Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 83
  1. #61

    Подразбиране

    Здравейте и от мен, купих си гоблен от въпросната фирма, шия го в момента. какво се случва - 1во при отварянето на гоблена (който разбира се е отварян от фирмата преди мен) имаше конец който беше отделно от връзките. 2ро - още съвсем в началото на шиенето се счупи ухото на иглата - такова нещо виждам за първи път, а доста неща съм ушила и такова нещо не съм виждала. 3то - шия с извънземния бод и въпреки всичко 2 от конците не стигат. Не на последно място гоблена го чаках 2 месеца. Цената му беше 70 лева.
    Какво направих, написах едно любезно писмо до Dimensions, в което обясних, че шия еди кой си гоблен, и че до момента не ми стигат тези и тези конци и моля да ми бъдат изпратени от тях, тъй като не искам да ги заменям. Естествено обясних, че шия по правилния начин и изпратих снимки на гоблена - лице и гръб. Сега си чакам отговора.
    Междувременно си поръчах други 3 броя на Dimensions от http://www.abcstitch.com, срока на доставка беше 10-14 дни, дойдоха на 11тия. най скъпия е 28,79 долара (което е далеч от 70 лева) цената за доставка на 3те беше 10 долара.
    Относно комисията за защита на потребителите - можем да се оплачем, че е нарушена оригиналната опаковка, но подмяната не можем да докажем, освен ако нямаме 2 еднакви гоблена с печати от фирмата и с разминаване в цветовете. Другото нещо - офицялен вносител, означава, освен, че само той може да внася марката, но и да продава на цени на фирмата производител, като тя му дава съответната търговска отстъпка. За това мисля, че е редно да се пише на Dimensions.
    Извинявам се , че стана толкова дълго.

  2. #62

    Подразбиране

    Писмо от Dimensions няма да получиш, а направо ще получиш конците до месец от писането на писмото, освен ако не си писала по друг път освен в тази форма http://www.dimensions-crafts.com/pro.../contactus.asp , в противен случай не знам как процедират. А когато получи комплекта, не си ли подреди конците по органайзера, в ключа или в отделно списъка на конците (в зависимост от модела) срещу всеки цвят има и бройка на ярдовете (91 см отрязан конец), ако са били по-малко, значи някой си е пощипнал от тях, или комплекта е дефектен (случва се), ако не, значи така си е по проект. Но ако са ти го продали така с по-малко конци от Герика, при положение, че отварят комплекта, за да проверят наличността, явно толкова си вършат работата или наистина можем да се усъмним в коректността им. На Дименшънс игли и на мен са ми се чупили, при това на комплекти, купени от щатите, така че това не е голяма болка за умиране. А за цените, факт е, високи са, аз затова престанах да си купувам от там.
    Редактирано от Araxna : 02.04.2009 в 12:04.

  3. #63

    Подразбиране

    имаше описание на конците, но...само на допълнителен лист на български и по този списък конците съвпадаха

  4. #64

    Подразбиране

    Аз ших оригинална комплектовка и моята игла се счупи, но това не е проблем - винаги може да се смени

  5. #65

    Подразбиране

    Аз най-накрая се сдобих с Dimensions. Оригинален, от САЩ, пристигна за 6 дена... И ми излезе с 20 лева по-евтин, въпреки доставката (горе-долу половината цена на гоблена) от цената, на която го предлага Герика. Нищо никъде не е написано на ръка, има 2 игли в комплекта, панамата е точна, схемата е ясна и четлива, както и ключа. Само конците не съм разпределила все още, но всичко е вързано заедно със златна панделка.

  6. #66

    Подразбиране

    Момичета, хвърлих един поглед на сайта на въпросната вносителка (с цел да покажа на половинката, че трябва да ми поръча искания гоблен от ибей) и станах като гръмната. Още с отварянето на сайта видях приложени от вас снимки за надраскани схеми и конци описани на ръка. Само че според нея това са схеми които нейни конкуренти са правили...На ваш гръб реклама си прави.Вижте сами и се убедете: http://www.gerikadimensions.hit.bg/ .

  7. #67

    Подразбиране

    Интересна тема, ще я следя.
    В момента шия на Димейшънс /4-те котета/, имам и друг /подарък, но не на Герика/ ,а съм си закупила един и от Герика.
    Всичките са с по една игла, не знаех че има комплектовки и с повече игли.
    Първи такъв гоблен ми е и съм малко на вие с нещата.

  8. #68

    Подразбиране

    в нас имам три гоблена на Дименшънс, и за трите имам останали конци, съвпадат с бройката описани и дори да сум грешила и да съм изхвърляла конците имам оостанали, а за иглите не съм имала проблем за сега. и трите съм ги купувала от герика


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  9. #69

    Подразбиране



    Искам да споделя разочарованието си от фирма Герика ,която работи с Dimensions.Уших два гоблена от тази фирма.При единия гоблен не ми стигнаха конците / два цвята/ , а шия много икономично / шия от доста време / , а в др гоблен ми липсваше един цвят ..Иначе като картини са хубави и затова се купува.Но.... за тези високи цени и такива пропуски просто е недопустимо.Купувала съм и от други фирми , но такова нещо ми се случва за първи път.
    Редактирано от lenao : 18.02.2010 в 14:25.

  10. #70

    Подразбиране

    Във всяко оригинална комплектовка на Дим, към указанията има точната бройка на конците по цветове. Например №16011 - 5, което значи че от този номер имаш 5 дължини конец от по 6 нишки, като дължината е средно около 90 см.
    Ако не са ти стигнали, грешката не е тяхна. Просто може би си шила не точно по указанията. До сега към ушила 4 оригинални комплектовки и от всичките са ми оставали по много конци - даже от първата комплектовка уших едно малко гобленче на Дим с оригинални конци.
    Ако е липсвал в комплектовката ти конец, то е трябвало да се обърнеш към фирмата вносител -Герика/ макар в случая да не е нейна вината, че така идва комплектован гоблена/ или направо към Дим. Във форума има момичета, които писаха до фирмата и си получиха конците - на кой каквото не стигаше.

  11. #71

    Подразбиране

    Аз също са шила няколко оригинални гоблена на Дименшънс и конците са ми стигали, даже са ми оставали почти като за още един. А колкото до иглите, по мои наблюдения в златната им колекция слагат по две игли, защото там има по 5 нишки конци за шиене и затова са две - с малко и голямо ухо. А от другите им колекции, поне от това което аз съм шила, няма с толкова много нишки и затова иглата е само една. Имам само един гоблен от Герика, не съм го ушила още, но поне по описанието на конците, което е дадено, всички са си там. Друг е въпросът че при нея наистина са по-скъпи. Последните които съм купувала са ми от ибей и са на половината цена на нейните.

  12. #72

    Подразбиране

    Шия DIMENSIONS.Имам няколко ушити.Свекърва ми ми купува от Франция,поръчвам си от каталога и има доста намаления особено около празниците.От тук(БГ) не съм купувала никога,но като чета,май няма и да си купя.
    Обожавам да шия DIMENSIONS

  13. #73

    Подразбиране

    Имам проблем с гоблен на Дименшънс--три ангелчета.Има лента-опалова лента много твърда и с преливащи цветове,която се шие по крилцата на ангелчетата.Става много грубо и дебелата лента грозно разтваря дупчиците на панамата.Моля който е шил гоблена да ми каже така ли трябва да е или греша някъде?

  14. #74

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте, искам да споделя разочарованието си от една много любима моя фирма а именно Дименшънс. Преди няколко дена исках да си поръчам един техен комплект от златната колекция и толкова много се разочаровах като разбрах че вече е спрян от производство, а доскоро присъстваше в каталога на сайта им. Днес реших отново да проверя подробно кои гоблени предлагат и направо не мога да повярвам какво се случва... Има много спрени от производство гоблени, които са толкова красиви и имах планове да поръчам. Не мога да разбера защо изобщо ги спират и на какъв принцип ги изключват от каталога си. Не мисля че се дължи на слаби продажби, защото просто е невъзможно такива красиви модели да са слабо продавани. Направо се излагат! Сега може само да търсим тези красиви модели в ибей където лично на мен ми е малко тъпо с тези търгове!

Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •