Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 62
  1. #1

    Подразбиране Не мога да повярвам!

    Мили момичета,чак не ми се вярва как някои от нас не си ценят труда,за да не кажа нещо по-обидно!Работя в една от големите търговски вериги,където имаме сектор „РАМКИ“.И днес видях,че колегите рамкират 2 гоблена,естествено отидох да ги видя.Отново бях изумена,защото тези 2 гоблена не са единствените които съм виждала да донесат за рамка в този вид!Ушити прилично,дори много добре,но неизпрани.Просто си личи мръсотията по панамата/на места направо черна/.Другият вариант- изпран,просто поизпънат да изсъхне и без да е изгладен - за рамка. Чак ми идваше да взема да ги изпера и изгладя! Направо съм изумена

  2. #2

    Подразбиране

    Чак не ми се вярва като знам аз първо как си ги пазя, после прането и гладенето при мен направо си е ритуал.

  3. #3

    Подразбиране

    Ами да, не е за вярване,можеш да разбереш защо толкова се възмутих!

  4. #4

    Подразбиране

    Здравейте Два пъти прочетох това което е написала Ata и все още се пуля срещу монитора Точната дума е използвала Val4eto та то приготвянето на готовия гоблен за рамка си е жив ритуал Аз като знам колко внимателно го пера и как си избирам сапунчето което ще ползвам... да не гововрим че приятелите ми ми се смеят че капвам няколко капки омекотител в водата Направо не мога да проумея как ще дадеш неизпран или неизгладен гоблен....срам срам срам

  5. #5

    Подразбиране

    Възмущението ти е естествена реакция. Напълно ти вярвам за това което казваш и за разлика от vai4e аз не се учудвам по простата причина, че съм виждала вече подобни явления, виждала съм и други грозни неща, явно някои считат за кощунство да изперат или изгладят гоблен, но това си тяхен избор и повярвай ми на такива хора не можеш да дадеш съвет, защото те се оказват много "вещи" в тези неща и ще ти докарат от 9 дола вода и ти ще се почувстваш лаик и глупак и ще се ядосаш на себе си, че се стараеш да направиш добро, а получаваш обиди.
    Ata, може да те разбере човек, който наистина иска да се научи и желае да те разбере в противен случай няма смисъл. Така, че не се тормози за чуждото невежество.

  6. #6

    Подразбиране

    То не е срам, ами направо резил. И после ще им виси на стената и ще му се радват така омърлян и неизгладен. Не би ме зарадвала подобна гледка, ако ще и най-красивият гоблен да е . Аз например си изпирам гоблена, когато го завърша и после, когато го нося за рамка си го изпирам пак и го гладя мокър да не би да остане някоя гънка.

  7. #7

    Подразбиране

    олелее,не варвам на прочетеното!Как може да има такива мърляви хора!!! Аз се бях възмутила,една позната беше донесла да видя какво шие,е,от сто години време,ама като видях лекета по панамата и мръсотии се втрещих..егати мърлявата работа,като знам аз как преди да шия си мия ръцете старателно със сапун,и не ям нещо,с което да нацапам дори минимално гоблена,после се пере и глади влажен от опаковата страна..втрещих се след прочетеното...

  8. #8

    Подразбиране

    Ама това си е срам и позор!И как ще стоят тия мръсни гоблени в рамка?!То им се губи цялата красота.При мен поне прането и гладенето си е цял ритуал.Бебешки сапун,хладка вода,спесиално почистена ютия и т.н.А да не говорим,че сама си ги опъвам върху картона,за да не ми ги повредят.После само поръчвам рамката и сама си ги рамкирам.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  9. #9

    Подразбиране

    олеле,ти си направо герой,моите излизат доста кривички и не бих могла да се справя сама с опъването и рамкирането

  10. #10

    Подразбиране

    И аз бях изумена като видях да носят и най-вече оставиха за рамка "Тайната вечеря" неизпрана и неогладена, но ....хора разни.Само като си помислих колко време се бродира и при най-голямо старание се замърсява...Вече нищо не може да ме учуди
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  11. #11

    Подразбиране

    За неизпрани не бях чувала,но за негладени Да.Беше преди десетина години и една позната твърдеше ,че не се гладят.Казала й го "голяма гобленарка" не й повярвах естествено.Като започнат да се правят изказвания просто изтрещявам от отегчение
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  12. #12

    Подразбиране

    Някои имат презумпцията, че ще им се разлеят цветовете и за това не перат гоблените си. При мъжът ми много рядко носят неизпрани, но неизгладени по- честичко. И те със съдружникът му ги гладят, за да могат после да се изправят при опъването. Разни хора, разни идеали.

  13. #13

    Подразбиране

    За съжаление и аз видях такива "гоблени",миналата година като си носих подаръка за моето другарче от играта да го рамкират.Даже ме беше срам да го коментирам,но на жената която беше донесла гоблените хич не и пукаше,да ви кажа честно гобленчетата и приличаха на парцалчета.

  14. #14

    Подразбиране г

    Моя позната, която шие с/у заплащане, след изпиране не ги глади, а ги суши изпънати в/у дъска, поставяйки под гоблена хавлия. Тя смята, че не бива да се глади, за да е по- пухкав.
    КЕЛЕБЕК

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    За неизгладен и неизпран незнам,но да ви кажа аз какъв видях.Ами просто част от фона не беше ушит,но женицата си го рамкирала.То от далеко неличало.Ето на това вече му викам евала за глупостта


Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •