Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 62
  1. #46

    Подразбиране

    явно така се прави често,и моите ги сгъват на няколко пъти,в зависимост колко е голям и в пликче ги прибират,а аз ги крепя като писани яйца докато нося за рамкиране,много им треперя да не се намачкат..а там малко така ги претупват,иначе когато са в рамка наистина не личи да имат гънки отвътре

  2. #47

    Подразбиране

    Мисля, че за повечето от нас прането и гладенето на готовия гоблен е ритуал. Аз изпитвам еднаква възбуда, както от започването на нов гоблен, така и от завършването му. А рамкирането е "черешката", на която се кефи семейството ми. Липсата на информация не е оправдание затова да се прибере гоблена в рамка без да е изпран и изгладен. Естествено е преди да увековечиш нещо да го приведеш в съответния вид.

  3. #48

    Подразбиране

    Имам магазин в София за гоблени и също така приемам гоблени и папируси за рамки.Рамките ги правят на друго място, но аз като гобленарка - да се включа!
    За гоблена е важно да е изпран, при рамкирането те си го изпъват и няма страшно, ако са Ви го сгънали... Вече друг въпрос е , че не са проявили уважение към труда Ви. Преди два дена ми донесоха ВЪЗКРЕСЕНИЕТО за рамка - представяш ли си да взема да го смотам на 8 ката пред клиент? Като знам какъв е труд - с години....

  4. #49

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kati31 Виж мнение
    Имам магазин в София за гоблени и също така приемам гоблени и папируси за рамки.Рамките ги правят на друго място, но аз като гобленарка - да се включа!
    За гоблена е важно да е изпран, при рамкирането те си го изпъват и няма страшно, ако са Ви го сгънали... Вече друг въпрос е , че не са проявили уважение към труда Ви. Преди два дена ми донесоха ВЪЗКРЕСЕНИЕТО за рамка - представяш ли си да взема да го смотам на 8 ката пред клиент? Като знам какъв е труд - с години....
    E! Ще го намотате след като клиента си тръгне, разбира се
    След като предавате гоблените в ателието бихте ли ни осветлили как става изпъването? Мокрят го пак?


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  5. #50

    Подразбиране

    Никога не бих си позволила да смотам гоблен - пред клиент или насаме.!!!! Аз съм шила доста неща с по-малък размер . Плаша се от големите комплектовки - може би бързам да видя гоблена готов и да си го изпера и приготвя за рамка...
    В тази връзка - гоблена не се мокри при рамкирането. Понякога СЕ НАЛАГА да се изпере и изглади /носят понякога невероятно мръсни и прашни изработки.???/ и дърводелците го приготвят за рамкиране. Понякога и аз го правя, зависи от случая...

  6. #51

    Подразбиране

    Благодаря за откровеността едва ли много са лоялни като вас ....


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  7. #52

    Подразбиране

    съгласна съм с една от вас преди в комплекта за гоблени имаше инструкции и там се пишеше как се пере и глади в сегашните инструкции са само два три реда и то ако има някаква особеност не претендирам да знам всичко и за това се включих във форума ако мога да помогна на някого с нещо ще се радвам преди много време попитах една позната гобленарка за изработката на един гоблен но тя отказа да ми помогне така и не разбрах защо мисля че има хора които не искат да помагат

  8. #53

    Подразбиране

    Нека и аз да се включа с една потресаваща история.
    Веднъж в едно малко магазинче за гоблени и рамки в Бургас ми разказаха за една жена, която си рамкирала "Голямата фрегата" в някакво ателие. Голям гоблен, голяма рамка (60тина лева, при това много преди инфлацията). Взела си го готов вкъщи, окачила го и след няколко дни го погледнала и видяла, че е започнал да се набръчква. Оказало се, че за да бъде опънат, гобленът бил залепен към твърда основа... с лепило за тапети. Съответно лепилото като засъхва се свива и набръчква гоблена. И понеже лепилото за тапети няма как да се измие, разреди или разлепи, няма как да се извади гоблена, да се изпере, приглади и да се рамкира отново... горката жена се наложило да изхвърли няколкомесечния си труд на боклука. Да трябва да изхвърлиш "Голямата фрегата"!!!
    Понякога тези "майстори" те оставят без думи с простотията си... Преди да чуя за това си мислех, че най-лошото за един гоблен е да бъде опънат чрез приковаване с пирончета за рамката... Явно винаги има и още по-лоши варианти.

  9. #54

    Подразбиране

    Първите ми 2 гоблена които занесох да се рамкират се разпаднаха ,наложи се да ги оправям сама ,славо богу нищо не бяха лепили или заковавали. След това вече ги нося на друго място .

  10. #55

    Подразбиране

    И какво се оказва - прането и гладенето са по - малкия проблем при рамкиране Това е не само неуважение на труда, но и самите те си съсипват бизнеса. Явно не са наясно как се прави или така им е по - лесно...

  11. #56

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    и аз направих така, добавих по 2 допълнителни бода в 1:4, значи 1 знак и определено има ефект - единичните бодове по края, които са си все труд и част от картината не се скриват
    А какво да се прави,когато гоблена е без фон,графика по какъв начин трябва да се рамкира?Майстора трябва да има много точно и набито око да не скрие бодове.
    Редактирано от teen_f : 17.11.2009 в 09:24.

  12. #57

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kati31 Виж мнение
    Никога не бих си позволила да смотам гоблен - пред клиент или насаме.!!!! Аз съм шила доста неща с по-малък размер . Плаша се от големите комплектовки - може би бързам да видя гоблена готов и да си го изпера и приготвя за рамка...
    В тази връзка - гоблена не се мокри при рамкирането. Понякога СЕ НАЛАГА да се изпере и изглади /носят понякога невероятно мръсни и прашни изработки.???/ и дърводелците го приготвят за рамкиране. Понякога и аз го правя, зависи от случая...
    На моя позната и се случило преди време да и мухляса гоблен,може да не е бил изсъхнал или от атмосферните условия,не знам,но другите са и наред.После се чудела как да премахне мухъла,киснала го многократно.В крайна сметка ушила го пак. Аз например след като го изпера и изгладя от обратната страна до оставям известно време да стои на сушилника в легнало положение от страх да не ми се случи това.
    Редактирано от teen_f : 17.11.2009 в 09:27.

  13. #58

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от stei4 Виж мнение
    a kakvo da se pravi ,kogato goblena e bez fon ,grafika,po kakuv na4in triabva da se ramkira?Maistora triabva da ima mnogo to4no i nabito oko da ne skrie bodove.
    Аз си изпрах гобленчето, взех си линийката премерих го, избрах си колко от панамата да оставя като фон и с обикновен бод пред игла очертах границата, Отидох в ателието и казах: ето така, т.е. ако имаше фон, все едно е до там. Жената каза добре, а на другия ден като си го взимах майсторът беше много доволен, че съм му очертала по какво да изпъва. Чиста работа

  14. #59

    Подразбиране

    Такаааааа.Сега!Какво да правя с рамкиран гоблен на който гърба е толкова нагърчен, че като го сложа на стената стърчиВидях го едва като си го занесох в къщиСега чак обърнах внимание и че на друг пък сякаш картона отзад се е отпуснал , защото определено не беше така като го взех, и се е отворил между двата телбода с които е закопчан картона.Амма и обяснение, обаче леко съм ядосана май

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Най-добре е да отидете с двата гоблена там, където сте си дали парите и да ИЗИСКАТЕ да ви ги преправят във Ваше присъствие - гърба се оправя за 2 минути... /без да плащате/.След което да не ползвате услугите на това ателие НИКОГА занапред.

Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •