Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 65
  1. #16

    Подразбиране

    Малее, какви торти има в този форум!!!
    Чак ме е яд, че го отворих- сега така ми се яде тортичка.
    Ще вземете и мен да ме заразите и да направя на 14.02 една торта и аз, само че не за св.Валентин, а тогава е рождения ден на синът ми и ще стане на 5г.
    Само че от руския нищо не разбирам и дано Djemma да помага ако се реша.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #17

    Подразбиране

    Биби, фонданът не е за фигури, той е за покритие на пасти, на еклери предимно. За торта трудно става гладко, тъй като застива бързо. Не си виновна ти, не се притеснявай. За еклери е супер, пробвай. Аз имам карамелов и наскоро правих еклери.

  3. #18

    Подразбиране

    ахааа, така си и знаех
    а за торта какво мога да ползвам?
    и фигурки как се правят?
    ....май много станаха въпросите, но вие тук сте моя пътеводител в сладкарското изкуство

  4. #19

    Подразбиране

    Ето каква рецепта съм копирала пак от руски форум (тези рускини ми вземат акъла направо):

    Торта "Мече"

    Орехов блат:

    50 г лешници, 3 яйца, 75 г захар, 1/2 пак. ванилия, 50 г брашно, 1/2 ч.л. набухвател

    Шоколадов блат:

    1 ч. брашно, 1 ч. захар, сол на върха на ножа, 1/2 пак. бакпулвер, 2 с.л. какао, 1 ч. сметана, 1 с.л. разтопен маргарин, 1 яйце.

    Ганаш от бял шоколад и кафе:

    150 г сметана, 200 г бял шоколад, 2 ч.л. разтворимо кафе

    Орехов блат:
    Лешниците се смилат. В купа се разбиват яйцата, добавят се 3 с.л. гореща вода и се разбива до гъста пяна. Добавя се захарта и ванилията и пак се разбива. Смесват се брашното, лешниците и набухвателят, пресяват се и се примесват внимателно на два приема в яйчената смес. Налива се във форма и се пече. Лешниците могат да се заменят с орехи или бадеми.

    Шоколадов блат:

    Брашното, захарта, солта, бакпулверът и какаото се размесват добре. Добавя се сметаната, маргаринът и яйцето. Фурната се загрява до 180С. Формата се застила с пекарска хартия, изсипва се тестото и се пече 30-40 мин. до готовност. Блатът се получава много мек, трябва внимателно да се изважда и обръща.

    Кафеен ганаш

    Шоколадът се разчупва на парченца, слага се в купа. Сметаната почти се кипва с кафето, излива се в/у шоколада, разбърква се до пълно разтваряне. Оставя се да изстине, разбърквайки от време на време. Като изстине се разбива с миксер, докато масата не придобие гъстота на сметана.

    Това съм копирала и превела, нямаше обяснения за подреждането на тортата, нито за украсата. :?

    P.S. Ох, не съм превела както трябва - не са фъстъци, а лешници, коригирам. Sorry.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #20

    Подразбиране

    Marinera, много хубаво предложение! Е, малко е за по-напреднали, но е важно да имаме желание за красиви и разнообразни неща в ежедневието си!

  6. #21

    Подразбиране

    Ей, ама вие сте много бързи! Едва го пуснах, и вече го видяхте!
    Имам и снимка на тортата в разрез:

    П.П. Само не ми е много ясно на кое руснаците казват сметана и на кое - "сливки". :? Аз го превеждам все като сметана.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #22

    Подразбиране

    Ммм... много апетитно изглежда и срязано!

  8. #23

    Подразбиране

    Има и сливки с висок процент масленост,голям проблем ми е тук с какво да ги заместя. Сливки всъщност е горния слой, който се маха от млякото. На повърхността се образува един слой,който е много мазен и по-кремав на цвят , е това е сливки. А сметана се добива в специални сепаратори при обработване на сливките.

  9. #24

    Подразбиране

    Понеже вчера ми подариха нова форма-зайче и понеже съм си вкъщи по цял ден - в болнични, а и вдъхновена от тази тема, обещах на малкото ми момченце, че като си дойде от детска градина ще има изненада. Та изпякох блат, остава само да го сиропирам и украся. Очаквайте снимката на зайчето в готов вид.

    А, ето я вече готова.Момченцето ми много ще се зарадва.Не мога да прикачам повече картинки,въпреки, че изтрих няколко стари. Затова давам линк към снимката:
    http://www.7ya.ru/photos/private-sho...hotoID=1014713
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #25

    Подразбиране

    мммм тортичката е чудесна

  11. #26

    Подразбиране

    Леле, Джемма, много хубаво зайче! Детето ти трябва да е мнооого доволно!

  12. #27

  13. #28

    Подразбиране

    Neshto mi se zagubi kirilicata
    Eto i tortata, koiato naprawih. Malko kriva mu stana fizionomiata na zaeka, no kato za pyrvi pyt e dobre
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #29

    Подразбиране

    Чудесна е станала, браво.Децата сигурно са били доволни.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Abe decata ne znam, no lelite sys sigurnost se zaradvaha, che shte hapvat torta

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •