Резултати от анкета: Харесва ли Ви темата

Гласували
100. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Да

    97 97.00%
  • Не

    3 3.00%
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 97
  1. #61

    Подразбиране Предястие с картофи и чушки

    Предястие с картофи и чушки
    Продукти:1кг.картофи, 500гр. чушки, 1 врз.копър, сол, черен пипер, маргарин.
    Приготовление: Обелете и сварете картофите в леко подсолена вода.Изцедете ги и нарежете на кубчета. Изчистете чушките и ги нарежете на ситно. В загрятото масло се задушават чушките, добавят се картофите и се подправят с подправките и ситно нарязания копър. Предястието се сервира топло /може и като гарнитура/.

    Бон апетй

  2. #62

    Подразбиране Кубби

    Кубби
    Продукти:За кюфтетата500гр. телешка кайма от контра филе без жили /много ситно смляна/, 500гр.булгур (от най-фино смления) , сол, бахар и вода.
    За плънката:500гр. телешка кайма от котлет по мазничка, 4-5 гл. лук /ситно нарязан/, сол, кедрови ядки / може и белени тиквени семки/, бахар, канела, кимион, къри /аз ползвам готова подправка "7 подправки"/.
    Приготовление:Предварително измития булгура се измесва със ситно смеляната кайма, добавя се солта и бахара. Сместа се минава няколко пъти през месомелачката, докато се получи еднородна смес. Ако сместа е много суха добавете малко вода. Сместа трябва да е нито много суха нито много лепкава.

    Измесва се няколко пъти и сместа за куббито е готова.

    Нарязваме лука на ситно и го задушаваме малко.

  3. #63

    Подразбиране

    Едро смляната кайма и разбъркваме с малко вода и я добавяме към лукът.
    Всичко се изпържва добре, като на финала се добавят подправките.

    Взимате от каймата за куббито и оформяте топче.

    Правите дупчица и поставяте в нея от плънката.

    Затваряте отворчето и оформяте куббито.

  4. #64

    Подразбиране

    Готовото кубби се пържи във дълбок съд /може и фритюрник/ във добре загрята мазнина.

    Готовото кубби се сервира със салата.
    п.п Докато оформяте кюфтетата каймата нетрябва дае суха. Ако е суха долейте вода.
    Бон Апетй

  5. #65

    Подразбиране

    Шакрие شاكرية
    Продукти: 600гр. телешко месо, 3-4 кисели млека, 1 яйце, сол, масло и бахар.
    Приготовление: Месото се запържва, до златисто. Добавя се вода докато покрие и се вари около 30 мин. В друга тенджера се разбърква киселото мляко и яйцето. Поставя се на котлона и на най - ниската степен на котлона се започваме да бъркаме. Постепенно увеличаваме котлона като непрекъснато бъркаме, когато заври добавям част от бульона на месото. Отстраняваме от котлона, добавям месото и разбърквам. /Загряването на млякото , да става постепенно за да не се пресече/.

    Сервира се с ориз.

    Бон Апети
    Редактирано от sunnyto : 08.04.2011 в 12:06.

  6. #66

    Подразбиране

    Муджъддъра مجدرة


    Нуждата от просто ястия е нещо, което е универсално за всички кухни. Муджъддъра е ястие от арабската кухня и илюстрира точно това: Това е проста, но ароматна и лесна рецепта, когато се приготви правилно. "комфорт храна", тъй като е здравословно и питателно ястие. Комбинацията от бобови култури и ориз, доставя на организма необходимите аминокиселини, фибри и протеини, необходими на организма..
    Това ястие може да се сервира като основно или като гарнитура към пиле или други печени меса
    Продукти:2-3 глави лук нарязан, 2 супени лъжици или повече маргарин,1 ч. л. кимион семена или на прах, 1 ч.л. черен пипер,1 1 / 2 чаши кафява леща, 2 чаши басмати или друг вид не-лепкав дългозърнест ориз
    Приготовление:Сварете ориз и леща с 8 ч.ч. вода оставят се да заврат 20 мин. , намаляваме котлона на половината докато се сварят. В тиган запържваме нарязания лук до златисто. Към ориза и грахът добавяме лукът и подправките . Захлупвам го веднага . Сервира се топло, може да добавите кисело мляко, салата ,печено месо за една прекрасна и вкусна вечеря.

  7. #67

    Подразбиране

    Алама или Аламех /посни толумби
    Продукти: 2ч.ч. брашно, 1ч.ч вода 1ч.л. мая, щипка сол, 1ч.л захар
    Приготовление: Измесва се тесто е се оставя да втаса 30-40 мин. Загрейте олио в дълбок и широк съд Може и тенджера и с чаена лъжичка оформете топчета които изпържете.
    Готовите топчета се заливат със сироп
    За сиропа: 1ч.ч вода, 2ч.ч захар, лимонов сок и ванилия

  8. #68

    Подразбиране

    Откога чакам да сложиш рецепта!Харесвам кухнята ти и с радост научавам нови неща от теб!Благодаря ти за чудесните и вкусни рецепти!Ще чакам още !Ако може рецепта за салата?

  9. #69

    Подразбиране

    Салата от спанак с кисело мляко
    Продукти:1 кг.пресен спанак или 1 / 2 кг замразени спанак /само листата/, 2 чаша кисело мляко,5 скилидка чесън, счукан
    Сол и черен пипер
    Приготовление:Измийте внимателно спанак, изрежете твърди стъбла. Измийте добре. Накълцайте листата и ги задушава в собственият им сок в голяма покрита тенджера докато омекне, около 15 минути. Ако използвате замразен спанак, го размразяване в гевгир и оставете да къкри, до готовност. Оставя се да изстине.

    Разбийте киселото мляко и чесън заедно, и се добавя сместа в тигана. Разбъркайте добре и подправете на вкус със сол и черен пипер.
    Бон Апети

  10. #70

    Подразбиране

    Не съм я виждала тази тема! Сънито от къде знаеш толкова за арабската кухня? Аз от две години живея в Сирия и почти нищо не съм се научила да готвя но това е защото свекърва ми готви. Много обичам нахут обаче не трябва да се прекалява с него Фаляфе съм правила един път у дома в БГ с рецепта от нета и става наистина по-различен от купения.
    Общо взето има огромно разнообразие от сладки, особено баклавите! Обожавам един сладкиш с шам фъстък и сметана (за съжаление не знам точно рецептата) а любимите ми манджи са Малюби и едни пълнени моркови с кайма и ориз (но такива моркови не съм виждала в БГ)

  11. #71

    Подразбиране

    Съпругът ми е от сирия готвя предимно сирийска кухня не е трудна но продуктите тук са много по различни от техните
    Сладкиша със сметана и шам фъстък се казва халаут ал джъбън
    ако е същото и аз много го обичам но тук не може да се направи

  12. #72

    Подразбиране

    Искам да благодаря за рецептата за фалафела!!!! Обожавам ги, купувам си и си ги ям по улицата, а не съм се сещала, че мога да се пробвам сама да си направя... Само кисненето 12 часа ме притеснява, с моя график да не ги прекисна, но при първия спокоен ден ще се пробвам и ако станат - пак ще се купува нов бански за морето! Още веднъж - БЛАГОДАРЯ!

  13. #73

    Подразбиране

    Соленките на Петя

    Продути: 1ч.ч. настърган кашкавал, 1ч.ч. настъргано сирене, 100гр. маргарин, 1ч.л. сода, 1 бакплувер, 1 яйце, 1ч.ч. кисело мляко, 3ч.ч. брашно.

    Приготовление: От продуктите се замесва тесто. Разделя се на 8 топки. Поставя се за 3 часа във хладилника.
    Разточвам кора с дебелина около 1 см. и я режа на триъгълници към 8 броя, които навивам на кифлички. Може да се направят и други форми. Печем в умерена фурна докато порозовеят.
    п.п. Намажете с яйце и поръсете със сусам






    Бон Апети
    Редактирано от sunnyto : 19.04.2011 в 19:44.

  14. #74

    Подразбиране

    Ау звучи и изглежда апетитно!А тези, които сме на диета да точим лиги ли?Благодари се, че не съм бременна!

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    С удоволствие разгледах темата,определено ще пробвам да направя нещо.Аз никока не съм опитвала нищо от арабската кухняБлагодаря ти,че споделяш тези рецепти с нас

Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •