млякото брашно. Прибавя се останалото мляко, загрято до кипване и подсладено с останалата захар. Сместа се загрява до завиране като се бърка непрекъснато и енергично(за да не загори). След като се посгъсти се маха от котлона и се оставя да се охлади, прибавя се кравето масло и много леко се разбърква. Ароматизира се с ванилия и се оставя да изстине напълно. Аз имам шприц с крайче приличащо на голяма игла (за инжекции ) с него пробивам еклерчето и пълня с крем, така не ми се налага да разрязвам нищо.

  8. #23

    Подразбиране

    И аз снощи използвах техниката на 100% - със единия шприц ги поставях в тавата, а с другия с накрайник като дебела спринцовка ги напълних и украсих

  9. #24

    Подразбиране

    Вече наближава св. Валентин и аз за пръв път тази година съм решила да го отбележа. И така се глася, че много се надявам да не ми мине котка път и да не се провали нещо... Та, искам да направя някакъв сладкиш или тортичка. Да не е нещо сложно и връткаво, но за сметка на това да е ефектно. Все пак е делничен ден и се прибирам от работ аскапана... :?

  10. #25

    Подразбиране

    Лю, търсиш лесна рецепта за тортичка... Най-лесното, което знам не е кой-знае колко ефектно, но ако се поработи върху украсата, може да мине. Често правя бисквитена торта с крем от нишесте. Всеки път я правя почти в последния момент и няма време дори да изстине - омитаме я, въпреки предупрежденията ми, че още не е готова А половинката ми казва: "Ама нали ти я направи в пет часа, а сега е девет (примерно) и трябва да е готова, давай я." Като видя, че половината е свършила, се присъединявам (повтаряйки си наум, че ... още не е готова, ама и така е хубава ).
    Сега се сещам, че може да се направи от предния ден и след това да се изреже във формата на сърце и отново да се залее с крем (той бързо изстива)... За украса - има разни бонбонки, перлички, цветни кокосови стърготини...

  11. #26

    Подразбиране

    Алис, това е добра идея Аз обаче почти със сигурност реших, че ще правя сладкиш с бонбони Лакта... :?

  12. #27

    Подразбиране здравейте!!!!!!!!!!!

    тъй като темата е за св.Валентин ще си позволя да ви предложа една простичка рецепта за меденки :wink: с които обаче спечелих сърцето на моето момче

    меденки

    2 яйца
    2 с.лъж. мед
    1 ч.ч. захар
    1 ч.ч. разтопена св. мас
    1 ч.л. хл. сода
    брашно - колкото поеме
    канела - според вкуса
    Получава се меко маслено тесто, което аз леко поразточвам до около 0,5 см(а може и малко по-тънко) и аз си оформям сърчица, които не трябва много да се препичат
    Пожелавам Весел и Романтичен празник на всички

  13. #28

    Подразбиране офффф

    направо мо потекоха лигите като чета всичко това :P

  14. #29

    Подразбиране

    Ето сладкиша Лакта, който измайсторих току що за утрешния празник...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    ПОЗДРАВЛЕНИЯ!
    Сладкиша изглежда много апетитно!
    Весел празник и дано денят да е изпълнен с много усмивки и любовно опиянение

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •