аз изчетох всичките ви жалби и се присъединявам се към вас. въпреки че съм мъж, гобленарството е не само занаят, а изкуство от висока класа. познавам мъже, които шият гоблени. и аз съм шил на казанлък гоблените. схемите им са невероятни. ползвамл съм и на други фирми схемите и не ми харесват изобщо.
преди една седмица отидох в една фирма за комплектоване на гоблени. видях и техни схеми, но не ми харесват. затова намерих една програмка, с която мога да си правя схеми за шиене на гоблени и да ти даде видовете конци на ДМЦ, АНХор и други.
програмата се казва PC Stitch. Web address: www.pcstitch.com.
Програмата е демо, и трябва да си намерите кракче. Аз имам по старата версия и ми върши много работа. Можете от интернет чрез Google да си намерите снимка, да я првернете в схема за гоблен и да съхраните разцветките и номерата на конците, дори можете да определите какви символи да генерира. за порграмата PC Stitch мога да ви я изпратя по e-mail. E-mail: bounty76bg@yahoo.com. Също така мога да ви изпратя схеми, които аз си направих чрез тази програмка. Ако искате да имате малко по-големи схеми можете да вмъкнете изображението на снимката (схената) в MS WORD документ и да я врътнете, да я разширите с пропорции. От 4ите страни се появяват малки черни точки, задържате клавиша Left Shift и с мишката оразмерявате в рамките на документа на MS WORD. Опитайте. МИсля, че си залужава! Честит Имен ден на всички гобленари с имена на цветя.