Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 65
  1. #1

    Подразбиране Торта за детски рожден ден?

    В четвъртък моето момченце става на 2 години и мисля да му направя тортата. Имам горе-долу идея какво да представлява, но като гледам из този форум какви майсторки има реших да се допитам и до тях А и ще нося в яслата тортата, та трябва и по-представителна да е все пак.

  2. #2

    Подразбиране

    Рецепта:
    Иди до най-близката сладкарница,избери торта от каталога и поръчай.....
    Бързо,лесно,вкусно.

    ако ти се занимава,тук има интересни рецепти
    http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=15212

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет
    Рецепта:
    Иди до най-близката сладкарница,избери торта от каталога и поръчай.....
    Бързо,лесно,вкусно.
    Така бих направила, но в Сливен има 2-3 сладкарници, и тортите им нито вкус като вкус имат, нито някакъв вид. Та за това ми се иска аз да направя нещо.

  4. #4

    Подразбиране

    Виж линкчето,което публикувах,но е на руски.

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    Блазе ти и аз искам да нося в градината наша торта, а не купена, но на нас не ни разрешават домашни. Откакто преди две години мина рождения ден без торта, не си правя труда, направо поръчвам. Направили са само снимки и не са я разрязали, върнаха ми я вечерта, защото сестрата не разрешила домашна торта. А беше с телетъбиси, горките деца само са се облизвали , без да си кусат. Аз им казах, че е съвсем прясна, но..не!Ако искаш мога да ти дам идеи за украса, но незнам колко сложни ше ти се сторят. Ето някои.
    Динозавър
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Коте
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Камион , мисля, че лесно ще се сглоби и без схема, защото нямам схема.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    Кола
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Балони
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    Колкото до рецептата на тортата-може да използваш всяка твоя любима , аз за децата предпочитам да не е с бита сметана, а използвам заквасена, рецептата е следната
    Блат
    4 яйца, 1 ч.ч захар
    1.ч.ч брашно
    1 ч.ч орехи
    1 бакпулвер
    3 с.л какао

    Крем
    1 голяма кофичка сметана заквасена се разбива с ванилия у 1 ч ч пудра захар. Първо се разбива сметаната добре и после се слага захарта, внимавай, че се втечнява крема, ако това стане , не се отчайвай, разтвори 1 пак желатин и го прибави към крема - ще имаш желирана торта Вкусът и е хубав и подходящ за деца.Успех.

  12. #12

    Подразбиране

    Ееееееее,Джема,не е чесно........Запали и мен.Големия син е рожденник на 29.Януари и обикновенно поръчвам торти(такава "рецепта" препоръчах и на Водолейчето),но като гледам твоето предложение,много се изкушавам дали да не спретна и аз една торта и да изненадам синчето........ :? :? :?

  13. #13

    Подразбиране

    Djemma, много благодаря за идеите. Обаче аз вече си харесах една торта от сайта, който Скарлет е пуснала, обаче и твоите ще изпробвам за следващите рожденни дни. Сутринта вече захванах тортата. Дано да стане, че да й направя снимка и да я покажа Обаче проблема ми е, че ще стане около 55 см дълга и няма да може да се побере в хладилника, та се чудя сега къде ще я съхранявам до четвъртък. А аз вчера изрично попитах в нашата ясла дали ще приемат домашна торта, и ми казаха, че всичко вземали. Та не вярвам да имаме проблеми.
    Аз точно за крема нямах идея какъв да е и си мислех като разрежа блатовете между тях да сложа от нишестените кремове на "Д-р Йоткер" , а отгоре с разбита сметана. Но сега се чудя дали с течна сметана да я правя или както ме съветваш със заквасена.

  14. #14

    Подразбиране

    Я покажи каквав торта си харесала, не ни дръж в напрежение. Този сайт аз мнооого го уважавам.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте
    момичета отадвна ви чета, но още не съм писала, обаче тази тема не дава мира на човек
    Djemma а самата глазура с какво я правиш - да речем на балоните.
    Аз си купих фондан, ама или аз незнам как се работи с него или....
    нещо стана много дебело, нищо не можах да направя,да не говорим да се направи фигурка от него.
    Скоро ще правим прощъпулка на Ели и ми се иска да направя нещо вкусно и ефектно

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •