Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 62
  1. #16

    Подразбиране

    Какви са тия жени бе хора? Истина ли е това? За мен най- голямото удоволствие като ушия гоблена е не да го видя в рамка, а да го изпера /с брьснарски сапун/ и да го изгладя,за да си видя труда.Обикновено ги свьршвам посред нощ и веднага ги изпирам и изглаждам иначе немога да заспя.

  2. #17

    Подразбиране

    "Две неща са безкрайни- човешката глупост и Вселената.За второто се съмнявам.."./може и да не го цитирам правилно, но смисъла мисля ,че е ясен/.Не мога да повярвам на прочетеното, но май ще трябва вече да не се чудя на всичко, което не разбирам...
    Кое ли му е "красивото" на такъв род гоблени?!
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  3. #18

    Подразбиране

    Ама наистина ли е това! Просто не мога да повярвам,че има хора така да се отнасят с труда си?!Аз също като завърша гоблен го оглеждам под лупа ,за да не съм пропуснала някой бод,после го пера ,в чисто бяла хавлия го подсушавам и гладя от опаковата страна под специална марля върху чисто гладък чаршаф,за да не се предаде релефа на подложката върху бродерията.Правилно-цял ритуал.

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Amazonka Виж мнение
    vania.kaimska
    хахахахаах,е ти вече ме разхили от сърце,за такава простотия не бях и подозирала!!!
    Просто мислено я съжалявах горката женица.Е беше и мерак да си рамкира


  5. #20

    Подразбиране

    Здравейте, аз си пера гоблените и гладя гоблените непосредствено преди да ги рамкирам...Чета написаното преди мен и не мога да повярвам...но ми дойде и друго на ум...
    Може на тези хора гоблените да са им завещани, те въобще да не разбират( и чули-недочули ,че е това е изкуство) да искат да си ги лепнат на стената...без да се замислят за вида им...не знам...това е някакво обяснение ..иначе не ги разбирам просто...
    А за недовършените гоблени...имам много неприятен спомен...
    Отиваме на гости у познат на мъжа ми, гледам по стените гоблени..естествено се залепям първо на тях...обходих ги всичките, възхитих им се...Сядаме във всекидневната и гледам рамкиран гоблен...ама нещо ми се губи...приближих се, за да го разгледам по-добре...виждам,че не е довършен...
    Питам човека защо е рамкиран така недовършен.....Той само въздъхна и ми отговори,че жена му се е споминала и не е могла да си го довърши...но той го е рамкирал и искал да си го гледа,дори недовършен, защото това била последното нещо, което жена му е сътворила...
    Да ви кажа в по-неловка ситуация не съм попадала, смутолевих нещо....
    И ако пак видя недовършен гоблен...едва ли бих го направила на въпрос....

  6. #21

    Подразбиране

    Много е тъжно това, което си разказала....
    Май наистина понякога трябва да се замисляме защо нещо не е както трябва...
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  7. #22

    Подразбиране

    Много често продаряваме нерамкиран гоблен. Получилият гоблена го харесва, но няма представа какво точно трабва да се направи, та всичко да е както трябва. И аз изпаднах в подобна ситуация. Дъщеря ми е в Джорджия. Там се омъжи. Знаейки, че много харесва коне, аз без никакъв гобленарски стаж и ушивам едни кончета и и го изпращам за Коледа. Свекърва и и зет ми, като го виждат онемяват и не вярват/ не че гобленът е толкова хубав/, че това е изработено специално зо тях и е подарък. В радостта си брата на зет ми го взема, изважда някаква рамка, която имат вкъщи и го"рамкира". Естествено, рамката не отговаря на размера, тя просто е по- голяма. И познайте...отстрани се виждат квадратчетата на разграфената панама. Изпращат ми снимка и аз съответно онемявам. Дори съм я качила в темичката си. Но до днес никой не ми направи забележка . Съответно обясних на дъщеря си, и се надямам, че вече е рамкиран както трябва, но просто съм забравила да ги попитам.Така, че стават и такива неща.

  8. #23

    Подразбиране

    Споделих в кьщи за дебатите от форума и мьжа ми каза:''Ами ако са крадени?''-не бях се замисляла,нооо...? какво ще кажете по вьпроса?

  9. #24

    Подразбиране

    Вижте сега,може да е от незнание.Една приятелка също си беше занесла гоблена непран и негладен за рамкиране.От ателието я посъветвали да се поправи.Обади се да ме пита наистина ли трябва да пере и да глади.Не беше от немарливост или мързел.Просто не знаеше.Опасяваше се да не го повреди.

  10. #25

    Post

    ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА, ЗАЩО СЕ ЧУДИТЕ НА ТОВА НЕЩО. МНОГО ЧЕСТО В ФОРУМА СРЕЩАМ ПОКАЗАНИ ГОБЛЕНИ - НЕ ПОДШИТИ И С РАЗДЪРПАНИ КРАЙЩА И КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО СМАЧКАНИ. ЗА МЕНЕ ТОВА Е ГОЛЯМА МЪРЛИВОСТ И КАТО ГИ ВИДЯ КОЛКОТО И ХУБАВО ДА СА ИЗРАБОТЕНИ НЕ МИ СЕ ОТГОВАРЯ.АЗ ПЪРВО ГИ ПОРЪБВАМ И СЛЕД ТОВА ПОЧВАМ ГОБЛЕНА.ЧАОООО

  11. #26

    Подразбиране

    Явно всеки прави това, което мисли, че е добре според случая и няма нищо лошо. Като чета всичко това си мисля, че най-хубавото е, че всеки гоблен си има история въпреки, че работим по едни и същи схеми всеки гоблен си е по своему уникален


    което не може да се каже за художниците, които рисуват на конвейр ...... бяхме си купили една малка картинка и до сущ същата за един приятел. Скоро бяхме на гости на приятеля и си казвам "гледай, ами тя като нашата" - едва след 5-10 мин си спомних, че е нашия подарък


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  12. #27

    Подразбиране

    nina55 това е въпрос на личен избор,дали ще обшиеш гоблена отстрани или не,аз лично преди го правех,сега не,ако гоблена е голям излишното го закачам с карфици на панамата,върху която не шия а влиза в рамка,така не ми се нищи,колкото до мачкането и аз мачкам,няма начин,особено големите гоблени,но не това е важното,важно е като го рамкираш в какъв вид ще го занесеш,защото в същия вид ще украсява и стената ти!

  13. #28

    Подразбиране :)

    аз пък си мисля,че едва ли човек(който шие гоблен),положил толкова труд и несъмнено-любов,може да е мърляв...
    по-скоро е липса на информация....
    ма мен,например в магазина,в който си купих първия гоблен,собственичката ми предложи като го завърша,да и го занеса,за да ми покаже как се пере и глади,за да не го съсипа

  14. #29

    Подразбиране

    Аз си взех гоблена от работилницата и бях възмутена, че почти по 1 см от него ми влиза в рамката.Исках си обратно парите и гоблена.Жената,която ми взе поръчката надълго и нашироко ми обясняваше,че така правели старите маистори.Отново изгладих гоблена и сега стои свит на руло.Разгледах си гоблените,които съм рамкирала-всичките са ми "потънали" в рамката.Не знам какво да правя....

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    аз не съм голям специалист по гоблените ( все още), но съм наблюдавала как една позната се грижи за гоблените си и това направо ме разби по добре да не се захващат да шият от колкото така да правят

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •