Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Показване на 46 до 60 от 62

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kati31 Виж мнение
    Имам магазин в София за гоблени и също така приемам гоблени и папируси за рамки.Рамките ги правят на друго място, но аз като гобленарка - да се включа!
    За гоблена е важно да е изпран, при рамкирането те си го изпъват и няма страшно, ако са Ви го сгънали... Вече друг въпрос е , че не са проявили уважение към труда Ви. Преди два дена ми донесоха ВЪЗКРЕСЕНИЕТО за рамка - представяш ли си да взема да го смотам на 8 ката пред клиент? Като знам какъв е труд - с години....
    E! Ще го намотате след като клиента си тръгне, разбира се
    След като предавате гоблените в ателието бихте ли ни осветлили как става изпъването? Мокрят го пак?


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Никога не бих си позволила да смотам гоблен - пред клиент или насаме.!!!! Аз съм шила доста неща с по-малък размер . Плаша се от големите комплектовки - може би бързам да видя гоблена готов и да си го изпера и приготвя за рамка...
    В тази връзка - гоблена не се мокри при рамкирането. Понякога СЕ НАЛАГА да се изпере и изглади /носят понякога невероятно мръсни и прашни изработки.???/ и дърводелците го приготвят за рамкиране. Понякога и аз го правя, зависи от случая...

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kati31 Виж мнение
    Никога не бих си позволила да смотам гоблен - пред клиент или насаме.!!!! Аз съм шила доста неща с по-малък размер . Плаша се от големите комплектовки - може би бързам да видя гоблена готов и да си го изпера и приготвя за рамка...
    В тази връзка - гоблена не се мокри при рамкирането. Понякога СЕ НАЛАГА да се изпере и изглади /носят понякога невероятно мръсни и прашни изработки.???/ и дърводелците го приготвят за рамкиране. Понякога и аз го правя, зависи от случая...
    На моя позната и се случило преди време да и мухляса гоблен,може да не е бил изсъхнал или от атмосферните условия,не знам,но другите са и наред.После се чудела как да премахне мухъла,киснала го многократно.В крайна сметка ушила го пак. Аз например след като го изпера и изгладя от обратната страна до оставям известно време да стои на сушилника в легнало положение от страх да не ми се случи това.
    Редактирано от teen_f : 17.11.2009 в 09:27.

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря за откровеността едва ли много са лоялни като вас ....


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    съгласна съм с една от вас преди в комплекта за гоблени имаше инструкции и там се пишеше как се пере и глади в сегашните инструкции са само два три реда и то ако има някаква особеност не претендирам да знам всичко и за това се включих във форума ако мога да помогна на някого с нещо ще се радвам преди много време попитах една позната гобленарка за изработката на един гоблен но тя отказа да ми помогне така и не разбрах защо мисля че има хора които не искат да помагат

  6. #6

    Подразбиране

    Нека и аз да се включа с една потресаваща история.
    Веднъж в едно малко магазинче за гоблени и рамки в Бургас ми разказаха за една жена, която си рамкирала "Голямата фрегата" в някакво ателие. Голям гоблен, голяма рамка (60тина лева, при това много преди инфлацията). Взела си го готов вкъщи, окачила го и след няколко дни го погледнала и видяла, че е започнал да се набръчква. Оказало се, че за да бъде опънат, гобленът бил залепен към твърда основа... с лепило за тапети. Съответно лепилото като засъхва се свива и набръчква гоблена. И понеже лепилото за тапети няма как да се измие, разреди или разлепи, няма как да се извади гоблена, да се изпере, приглади и да се рамкира отново... горката жена се наложило да изхвърли няколкомесечния си труд на боклука. Да трябва да изхвърлиш "Голямата фрегата"!!!
    Понякога тези "майстори" те оставят без думи с простотията си... Преди да чуя за това си мислех, че най-лошото за един гоблен е да бъде опънат чрез приковаване с пирончета за рамката... Явно винаги има и още по-лоши варианти.

  7. #7

    Подразбиране

    Първите ми 2 гоблена които занесох да се рамкират се разпаднаха ,наложи се да ги оправям сама ,славо богу нищо не бяха лепили или заковавали. След това вече ги нося на друго място .

  8. #8

    Подразбиране

    И какво се оказва - прането и гладенето са по - малкия проблем при рамкиране Това е не само неуважение на труда, но и самите те си съсипват бизнеса. Явно не са наясно как се прави или така им е по - лесно...

  9. #9

    Подразбиране

    Такаааааа.Сега!Какво да правя с рамкиран гоблен на който гърба е толкова нагърчен, че като го сложа на стената стърчиВидях го едва като си го занесох в къщиСега чак обърнах внимание и че на друг пък сякаш картона отзад се е отпуснал , защото определено не беше така като го взех, и се е отворил между двата телбода с които е закопчан картона.Амма и обяснение, обаче леко съм ядосана май

  10. #10

    Подразбиране

    Най-добре е да отидете с двата гоблена там, където сте си дали парите и да ИЗИСКАТЕ да ви ги преправят във Ваше присъствие - гърба се оправя за 2 минути... /без да плащате/.След което да не ползвате услугите на това ателие НИКОГА занапред.

  11. #11

    Подразбиране

    Мдааа...Оказва се че трябва да си нося всичките гоблени да им оправят картоните.Свети Мина не можел да се оправи , защото било от рамкатаИ на всичкото отгоре прибирам се в къщи, разопаковам и какво мислите - закачалката ми е надолу.Бясна в случая е меко казано!!!А за другите - да имало и други рекламации.Сериозно се замислям да се откажа от шиенето.Няма да ги разнасям напред назад само.Мразя да се занимавам с глупостиХубаво ми е като шия, невероятно удоволствие ми доставя и накрая отиват за рамка при което после те е яд да ги гледаш.Е НЕ!!!Желая на всички хубави мигове с любимото хоби.

  12. #12

    Подразбиране

    Не, мила Снеки, не се отказвай от това, което обичаш, заради други. Просто си намери друго ателие за рамкиране.

Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •