С голям кеф изчетох всичко и то НАИСТИНА ми липсва.
Не мога да втълпя на днешните деца какво изпускат пред телевизора или комппютъра,как като се заиграеш с децата не ти се прибира ,а сега не можеш да ги накараш да излязат освен ако не е на диско или кафе.
Липсва ми това да ми сипват боза в стъклена чаша и ако тя е гладка да е с начупени краища ,а ако е от тези с гравюрите в гънките да е мръсна
Липсват ми мръсните и лепкави пликчетата с прясно плодово мляко,които късахме със зъби за да изтискаме в устата (ягода и малина) -сега има в кутии и са толкова оцветени и изкуствени ,че след това ми вървят киселини.
Липсват ми пликовете с вода ,които мятахме от балконите,уличните телефони ,които работеха и без монети и си правехме шеги с бабите.
Липсва ми карането на колело пред блока,зелените шишета от Веро ,с които се пръскахме,невероятният вкус на банани и мандарини,портокали-просто защото ги вкусвахме само на Нова Година...това са били най-вкусните банани и портокали в живота ми.
Липсва ми претъпканата с консерви,хляб и половината покъщина кола на път за някой къмпинг или на палатка на някой язовир
Днешните деца за съжаление са много осъкатени в детството си
Колкото и първично да им се струва изписаното ,то е незаменимо!!!!