Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 30
  1. #1

    Подразбиране Още една малка хитринка

    Случвало ли ви се е като шиете с две нишки, единият край на конеца да става по-къс? Много се дразнех от това и постоянно подрязвах по-дългия край. Освен това ушитото ми ставаше рошаво, защото едната нишка става по-стегната. Опитах да връзвам конеца за иглата. Това помогна донякъде, но не беше много удачно, когато се наложи да се подпъхва под вече ушитото. И тогава ми хрумна да прекарвам конеца през ухото на иглата 2 пъти. Вече 20 години шия по този начин. Много е удобно и бодовете стават равномерни, а и когато конецът накъсее, не се изнизва. Може би и други знаят тази хитринка, но май тук не е споделяно (поне аз не съм срещала).

  2. #2

    Подразбиране

    Еее, това беше страхотен съвет
    Явно това е проблем не само за мен. Довечера обезателно ще пробвам.
    Благодаря ти, че сподели

  3. #3

    Подразбиране

    И при мен е проблем!
    Много мерси,ще пробвам тези дни..

  4. #4

    Подразбиране ю

    здравеите, и аз имах такъв проблем, но сега шия с едни игли дето ухото е направено така , че затяга конеца и е супер

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Desislava Neikova Виж мнение
    здравеите, и аз имах такъв проблем, но сега шия с едни игли дето ухото е направено така , че затяга конеца и е супер
    Я кажи какви са тези игли ако може, заинтригува ме!

    А иначе хитринката с двойното прекарване ще я пробвам.

  6. #6

    Подразбиране

    И аз съм любопитна, не съм чувала за такива игли.

  7. #7

    Подразбиране

    Много благодаря за полезния съвет! Непременно ще пробвам

  8. #8

    Подразбиране

    ами наи-обикновена игла,която е леко стеснена в края и това стеснение затиска конеца и не позволява да се измъква от едната нишка повече отколкото другата

    не знам дали обясних както трябва, но ще я снимам и ще покажа, тя по-нищо не се различава от другите

  9. #9

    Подразбиране

    Много е удачен опита на Вени. Откакто го прочетох при рускините преди 1г. и аз вече така шия и нямам проблем с разминаването на нишките.

  10. #10

    Подразбиране

    Аз опитах но най-вероятно не го правя както трябва, защото ми се оплита, завръзва конеца, може ли малко повече разяснение как точно става?

  11. #11

    Подразбиране

    И на мен нещо не ми е ясно как така конеца 2 пъти минава през ухото?

  12. #12

    Подразбиране

    Ето как става промушването 2 пъти.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #13

    Подразбиране

    Благодаря за разяснението!Ще пробвам и аз.

  14. #14

    Подразбиране

    Аха, е това е друго и няма нищо общо с това което аз пробвах!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    О, благодаря много за поредната споделена хитринка...
    Колко пъти съм се ядосвала за тези конци, които ми се разминават...и все си мислех,че в мен е причината, че много стягам....
    Още тази вечер ще пробвам това двойно вдяване на конеца...дано да съм разбрала правилно.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •