Показване на 1 до 15 от 83

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Следя темата с интерес и също мисля,че мястото и е тук!

  2. #2

    Подразбиране

    Купувала съм много гоблени от същата фирма! Защо пък веднъж не попаднах на липсващи конци, панама, иглички, лоши схеми и прочее?!?! Тези гоблени са сложни за шиене, не се шият с кръстове, гоблен бод и прочее, така, както са свикнали половината и повечето "гобленарки" Затова няма да стигат конци, но това е друга тема. Прочетете инструкциите и тогава пишете глупости.
    Как пък може да сме такова племе това българите.......Злобно!

  3. #3

    Подразбиране

    "Не се шият с кръстове, гоблен бод........както са свикнали..." Ако не с кръстове, полукръстове и гобленов бод, то как се шият?!?
    Извини ме, но ние, които сме "свикнали" не сме толкова Задръстени и умеем да боравим с технологията, която се изисква при изработване на гоблен.А ако има някой, от по-възрастните гобленарки, то все ще се намери младо момиче и да ни отвори очите

  4. #4

    Подразбиране

    Не разбирам за каква злоба може да става дума. Просто цената и големите претенции трябва да са подплатени с добро качество!

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Maggi_30 Виж мнение
    Купувала съм много гоблени от същата фирма! Защо пък веднъж не попаднах на липсващи конци, панама, иглички, лоши схеми и прочее?!?! Тези гоблени са сложни за шиене, не се шият с кръстове, гоблен бод и прочее, така, както са свикнали половината и повечето "гобленарки" Затова няма да стигат конци, но това е друга тема. Прочетете инструкциите и тогава пишете глупости.
    Как пък може да сме такова племе това българите.......Злобно!
    За злобното българско племе не ми се коментира само едно въпросче, ако позволите, Мадам! Вие от кое племе сте?
    и кой ви дава право да обиждате пловината, че и повече от гобленарките тук?
    и само на мен ли ми се струва, че от 12-те мнения имате половината са в защита на Герика?
    и за да не започнете пак с нападките и обидите ще уточня - имам комплектовки на Герика, имам и оригинални. Доволна съм от резултатите, но (за разлика от Вас) нямам претенции да съм капацитет по всичко, свързано с гоблените на фирма Dimensions.
    Лично на мен неприятно впечатление ми направи липсата на игла в един от комплектите и безобразния превод на инструкциите.



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  6. #6

    Подразбиране

    Купувам си гоблени на Дименшънс само и единствено от e-bay и съм изключително доволна. Смятам че всеки средно интелигентен човек може и сам да се ориентира в инструкциите, а и един път схванали техниката на разпределяне на конците - може да си го прави сам, а не да им се слагат такива нескопосани обяснения от страна на Герика.
    Понеже съм от Варна, не мога да не споделя, че съм потресена от прослувутата барака на госпожата от Герика- много представителна е, посетих я от чисто любопитство относно цени- бях потресена.
    За един гоблен от нейната златна колекция, спокойно можеш от e-bay да си купиш три такива оригинални комплекта.
    Господата от Дименшънс, ако видят къде и как се предлагат гоблените им, много биха се замислили, дали тя да е основният им дистрибутор за България.
    Може би е време да ги уведомим, за нередностите и подробностите около техния дистрибутор.

  7. #7

    Подразбиране

    Интересна тема, ще я следя.
    В момента шия на Димейшънс /4-те котета/, имам и друг /подарък, но не на Герика/ ,а съм си закупила един и от Герика.
    Всичките са с по една игла, не знаех че има комплектовки и с повече игли.
    Първи такъв гоблен ми е и съм малко на вие с нещата.

  8. #8

    Подразбиране

    И аз така смятам,че между един оригинал минават като продажба още десетина,че ако не и повече - неоригинали, т.е. комплектовки от самата госпожа.
    Проблема си остава, но нека й стане ясно на жената, че ние тук не пасем трева, да не говорим,че вече и по някои магазини, където се предлагат Дименшъни ( пр. в магазина в образцов дом Варна)- са я разбрали що за стока е и какви номера върти. Едвали биха си поръчали от нея други бройки.

  9. #9

    Подразбиране

    Напълно съм съгласна с AXAIA. На мен ми беше продадена комлектовка по дизайн на Дименшънс, но на по-висока цена от оригинала! Само схемата с печат на Герика беше оригинал! Но разбрах това чак когато ми донесоха друг Дименшън от САЩ!

  10. #10

    Подразбиране

    Момичета абсолютно сте прави, явно жената си върти преуспешен бизнес и си играе с реномето на фирма Дименшънс....ЧЕ СЕ ПРАВИ И НА ТЯХНО ОТК....КОНТРОЛ ЩЕ ИМ ОСЪЩЕСТВЯВА.....УЖААААААС!
    Ама няма смисъл ние тук с вас да си късаме нервите и да отговаряме на нея и нейните новорегистрирали се тук поддръжнички...по-скоро някое момиче , за което англ. език не е проблем да опише проблема като оплакване на оригиналния сайт на Дименшънс ...и за потвърждение да даде линк, към тук( или да попреведе малко и мненията ни....)
    Те едва ли са наясно ,че някой им разпечатва оригиналните опаковки, за да сложи печат...тая жена нормална ли е...изискванията по цял свят са само да има преведени инструкции на съответния език (тези инструкции се слагат без да се разпечатва оригиналната опаковка)...ми тя като я отвори ,като я прерови, като дръпне част от конците, като преснима и схемата....това вече не е Дименшънс...то е фалшификат на Дименшънс от Герика...така мисля аз
    Аман от търгаши в тая държава, които искат на чужд гръб, по най-лесния начин да правят пари... Възмущавам се...

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от leti_at Виж мнение
    по-скоро някое момиче , за което англ. език не е проблем да опише проблема като оплакване на оригиналния сайт на Дименшънс ...и за потвърждение да даде линк, към тук( или да попреведе малко и мненията ни....)
    leti_at, АКО ИСКАТЕ ДА ГО НАПРАВЯ АЗ.. ПОНЕ СЪМ ПО ДОБРЕ НА АНГЛИЙСКИ ОТ КОЛКОТО НА БЪЛГАРСКИ


    НО ТРЯБВА ДА СА СЪГЛАСНИ И МОДЕРАТОРИТЕ.. НАЛИ ЩЕ ДАВАМЕ ЛИНК..

  12. #12

    Подразбиране

    И аз съм за това да уведомим производителят за своеволията на тази госпожа.До кога ще ни лъжат и мамят?Мечтая си за денят,когато спокойно ще мога да си купя и в България оригинален Dimensions без да се съмнявам в качеството и на нормални цени.

  13. #13

    Подразбиране

    gunnys, давай!

    Напиши едно възмутително писмо на Dimensions и им разкажи всичко, както и приктепи няколко снимки на 'оригиналните' комплектовки, който се продават от тази госпожа! Ако не обърнат внимание, ще изпращаме още писма....

  14. #14

    Подразбиране

    Е, Dimension се шият точно с "кръстове" и полу-"кръстове"! Очевидно изобщо не си виждала оригинал на Dimensions! Май се изказваш неподготена! А и преди да обиждаш хората, я вземи да покажеш ти какво си ушила и какъв "извънземен" бод си използвала!

    Цитат Първоначално написано от Maggi_30 Виж мнение
    Купувала съм много гоблени от същата фирма! Защо пък веднъж не попаднах на липсващи конци, панама, иглички, лоши схеми и прочее?!?! Тези гоблени са сложни за шиене, не се шият с кръстове, гоблен бод и прочее, така, както са свикнали половината и повечето "гобленарки" Затова няма да стигат конци, но това е друга тема. Прочетете инструкциите и тогава пишете глупости.
    Как пък може да сме такова племе това българите.......Злобно!

  15. #15

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Maggi_30 Виж мнение
    Купувала съм много гоблени от същата фирма! Защо пък веднъж не попаднах на липсващи конци, панама, иглички, лоши схеми и прочее?!?! Тези гоблени са сложни за шиене, не се шият с кръстове, гоблен бод и прочее, така, както са свикнали половината и повечето "гобленарки" Затова няма да стигат конци, но това е друга тема. Прочетете инструкциите и тогава пишете глупости.
    Как пък може да сме такова племе това българите.......Злобно!
    Мила, Маги, явно постът ти е недомислен и недочетен, както и постът на самата Гергана. Защо си мисилиш, че сме хванати от гората и не знаем как се шият гоблените на Дименшънс? Ако питаш самата Гергана, лично ми е препоръчвала като не искам кръстчета да шия с гобленов бод. Това е пълна глупост и то препоръчана от вносителката. Дизайнерът е преценил как да се шие, не е тя човекът, който да определя как да се шие. Да не говорим, че така се губи от красотата на гоблена. Понеже явно нещата тръгнаха от моето изказване и госпожата се чудеше колко неща съм ушила, в подписа ми има албум, там се вижда какво съм шила, като всичко ми е изпратено от Америка. За щастие имам тази възможност, но има много момичета, които няма как да си го доставят от там и е хубаво и редно, българският вносител да е лоялен. Не е необходимо да го играе ОТК на фирмата, ако има проблем в неразпечатан гоблен, то тогава ще й го върна, тя следва да организира връщането му до Америка и подмяната му, за това е представител и вносител, но когато гоблените се отварят, за да се подпечатват, така не мога да съм сигурна кой е сбъркал, фирмата или Герика и кой какво е правил.

    А относно това какво се прави с конците, може единствено представителката да обясни. Но най-лесно е с модерната техника, която се разполага в днешно време, тя самата има не лош принтер, да се разпечатват и схеми и снимки и с подръчни конци от типа на българското Мулине да се приготви едно "оригиналче" за 70 лв.

    Така тези оригинали спокойно може да се предлагат в бараката във Варна, на улица Дрин, както и в магазина й в Бургас, където работи майка й. Избягва се внос, обмитяване, пък и печалбата сигурно става по-големичка.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •