Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 62

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Не мога да повярвам!

    Мили момичета,чак не ми се вярва как някои от нас не си ценят труда,за да не кажа нещо по-обидно!Работя в една от големите търговски вериги,където имаме сектор „РАМКИ“.И днес видях,че колегите рамкират 2 гоблена,естествено отидох да ги видя.Отново бях изумена,защото тези 2 гоблена не са единствените които съм виждала да донесат за рамка в този вид!Ушити прилично,дори много добре,но неизпрани.Просто си личи мръсотията по панамата/на места направо черна/.Другият вариант- изпран,просто поизпънат да изсъхне и без да е изгладен - за рамка. Чак ми идваше да взема да ги изпера и изгладя! Направо съм изумена

  2. #2

    Подразбиране

    Чак не ми се вярва като знам аз първо как си ги пазя, после прането и гладенето при мен направо си е ритуал.

  3. #3

    Подразбиране

    Ами да, не е за вярване,можеш да разбереш защо толкова се възмутих!

  4. #4

    Подразбиране

    Възмущението ти е естествена реакция. Напълно ти вярвам за това което казваш и за разлика от vai4e аз не се учудвам по простата причина, че съм виждала вече подобни явления, виждала съм и други грозни неща, явно някои считат за кощунство да изперат или изгладят гоблен, но това си тяхен избор и повярвай ми на такива хора не можеш да дадеш съвет, защото те се оказват много "вещи" в тези неща и ще ти докарат от 9 дола вода и ти ще се почувстваш лаик и глупак и ще се ядосаш на себе си, че се стараеш да направиш добро, а получаваш обиди.
    Ata, може да те разбере човек, който наистина иска да се научи и желае да те разбере в противен случай няма смисъл. Така, че не се тормози за чуждото невежество.

  5. #5

    Подразбиране

    Здравейте Два пъти прочетох това което е написала Ata и все още се пуля срещу монитора Точната дума е използвала Val4eto та то приготвянето на готовия гоблен за рамка си е жив ритуал Аз като знам колко внимателно го пера и как си избирам сапунчето което ще ползвам... да не гововрим че приятелите ми ми се смеят че капвам няколко капки омекотител в водата Направо не мога да проумея как ще дадеш неизпран или неизгладен гоблен....срам срам срам

  6. #6

    Подразбиране

    То не е срам, ами направо резил. И после ще им виси на стената и ще му се радват така омърлян и неизгладен. Не би ме зарадвала подобна гледка, ако ще и най-красивият гоблен да е . Аз например си изпирам гоблена, когато го завърша и после, когато го нося за рамка си го изпирам пак и го гладя мокър да не би да остане някоя гънка.

  7. #7

    Подразбиране

    олелее,не варвам на прочетеното!Как може да има такива мърляви хора!!! Аз се бях възмутила,една позната беше донесла да видя какво шие,е,от сто години време,ама като видях лекета по панамата и мръсотии се втрещих..егати мърлявата работа,като знам аз как преди да шия си мия ръцете старателно със сапун,и не ям нещо,с което да нацапам дори минимално гоблена,после се пере и глади влажен от опаковата страна..втрещих се след прочетеното...

  8. #8

    Подразбиране

    Ама това си е срам и позор!И как ще стоят тия мръсни гоблени в рамка?!То им се губи цялата красота.При мен поне прането и гладенето си е цял ритуал.Бебешки сапун,хладка вода,спесиално почистена ютия и т.н.А да не говорим,че сама си ги опъвам върху картона,за да не ми ги повредят.После само поръчвам рамката и сама си ги рамкирам.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  9. #9

    Подразбиране

    олеле,ти си направо герой,моите излизат доста кривички и не бих могла да се справя сама с опъването и рамкирането

  10. #10

    Подразбиране

    И аз бях изумена като видях да носят и най-вече оставиха за рамка "Тайната вечеря" неизпрана и неогладена, но ....хора разни.Само като си помислих колко време се бродира и при най-голямо старание се замърсява...Вече нищо не може да ме учуди
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  11. #11

    Подразбиране

    За неизпрани не бях чувала,но за негладени Да.Беше преди десетина години и една позната твърдеше ,че не се гладят.Казала й го "голяма гобленарка" не й повярвах естествено.Като започнат да се правят изказвания просто изтрещявам от отегчение
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  12. #12

    Подразбиране

    Някои имат презумпцията, че ще им се разлеят цветовете и за това не перат гоблените си. При мъжът ми много рядко носят неизпрани, но неизгладени по- честичко. И те със съдружникът му ги гладят, за да могат после да се изправят при опъването. Разни хора, разни идеали.

  13. #13

    Подразбиране

    За съжаление и аз видях такива "гоблени",миналата година като си носих подаръка за моето другарче от играта да го рамкират.Даже ме беше срам да го коментирам,но на жената която беше донесла гоблените хич не и пукаше,да ви кажа честно гобленчетата и приличаха на парцалчета.

  14. #14

    Подразбиране

    Какви са тия жени бе хора? Истина ли е това? За мен най- голямото удоволствие като ушия гоблена е не да го видя в рамка, а да го изпера /с брьснарски сапун/ и да го изгладя,за да си видя труда.Обикновено ги свьршвам посред нощ и веднага ги изпирам и изглаждам иначе немога да заспя.

  15. #15

    Подразбиране

    "Две неща са безкрайни- човешката глупост и Вселената.За второто се съмнявам.."./може и да не го цитирам правилно, но смисъла мисля ,че е ясен/.Не мога да повярвам на прочетеното, но май ще трябва вече да не се чудя на всичко, което не разбирам...
    Кое ли му е "красивото" на такъв род гоблени?!
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •