Страница 1 от 9 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 132
  1. #1

    Подразбиране Моето скромно творчество

    Когато се регистрирах в този форум първите 5-6 дни прекарах най- вече в разглеждане на темата Вашите творби. Разгледах около 6 страници с творби на съфорумки и незнам кога и дали някога ще успея да доразгледам всички ваши творения. Май няма да ми стигне времето. Знам само че бях зашеметена Тук е мястото да поздравя всички за чудесните гоблени които са избродирали и да им пожелая поне още толкова бъдещи творби. Бях на около 14 години когато моя първа братовчедка ме зарази с тази неизлечима болест - гобленарството. От тогава до днес съм ушила 12-13 гоблена. Ще започна представянето им в обратен ред , защото нямам снимки на първите. Когато ги снимам ще ги кача. Започвам с едно малко гобленче, което завърших вчера. Схемата е от нета, а конците са подбрани от мен.Мисля да го поставя на корицата на албум за снимки и ще бъде подарък за Св. Валентин - за една малка сладурана.
    Редактирано от cecunka : 19.07.2010 в 14:41.

  2. #2

    Подразбиране

    Нямам снимка на изработения от мен гоблен Момиче с куче, затова ви качвам една снимка която срещнах в нета.Него го ших за една колежка. Едно лято бях дежурна в училище и осемчасовият работен ден изглеждаше безкрайно дълъг. Затова когато приключех със задълженията си - шиех гоблен. Другата дежурна с мен колежка се запали и тя. Извади гоблен купен преди 20 години и започна да шие, но скоро се отказа. Каза , че това занимание не е за нея тогава и предложих да и го избродирам. Много го харесвам но втори път няма да го ушия. Ръцете на момичето са кошмар- преливащи цветове и бод 1:1.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Ето и другите обещани гоблени. Гобленът кончета и куче избродирах за една приятелка и нямам негова снимка. Правих го 1:1 , моделът е от сп Галерия Бродерия и е доста сполучлив. Както го виждате на снимката в списанието така се и получи.

  4. #4

    Подразбиране

    Ето още един

  5. #5

    Подразбиране

    От тези цветя маргаритките и недовършеният гоблен - букет цветя са избродирани от бабата на моят съпруг- заразих я с нелечимата болест- гоблените, а кошниците с теменужки са мои творения
    Редактирано от cecunka : 08.12.2009 в 09:11.

  6. #6

    Подразбиране

    И накрая моите първи работи. Започнах със Замъка в морето, след това вторият ми гоблен е Малката Фрегата, а жълтите рози избродирах два пъти - за мен и за майка ми.Засега това е всичко. Скоро започвам Етъра , а кога ще го завърша не знам

  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря за милите думи, а благодарение на вас си харесах толкова много неща, вече напълних един диск със схеми, започвам вторият Сега ви качвам нерамкираният вариант на жълтите рози. Всъщност това е оригиналната комплектовка, но сами ще се убедите, че тъмният фон е кошмарен. Когато ших подаръка за майка ми смених цвета.От години се каня да го разшия, но все отлагам. Дайте съвет така ли да го оставя или да се мъча наново.

  8. #8

    Подразбиране

    Ето подаръчето за св. Валентин вече е готово. Снимката не е много добра, рамката се оказа малко по голяма и спасих ситуацията с малко любовни думи, и мисля че като за първи път добре се справих и с поставянето на рамката.

  9. #9

    Подразбиране

    Ето и две снимки от венеца.Ще си чака реда за оформление, докато ми дойде музата.




  10. #10

    Подразбиране




    Ако успея да прикрепя това чудо към часовника и не успея да го повредя, това ще бъде моят личен подарък за госпожата на моят четвъртокласник.

  11. #11

    Lightbulb Събирам мнения



    Сглобих го, сглобих го! Но до тук е веселата част. Сега му сложих батерията да поработи, че да видя дали не съм му видяла сметката. И веднага забелязах няколко кусура. Първо уж целих центъра, ама май не съм го уцелила точно.Второ трябваше да си остана с 4-те часа -12,3,6 и9, не съм нацелила май точно другите часове И няма да отразява много точно часа.Какво да правя ? Да го подарявам ли или не?

    Голяма съм водоплаваща птица!Сега е 14.20 а на часовника все едно че е 15.16
    Редактирано от cecunka : 26.05.2009 в 14:20.

  12. #12

    Подразбиране



    Край, това е крайният вариант. След много манипулации - разшиване на точките без разглобяване, почистване с мокри кърпички и сапун за петна.Вече е сглобен - даже почти точен с разлика от няколко минути и чака една хубава опаковка и в петък отива при новия си собственик. При следващият часовник няма да си правя 2 в едно. Ще си избера готова схема, за да ми е мирна главата

  13. #13

    Подразбиране

    Ето още едно подаръче което след броени дни ще отиде при новият си собственик. Шие се много бързо и лесно.Малко ламенцето не си личи добре, не знам защо. Ще ме извините, че ви го представям непран и неизгладен, но днес ще му търся рамка и довечера ще го приведа в приличен вид

  14. #14

    Подразбиране

    img048.jpg
    img049.jpg

    Да изтупам праха от тази тема Понеже си имам нов телефон реших да му спретна нова премяна.За първи път правя калъфче за телефон. Със сигурност има още какво да се желае, но като за първи път май не е зле.Най-гадното в цялата история е, че в Габрово не продават черна панама и си отших на фон

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    gs1.JPG

    gs2.jpg

    img050.jpg

    Един леко закъснял подарък.Надявам се новият му собственик да ми прости забавянето, но се случиха непредвидими събития, които ме забавиха.

Страница 1 от 9 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •