Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 62
  1. #1

    Подразбиране Схеми с лошо качество

    Направо ми се е уплашило окото като гледам какви парцали вместо схеми предлагат на клиентите си някой фирми.
    Към фирмата в която работя има няколко копирни центъра наблюденията са ми само в/у един в който стоя най-често. Съответно имаме клиенти които имат фирми за гоблени и като гледам някой от тях какви лоши схеми носят за копиране направо съжалявам човека който ще си купи подобен боклук. На ръка нарисувани знаци, избелели, от прегъване и мачкане на месра истрито, схеми които са цветни те ги копират черно бяло и после ги оцветяват на ръка за да им излезе по евтино, намалят ги значително отново за по евтино с една дума УЖАС
    Съжалявам че в случая не мога да напиша имена фирми не е коректно като цяло към клиентите да изнасям информация за материалите които размножават.
    Че мисълта ми е да внимавате много за какво си давате парите

  2. #2

    Подразбиране

    Проблема с повечето комплектовани гоблени които съм искала да ми покажат е че в много случаи не дават да ги отвориш и да погледнеш вътре преди да купиш. Тогава аз директно се обръщам и си излизам. Даже и да купувам оригинален комплект на Ланарте и Дименшънс, пак няма гаранция че нещо не е подменено вътре от наште си хора. Така че подозрителността е хубово нещо в случая; просто внимавайте и си искайте да проверите всичко. Със сигурност производителите на гоблени трябва да развият повече чувство на коректност към клиентите, иначе просто ще си загубят бизнеса. Не че ще ми е жал за тях ако това стане, особено за тези които споменава Джовани. Тези специално нямат място в това което ще е след време модерния български пазар.

  3. #3

    Подразбиране

    Напълно си права за всичко аз също не купувам ако не ми покажат схемата.
    Верно е че такива хора нямат място на пазара но за сега поне има доста мошеници и трябва да се внимава много.

  4. #4

    Подразбиране

    Мале направо не знам колко пъти ми се е случвало да се прибера в къщи и като отворя комплекта да изплача на глас.
    Jovany мисля че не ти ще си този който ще постъпи некоректно, може би ще е добре да се даде гластност кой фирми са им гадни схемите и като не им купим гоблените да се замислят. Но ми се ще да е някак си по-мащабно, защото все пак има и доста хора който шият но не влизат в нета. Дори съм навита да пусна имената на фирмите във някой вестник че да им се извие свят - така както на мен като видя схемата :wink:

  5. #5

    Подразбиране

    Mylli ако напусна тази фирма с удоволствие ще изтупам доста дълък списък на възможно най-видното място. Но в момента не мога заради това че има сериозни фирми които ако разберат че по принцип изтича информация ще си изчезнат като дим.На всичкото отгоре не се занимавам и да копирам работя друго.Всеки с основание може да ми държи сметка за това че си вра носа където не трябва.
    Просто проверявай на място схемата. В много магазини няма проблем за това.Ако не изкат не купувай и това е. На мен даже ми се е случвало продавачката да отваря комплекта без да я моля и да ми показва всичко от-до.

  6. #6

    Подразбиране

    Олелееее,аз поръчах на сестра ми да ми изпрати гоблен от България .Дано не ми се наложи и аз да плача!

  7. #7

    Подразбиране

    Ми обади и се докато е време. А ако е късно и е станала грешка пиши във форума някой все ще има схема на същия гоблен.

  8. #8

    Подразбиране

    Тя вчера ми го е изпратила.Бил на някаква казалнъшка фирма,но аз и забравих името.Надявам се всичко да е наред!

  9. #9

    Подразбиране

    Да всеки път и аз така си казвам - да проверявам схемата , но .....дори и последният път си я преработвах. За малки схеми става, но нали се сещаш ако трябва на ръка да преработиш голяма схема не ми се мисли
    Nadezhda най-искренно се надявам да нямаш проблеми със схемата! Като я получиш пиши :wink:

  10. #10

    Подразбиране

    Джовани,съвсем си прав.Относно Надя - гоблените на Казанлък имат само това преимущество, че слагат повече конци. Но преди повече от 3 години,когато ших техен гоблен,имаше разминаване между цвят и знак - небето излизаше зелено.Обадих се на фирмата на телефона, даден на опаковката, казаха,че грешката е моя.При тях "прекопирването"на цветовете от оригинала било вярно.Е? Ще ви дам и друг пример: шия Сиси,като си я поръчах от София - Златен гоблен.Има мотиви със сърмен конец -конеца беше окол 60 см. Просто до никъде.Имах работа до София,отидох до фирмата и какво мислите ми отговориха - толкова им било останало количество.Бях бясна! До тях има магазин за конци, с техен човек отидохме и ми купиха макара за тяхна сметка.Не съм за парите, а за отношението им.Дано Вие да сте по-късметлии от мен...
    Моето хоби и страст - моите гоблени
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=2567

  11. #11

    Подразбиране

    Пенка,моята "Сиси" също е Софийски гоблен.
    Какво да ви кажа,първо и на мен не ми стигна сърмения конец.Другите конци пък,ако отрежа малко по- дълга нишка,се късаха постоянно.Едва уших гоблена.Зарекох се,че повече гоблен на София няма да си купя.Имам чувството,че конците бяха изгнили.А,и цветовете се разминават от оригинала.Жената,която ме научи да шия,шиеше кораб в море,морето ставаше зелено и тя го остави недовършен.

    Много съм доволна от гоблените на Ланарте.

  12. #12

    Подразбиране

    Настръхва ми косата като чета за тези случаи,но всеки е имал поне по един такъв.И трябва да си споделяме за да избегнем тези неприятни ситуации.Имала съм проблени с отвратителни схеми,знаците трудно се разчитаха и шиенето беше мъчение.Но слава богу не ми се е случвало например да шия зелено небе.Ужас

  13. #13

    Подразбиране

    Малката фрегата е на ф-ма Ади , с рисувана схема много лоша и наистина морето отдолу е зелено,но зеленото е резидаво ужас
    да се чудиш как да го оправиш и с какви цветове да сменяш. Една моя приятелка си го поръча и се опита да го шие :twisted:
    Всичко се случва само един път в живота
    http://snimka.bg/album.php?album_id=2903

  14. #14

    Подразбиране И моето мнение

    Аз съм си купувала един единствен път на Златен гоблен и не съм повторила. Ших Воденицата " на Буше.бе бях ушила по4ти 1/4 когат гледам не6то не е кат на снимката,не6то не се отли4ават хубаво фигурите.Отивам там , а те ми викат-Сигурни ли сте 4е шиете правилните цветове на правилното място", викам им"Бе кат ме гледате какъв гоблен съм си взела, прили4ам ли ви на на4инаеща гобленарка".та се разбутаха и какво се оказа:4е няколко цвята били от бежовата гама , ма те понеже нямали, пуснали тъмнокафяви. И едната патка вика"мале, кой знае колко рекламации 6те дойдат сега, аз 30 гоблена съм пуснала такива"
    ма може ли такова безобразие, 4овек 6те се трепе над такъв голям гоблен и какво....
    За Казанлък сте прави.Подариха ми техен "Параклис през зимата".Уших го 1:4, после 1:1 и ми останаха конци кат гледам поне за о6те един 1:1.4удя се дали да пробвам да го изкарам
    После си поръ4ах "Холандската воденица" и "Ов4арника" от Ва4еви.Съ6то не ми хареса комплектовката, конците със знаци, написнаи на ръка.А самите схеми изрязани на 5мм извън схемата.А на други схеми дет съм имала, отстарни около схемата има поне 2см, избровни са знаците и насреща колко метра от тях има.
    Абе сакън да не видим нещо което не трябва.

  15. #15

    Подразбиране продължение

    Реклама:
    Сега ве4е няколко гоблена са ми на Ади- Сиси, Мадам Помпадур, Джули, Вестфалската воденица.
    Схемите са хубави, комплектовката е хубава, знаците са направени на компютър, подредени по гама, слагат и игла. Не 4е е кой знае какво , ма ти гъдели4ка окото.
    Но и на тях ми се слу4ва да си докупувам някой конец.
    На последния "Вестфалската воденица" реших да шия то4но както си е показан бода- с 4 нишки 1:2.Конците ми стигнаха на 2/3 от гоблена.отивам и им казвам, а те -ми тя нашата панама е по-гъста от Вилеровата и затова трябвало да шиете с 3 нишки. Ми хубаво, ма напишете го.Отдолу под схемата е написано как се шие и аз така шия.
    Само към Аксиома, които продават на ланарте нямам забележки.Гоблен4ето беше малко, ма пък стана много красиво и ми останаха и коци.
    Засега съм се отказала да си купувам комплектовани гоблени, достатъ4но много схеми могат да се намерят в нета.
    Купих си оригинална вилерова панама и сега шия един на Golden kite
    The Abduction of Psyche".надявам се да стане добре.
    http://www.goldenkite.com/gkproducts/detail/166.htm

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •