Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 62
  1. #46

    Exclamation Лоши схеми

    Аз си бях купила 2 комплектовки на "Златен гоблен"-София и съм много разочарована от схемите-бяха писани на ръка и поправяни и едвам съм ги разчела и с големи усилия довърших гоблените!Затова повече няма да купя тяхна комплектовка!

  2. #47

    Подразбиране

    не съм купувала готови гоблени.шия от скоро и ме научи колежка от съседен магазин.тя окомплектова гоблени,плата го дава обримчен ,а конците винаги ми остават.видях гоблени на други фирми,но съчетанията на цветовете са ужесни

  3. #48

    Подразбиране

    единствените свестни схеми са на wieler

  4. #49

    Подразбиране

    Отлични схеми на гоблени има фирма АДИ

  5. #50
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от petkova26 Виж мнение
    Аз си бях купила 2 комплектовки на "Златен гоблен"-София и съм много разочарована от схемите-бяха писани на ръка и поправяни и едвам съм ги разчела и с големи усилия довърших гоблените!Затова повече няма да купя тяхна комплектовка!

    Oт тази фирма съм страшно ужасена,не само от комплектовките им,но и от отношението им към клиента. Закупих си Овчарника и Блатото.първото,като на майтап стана страхотно,а овчарника ,вярвайте ми не искам и да го пипна и сега съм го заразяла,защото блатото ми не е сино-сиво,а сиво зелено.Меко казано ужас,а това беше един от любимите ми гоблени.Сега купувам единствено на РАН-4 или от нета,това е ,за тая наша краста,няма друго спасение

  6. #51

    Подразбиране

    аз изчетох всичките ви жалби и се присъединявам се към вас. въпреки че съм мъж, гобленарството е не само занаят, а изкуство от висока класа. познавам мъже, които шият гоблени. и аз съм шил на казанлък гоблените. схемите им са невероятни. ползвамл съм и на други фирми схемите и не ми харесват изобщо.
    преди една седмица отидох в една фирма за комплектоване на гоблени. видях и техни схеми, но не ми харесват. затова намерих една програмка, с която мога да си правя схеми за шиене на гоблени и да ти даде видовете конци на ДМЦ, АНХор и други.
    програмата се казва PC Stitch. Web address: www.pcstitch.com.
    Програмата е демо, и трябва да си намерите кракче. Аз имам по старата версия и ми върши много работа. Можете от интернет чрез Google да си намерите снимка, да я првернете в схема за гоблен и да съхраните разцветките и номерата на конците, дори можете да определите какви символи да генерира. за порграмата PC Stitch мога да ви я изпратя по e-mail. E-mail: bounty76bg@yahoo.com. Също така мога да ви изпратя схеми, които аз си направих чрез тази програмка. Ако искате да имате малко по-големи схеми можете да вмъкнете изображението на снимката (схената) в MS WORD документ и да я врътнете, да я разширите с пропорции. От 4ите страни се появяват малки черни точки, задържате клавиша Left Shift и с мишката оразмерявате в рамките на документа на MS WORD. Опитайте. МИсля, че си залужава! Честит Имен ден на всички гобленари с имена на цветя.

  7. #52

    Подразбиране

    за съжаление и аз попаднах на такава схема - ръчно рисувана - направо да се гръмнеш. а има на фирма - това пък какво е. някакво измислено нещо, опаковано и аз го купих, защото имах голям мерак за този гоблен. в къщи ми се приплака. сега ме е страх да го почна, защото е и 1:1 . взех си на друга фирма - огледален профил. те правят хубави схеми, но той пък е графика ..... сега ще подкарам графиката, пък после ще се " преборвам " с цветния.

  8. #53

    Подразбиране

    На мен пък ми направиха подарък "Света Ана" комплектовката е на фирма "Заря - 21". Ужасен е. Гоблена е с 28 цвята, като знаците на повечето цветове в легендата са почти еднакви и като погледнеш схемата всичко ти се размазва. Конците са папетс и докато шиеш направо във въздуха се накъсват. Просто никога не купувайте техни комплектовки, особено с папетс.

  9. #54

    Подразбиране

    Шила съм с тези конци и съм доволна

  10. #55

    Подразбиране

    Да споделя само , че .... побеснях . След 3 годишно чакане , (няма да пояснявам как България - К се снабди със схемите ), ако знаете с какво качество получих "Селски пейзаж - не ти е работа - с оромни черни полета на места - скръб , пълна скръб . помислете преди да го купите . развалих си мнението , което имах .
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  11. #56

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    Да споделя само , че .... побеснях . След 3 годишно чакане , (няма да пояснявам как България - К се снабди със схемите ), ако знаете с какво качество получих "Селски пейзаж - не ти е работа - с оромни черни полета на места - скръб , пълна скръб . помислете преди да го купите . развалих си мнението , което имах .
    За коя фирма става въпрос?

  12. #57

    Подразбиране

    "България-Казанлък" - написано е.
    Тук Арахна е дала каталог, поста и е от миналата година:

    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=5110

  13. #58

    Подразбиране

    "Зеленият замък" на Златен гоблен.Подарък ми е и е ушит до половината- схемата е ад мъжът ми се въоръжи с фулмастер и оцветява, знаците са с конкурс избирани всичко е хаос от чертички Тъпото е че това е лесен гоблен и исках да го подаря на свекърва ми но просто е кошмар, а че цветовете се сливат даже не си заслужава да го споменавам
    Човек може да живее месец без храна, седмица без вода, няколко минути без въздух но без акъл, цял живот...
    [email]desimitkova@gmail.com

  14. #59

    Подразбиране

    Здравейте! В момента шия "Лятна идилия" закупен от "Заря- 21". Схемите са добре направени, четливи са, но някои от конците ще се окажат недостатъчни. Ушила съм 1/4 от гоблена, а някои от цветовете почти свършиха. Иначе като цветово съчетание се получава добре, поне засега.

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от daniel4i Виж мнение
    На мен пък ми направиха подарък "Света Ана" комплектовката е на фирма "Заря - 21". Ужасен е. Гоблена е с 28 цвята, като знаците на повечето цветове в легендата са почти еднакви и като погледнеш схемата всичко ти се размазва. Конците са папетс и докато шиеш направо във въздуха се накъсват. Просто никога не купувайте техни комплектовки, особено с папетс.
    Абсолютно същия гоблен съм шила на Заря-21 и стана страхотен. Доста е лесен, нищо че е с толкова цветове. Конците puppets са хубави, е не са ДМЦ, но стават идеално за шиене. Доста гоблени съм избродирала с тях.

Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •