Показване на 1 до 6 от 6
  1. #1

    Подразбиране Отблизо шедьовъра на Леонардо да Винчи "Тайната вечеря"

    Преди 500 години Леонардо рисувал върху суха основа, а не в традиционната фреско техника, поради което цялото произведение е по-податливо на ерозия.

    Стенописът в миланската "Санта Мария де ле Грацие" бе реставриран дълго време в опит да се спре разрушаването му. Реконструкцията и консервирането стрували 9 млрд. лири (4.6 млн. евро) и завършили през 1999г.

    Заради специалните мерки за защита дори любителите на изкуството, стигнали до Милано, трудно могат да се срещнат на живо с шедьовъра. Допускат се по 25 посетители на всеки 15 минути като преди това минат през филтърна система, която да ограничи проникването на прах и замърсители в помещението. В праха има частици с въглерод, заради които изображението постепенно потъмнява. Учените не знаят още колко киселинни компоненти влизат с посетителите, което би могло да увреди структурата на стенописа.

    Поради това през цялата година очи в очи с "Тайната вечеря" могат да застанат не повече от 320 хиляди души, докато желаещите са 3-4 пъти повече и записването трябва да се направи един месец предварително.
    Искам да подаря на всички вас, една виртуална екскурзия до Милано, дано ви хареса
    http://www.haltadefinizione.com/magnifier.jsp?idopera=1

  2. #2

    Подразбиране

    БЛАГОДАРЯ!
    Ти беше ли от тези щастливци, видели шедьовъра от близо?

  3. #3

  4. #4

    Подразбиране

    Благодарение на теб ВАНЕСА аз отново се потопих в любимата за мен тема-ЛЕОНАРДО!!!
    А "ТАЙНАТА ВЕЧЕРЯ"въпреки че векове се е влошавала и рушила, въпреки че многократно е реставрирана и повторно рисуввана отгоре и въпреки че се превърнала в жалко подобие на оргинала, тя все още притежава своятя сила на въздействие и грандиозност.

  5. #5

    Подразбиране

    За да подкрепя влечението си по Леонардо, ще Ви покажа гоблените по негови картини, които съм ушила/последния, сега го шия/
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Реклама:
    Не съм посещавала Италия, но много искам да отида...и не само там

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •