Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 62
  1. #31

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cvetina Виж мнение
    Аз си взех гоблена от работилницата и бях възмутена, че почти по 1 см от него ми влиза в рамката.Исках си обратно парите и гоблена.Жената,която ми взе поръчката надълго и нашироко ми обясняваше,че така правели старите маистори.Отново изгладих гоблена и сега стои свит на руло.Разгледах си гоблените,които съм рамкирала-всичките са ми "потънали" в рамката.Не знам какво да правя....

    Имам позната, която след като си ушие гоблена, задължително минава по краищата му още 1-2 реда, за да може те да влизат в рамката, а не от избродираното на гоблена...за 1см обаче не бях чувала...множко ми се вижда..

  2. #32

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от leti_at Виж мнение
    Имам позната, която след като си ушие гоблена, задължително минава по краищата му още 1-2 реда..
    и аз направих така, добавих по 2 допълнителни бода в 1:4, значи 1 знак и определено има ефект - единичните бодове по края, които са си все труд и част от картината не се скриват


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  3. #33

    Smile

    Най- любимото ми занимание е да си гладя изпраното, готово гобленче Направо си умирам от кеф, като виждам готовият си труд
    Има една приказка "Въпрос на вкус!- казало прасенцето и легнало в локвата, така че хора всякакви. Явно собственичката си ги харесва такива мърляви гоблените...

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  4. #34

    Подразбиране

    И аз нямаше да повярвам, че хората си дават така гоблените за рамкиране, ако не беше кандидат-свекървата ми. Тя никога не е хващала игла за гоблен, камо ли да е шила. Но когато реших да ушия нещо за сестрата на приятеля ми, тя беше първа по съветите. Без да я питам въобще, тя ми каза да не се излагам да пера гоблена, че после и да го гладя. "Ще се размаже" бяха точните й думи. Ето такива съвети най-обичам, от "големи майстори-гобленари/гобленарки"

  5. #35

    Подразбиране

    Ей, момичета! Прочетох целия дебат по темата едва сега. Ами няма защо да се изумявате. Имам една позната, която много искаше да се научи да шие гоблени, но никога не го беше правила досега. Показах й най-търпеливо, обясних й всичко от А до Я и и дадох една схемичка като за първи път и я оставих сама да се справя. Когато гордо ми го донесе......познайте : непоръбен, висят разни конци от разръфаната панама, целият на петна, негладен, както разбирате..... въобщеееее Изумих се!!!! Такава немърливост не бях виждала!! На всичко отгоре не преброила квадратчетата, а карала с линийка по сантиметри за по-лесно - е, не й стигнала панамата от едната страна и "изяла" част от главата /някаква графика с жена беше май/ Като я попитах "Защо,бе!" отговорът й беше - " Така ми допада "
    Какво да се обясняваш с такъв човек! Ами то трябва "движение на китките", както обичам да казвам, не дай си Боже нещо може да се секне и да изкриви някой пръст Та , мисълта ми е - всичко се свежда до мързела.

  6. #36

    Подразбиране :)

    И аз чак сега видях дебата. Искам да споделя моя случка Аз съм от Търговище и тук няма голям избор на магазини, където мога да оставя гоблен, за да ми го рамкират. Та отивам за единия гоблен да търся рамка и гоблена беше в мен. Оставаше му пране и гладене. Реших да си поръчам рамката, да предплатя и като го приготвя да им го занеса. Продавачките започнаха да ме убеждават направо да го оставя. Нямало смисъл аз да го пера и гладя,з. и те след това го правели! Не го оставих и не знам, дали в някой др. магазини практикуват така.

  7. #37

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cherrylady Виж мнение
    ..... Нямало смисъл аз да го пера и гладя,з. и те след това го правели! ....
    Това е безумие! Дано не е истина!

    Правя си следния извод:
    Май е крайно време да се науча да рамкирам с цел по-малко ядове - неизпънат, криво изрязано паспарту, боклуци под стъклото и т.н.

    Идея:
    Можещите съфорумци биха могли да организират курс на срещите. Аз ще съм първата записала се.


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  8. #38

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    Това е безумие! Дано не е истина!

    Правя си следния извод:
    Май е крайно време да се науча да рамкирам с цел по-малко ядове - неизпънат, криво изрязано паспарту, боклуци под стъклото и т.н.

    Идея:
    Можещите съфорумци биха могли да организират курс на срещите. Аз ще съм първата записала се.
    Ако идваш редовно на срещите щеше да видиш идеален начин за рамкиране особено на големи гоблени.Лана ни демонстрира.
    А за начало можеш да погледнеш тук.
    http://goblenite.org/showthread.php?t=5972
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  9. #39

    Подразбиране

    И аз чак сега видях темата. Аз навремето си изпрах и изгладих първия по-голям гоблен, който даже имаше форма на ромб и след гладенето се оправи чудесно. Обаче майка ми - тя шие, но не гоблени- ми се нарара ужасно, защото нейни колежки гобленарки (една от тях даже беше ушила оригинална Тайна вечеря) й били казали, че гоблен не се глади.... От месец съм в този форум и научих страшно полезни неща, а иначе инфо няма откъде да се вземе - кой каквото (и ако ) ти обясни нешо, това е.

  10. #40

    Подразбиране

    Здравейте и от мен.Аз винаги съм смятала че ако не знаеш нещо не е срамно да попиташ.Пък дори и да знаеш пак можеш да научиш нещо ново.Имам само един рамкиран гоблен другите чакат ред .Но всички са изпрани изгладени и завити за да не се цапат.А преди няколко месеца разбрах по неволя че и сама мога да рамкирам гоблен.Взех една графика която бях направила за подарък и ужас по панамата имаше отпечатици от пръсти.Разглобих я,изпрах ,изгладих и сглобих както трябва и отлетя навреме за Швейцария.Повече при този човек няма да отида.А относно разнищтването и моите са леко разнищени,ама аз първо ги почвам от нетърпение и после в процес на работа ги поръбвам

  11. #41

    Подразбиране

    Хора разни и вкусове също. Щом някой иска да си гледа мръсен и неизпран гоблен, то си е негова работа.Явно си ги гледат през розови очилаСкоро не съм си купувала готова комплектовка, но преди години във всеки гоблен си пишеше, че накрая гоблена се пере с хладка вода и сапун, и след това се глади от опаковата страна като отгоре се слага тънка хавлиена кърпа.Сега покрай малкия ми син в един магазин за памперси и други бебешки принадлежности открих страхотен сапун за петна. Гоблена направо светва като се изпере с този сапун. С леко натъркване и запиране моливът с който си разграфявам панамата се изпира много лесно.

  12. #42

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cecunka Виж мнение
    Хора разни и вкусове също. Щом някой иска да си гледа мръсен и неизпран гоблен, то си е негова работа.Явно си ги гледат през розови очилаСкоро не съм си купувала готова комплектовка, но преди години във всеки гоблен си пишеше, че накрая гоблена се пере с хладка вода и сапун, и след това се глади от опаковата страна като отгоре се слага тънка хавлиена кърпа.Сега покрай малкия ми син в един магазин за памперси и други бебешки принадлежности открих страхотен сапун за петна. Гоблена направо светва като се изпере с този сапун. С леко натъркване и запиране моливът с който си разграфявам панамата се изпира много лесно.
    А би ли споделила какво е сапунчето-име,фирма,ценаБлагодаря предварително.

  13. #43

    Подразбиране

    И аз не си поръбвам гоблените - нямам оверлог и ръбът,който се получава, сякаш ми се забива в ръката. Затова си ги оставям така, но отрязвам винаги едно квадратче повече от панамата, отколкото съм преценила, за да мога после нишките, които са се изнищили, да ги изрежа.
    А в последно време открих лепило за плат от книжарница "Слънчогледите" и минавам краищата с него. Въобще не се нищи.
    А колкото до мачкането - винаги успявам да ги намачкам докато шия. Чак се ядосвам, когато ги снимам за етапчета.
    Но се успокоявам, че накрая ще го изпера, изгладя и ще стане прекрасен.
    Така че всичко май е въпрос на навик. Важното е накрая гобленът да светне. Но да го оставиш мърляв, неизпран, неизгладен и оръфан преди рамката си е вече направо престъпление.

    djav@mail.bg
    моите гоблени: х-х-х

  14. #44

    Подразбиране

    Да си кажа и аз.При последното гобленче, което уших реших да ползвам маркер, за да си бележа по схемите.В един прекрасен миг видях няколко жълти петънца в края на панаматаНе бях го ползвала до тогава този маркер и се оказа, че тече, а аз не съм усетила веднага.Още на другия ден си купих нов, но 2-3 петънца си седят покрай ушитото и ми бодат очите.Надявам се да успея да ги изпера
    И още нещо.Преди две седмици си занесох гобленче за рамкиране.Изпрано, изгладено и аз съответно щастлива и много доволна от себе си.Избрах си рамка жената го взема да го прибере, и още пред мен го сгъна на 4 и аз изтрещях.Вярно няма забележки като е рамкиран вече, обаче си ми направи лошо впечатлениеМоже би издребнявам незнам.
    Поздрави на всички

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Там където си давам гоблените за рамкиране жената ги навива на руло и увива в хартия за да не се цапат и мачкат.Аз съответно като си нося гоблените също ги навивам на руло,а ако сме с колата направо го разстилам на задната седалка.Мисля че ако някой ми сгъне гоблена на 4 и аз бих изтрещяла.
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •