Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 30 от 30
  1. #16

    Подразбиране

    Много отдавна прочетох някъде за тази хитринка и съм я пробвала.Наистина е удачно,особено когато шия фон и използвам по-дълги конци.Другият вариант е да се избягва усукването на конеца,от там идва по-късият край и неравният бод.
    Но за момента при мен не е удачно,тъй като непрекъснато вдявам и раздявам за по-2-3 бода.

  2. #17

    Подразбиране

    Аз откакто съм започнала да шия, а това е преди 10тина години някъде шия по този начин и е супер. Сега обаче като шия с 3 ката ми е малко криво. С 4те ката действам по същия начин

  3. #18

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от venipetgab Виж мнение
    Ето как става промушването 2 пъти.
    и аз работя така откакто се занимавам с това изкуство и наистина е много удобно

  4. #19

    Подразбиране

    благодаря за съвета,това винаги много ме е дразнило

  5. #20

    Подразбиране

    Изпробвах хитринката и съм много доволна. Благодаря

  6. #21

    Подразбиране

    От два дни шия само така, но не ви ли се протрива конеца при прокарването на иглата през панамата? Там се получава малко удебеляване все пак. На мене малко ми става рошав конеца.
    Или трябва по-често да се изтегля конеца или това е защото шия с български конци

  7. #22

    Подразбиране

    Най вероятно е от Бг конците не знам. Аз съм забравила какво беше, когато ших с такива, но сега шия основно с Анкор и нямам такъв проблем, дори и с 4те ката.

  8. #23

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от makrat Виж мнение
    От два дни шия само така, но не ви ли се протрива конеца при прокарването на иглата през панамата? Там се получава малко удебеляване все пак. На мене малко ми става рошав конеца.
    Или трябва по-често да се изтегля конеца или това е защото шия с български конци
    Пробвай да минеш конеца и през кърпичка с омекотител, тук във форума има и такава тема. Аз в момента шия с пъпетс, а те по принцип са си по-плътни конци, но като ги прекарам през кърпичката с омекотител нямам никакви проблеми, а откакто почнах и да прекарвам два пъти конеца шия още по-лесно и бързо.

  9. #24

    Подразбиране

    И аз да споделя опит - на опаковката на игличките пише DMC. Изработени са, за да улесняват шиенето и конеца наистина се задържа в края без да се разделят нишките.

  10. #25

    Подразбиране

    А откъде могат да се купят тези иглички? Само от магазини на ДМЦ ли?

  11. #26

    Подразбиране

    В магазина на ДМЦ в София ги продават като цяла опаковка по 6 игли за 2,10лв. Аз съм от Перник и тук продават поединично от тези игли за 0,40лв./бр.

  12. #27

    Подразбиране

    Ееее, откакто моя приятелка ми показа как става прехвърлянето два пъти на конеца през ухото на иглата се родих. Преди ми се изнизваше, все трябваше да вдявам отново, докато сега си шия спокойно. А и откакто разбрах за омекотителя - още по-лесно става

  13. #28

    Подразбиране

    Става и по метода за ламето :
    http://goblenite.org/attachment.php?...1&d=1201989298
    Ако сте се загубили в гората, а нямате компас под ръка, изчакайте есента - птиците отлитат на юг.

  14. #29

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от venipetgab Виж мнение
    Случвало ли ви се е като шиете с две нишки, единият край на конеца да става по-къс? Много се дразнех от това и постоянно подрязвах по-дългия край. Освен това ушитото ми ставаше рошаво, защото едната нишка става по-стегната. Опитах да връзвам конеца за иглата. Това помогна донякъде, но не беше много удачно, когато се наложи да се подпъхва под вече ушитото. И тогава ми хрумна да прекарвам конеца през ухото на иглата 2 пъти. Вече 20 години шия по този начин. Много е удобно и бодовете стават равномерни, а и когато конецът накъсее, не се изнизва. Може би и други знаят тази хитринка, но май тук не е споделяно (поне аз не съм срещала).
    Повече от 30 години се занимавам с бродерия, но не бях чувала за тази хитринка.
    Благодаря, че сподели опита си. Много е удобно, особено за такива като мен, които обичат да шият с по-дълги конци.
    Красотата ни прави по-силни и по-добри.


  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    И при мен единия конец става по-къс от другия в процеса на шиене, но бродерията става равномерна и гладка, за това не бях се замисляла, че това е проблем. Въпреки това - страхотна идея, като за мен, начинаещата. Благодаря!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •