Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 83
  1. #16

    Подразбиране

    къде е госпожа dimensions и не отговаря?

  2. #17

    Подразбиране

    Здравейте! В момента завършвам гоблена с ку4етата "Великолепната седморка" на Dimensions, закупен от магазин в София. Много съм разо4арована от комплектовката. Схемата беше оригинална, с 4ервен пе4ат на Герика", един цвят от конците/макар и малък!/изобщо липсваше! Два други цвята съм подменяла, защото след като сравних цветовете с тези от снимката в сайта на Dimensions в интернет видях че няма точно съответствие. В комплекта панамата беше Аида16, а в оригинала Аида14!Мисля,че след като е поръчан по каталог с точните размери това е недопустимо! На всичкото отгоре сравнявайки цените установих че ми е продаден на доста по висока цена от тази на Dimensions. Щом го завърша ще сложа снимка. Така че наистина сте прави като казвате че трябва сами да си ги комлектоваме! Шила съм друг гоблен оригинал на Dimensions
    донесен ми от вън и стана много хубав, а и нямаше никакви проблеми!

  3. #18

    Unhappy

    Не съм шила комплект от българският дистибутор, няма и да го направя - въпросната госпожа, като ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ явно иска да си плаща наема от продажбата на 5 гоблена - така излиза, вижте цените в сайта й. И това ако не е мошенничество, то поне е непочтенно и мястото на темата е точно тук.

    Чак сга видях , че темата е в раздел гоблени, а не "Мошеници, измамници и фирми фантоми". Извинявяй pelambre права си- мястото и е там!!!!!!!!!!

  4. #19

    Подразбиране

    Следя темата с интерес и също мисля,че мястото и е тук!

  5. #20

    Подразбиране

    Купувала съм много гоблени от същата фирма! Защо пък веднъж не попаднах на липсващи конци, панама, иглички, лоши схеми и прочее?!?! Тези гоблени са сложни за шиене, не се шият с кръстове, гоблен бод и прочее, така, както са свикнали половината и повечето "гобленарки" Затова няма да стигат конци, но това е друга тема. Прочетете инструкциите и тогава пишете глупости.
    Как пък може да сме такова племе това българите.......Злобно!

  6. #21

    Подразбиране

    "Не се шият с кръстове, гоблен бод........както са свикнали..." Ако не с кръстове, полукръстове и гобленов бод, то как се шият?!?
    Извини ме, но ние, които сме "свикнали" не сме толкова Задръстени и умеем да боравим с технологията, която се изисква при изработване на гоблен.А ако има някой, от по-възрастните гобленарки, то все ще се намери младо момиче и да ни отвори очите

  7. #22

    Подразбиране

    Не разбирам за каква злоба може да става дума. Просто цената и големите претенции трябва да са подплатени с добро качество!

  8. #23

    Подразбиране

    А как се шият?

  9. #24

    Подразбиране

    И аз следя темата с интерес, въпреки че досега съм купувала Дименшънс само от ибей и нямам представа комплектовките в България как са, но така като се замисля, защо им е да сменят конците, каква е целта, къде ще ги използват в последствие, все пак тяхната гама е специфична и не излиза ли по-скъпо даже да се сменят конците? Как мислите, каква е логиката?

  10. #25

    Подразбиране



    Съжалявам,че нямам в момента снимка на печата.Ако държи г-жа Дименшънс мога да го снимам или да и го изпратя да го види лично.Този оригинал ми струва 80 лв.Конците ми стигнаха-явно съм улучила случайно "правилния"бод.И за да не съм "бълваща ......." като всички БЪЛГАРКИ ще кажа,че резултата си го харесвам.
    Това мога да покажа без да коментирам оригиналността на комплектовката.Изводите са си ваши!

  11. #26

    Подразбиране

    Ето така изглеждат указанията за различните бодове - кръстат и гобленов.Вижда се че има доста поправки. Показвам и крайния резултат, който може би не е лош, но мисля че е далеч от оригинала

  12. #27

    Подразбиране

    само че май трябва да ги намаля, преди да ги прикача

  13. #28

    Подразбиране

    Моля ако някой може да ми каже с какъв размер трябва да бъгат прикачените файлове

  14. #29

    Подразбиране

    Намалих ги!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Maggi_30 Виж мнение
    Купувала съм много гоблени от същата фирма! Защо пък веднъж не попаднах на липсващи конци, панама, иглички, лоши схеми и прочее?!?! Тези гоблени са сложни за шиене, не се шият с кръстове, гоблен бод и прочее, така, както са свикнали половината и повечето "гобленарки" Затова няма да стигат конци, но това е друга тема. Прочетете инструкциите и тогава пишете глупости.
    Как пък може да сме такова племе това българите.......Злобно!
    За злобното българско племе не ми се коментира само едно въпросче, ако позволите, Мадам! Вие от кое племе сте?
    и кой ви дава право да обиждате пловината, че и повече от гобленарките тук?
    и само на мен ли ми се струва, че от 12-те мнения имате половината са в защита на Герика?
    и за да не започнете пак с нападките и обидите ще уточня - имам комплектовки на Герика, имам и оригинални. Доволна съм от резултатите, но (за разлика от Вас) нямам претенции да съм капацитет по всичко, свързано с гоблените на фирма Dimensions.
    Лично на мен неприятно впечатление ми направи липсата на игла в един от комплектите и безобразния превод на инструкциите.



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •