Показване на 1 до 15 от 32

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Ех, че беше хубаво, може би защото сме били деца....
    И мен ме топлят спомените от онова време- скачането на ластик, то нямаше и ластик, та навързвахме стари чорапогащи; брането на зелени сливи, не че ни се ядяха толкова, колкото заради тръпката да не ни хванат качени на дърветата;зелените литрови бутилки с боза;пионерските лагери и влизане под строй в морето;дъвките "Турбо" и......т.н и т.н.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  2. #2

    Подразбиране

    И аз видях себе си там горе... И ми стана мъчно .Тогава сме си мечтали за това което имаме сега. А защо ли сега не ни радва

  3. #3

    Подразбиране

    С голям кеф изчетох всичко и то НАИСТИНА ми липсва.
    Не мога да втълпя на днешните деца какво изпускат пред телевизора или комппютъра,как като се заиграеш с децата не ти се прибира ,а сега не можеш да ги накараш да излязат освен ако не е на диско или кафе.
    Липсва ми това да ми сипват боза в стъклена чаша и ако тя е гладка да е с начупени краища ,а ако е от тези с гравюрите в гънките да е мръсна
    Липсват ми мръсните и лепкави пликчетата с прясно плодово мляко,които късахме със зъби за да изтискаме в устата (ягода и малина) -сега има в кутии и са толкова оцветени и изкуствени ,че след това ми вървят киселини.
    Липсват ми пликовете с вода ,които мятахме от балконите,уличните телефони ,които работеха и без монети и си правехме шеги с бабите.
    Липсва ми карането на колело пред блока,зелените шишета от Веро ,с които се пръскахме,невероятният вкус на банани и мандарини,портокали-просто защото ги вкусвахме само на Нова Година...това са били най-вкусните банани и портокали в живота ми.
    Липсва ми претъпканата с консерви,хляб и половината покъщина кола на път за някой къмпинг или на палатка на някой язовир
    Днешните деца за съжаление са много осъкатени в детството си
    Колкото и първично да им се струва изписаното ,то е незаменимо!!!!

  4. #4
    Активност
    Царево - В.Търново
     
    13 Мнения
     

    Подразбиране

    Детство мое , реално и вълшебно....

    Наистина го имахме всичко това и беше прекрасно. Сърдим се сега на децата , че са се забили в компа и ни приемат ни предават...Но те ли са виновни за това или ние ... май на нас самите ни е по- удобно да заседнат пред телевизора и да не ни занимават с разни въпроси и въпросчета, да си кротуват там в стаята , докато ние готвим, перем, чистим...че ние нямаме време дори да поговорим с тях. Не знаем нищо за тях , но не се и впрягаме много , нали не ни занимават със себе си ... чудо деца...Не могат да играят, да , децата наистина не знаят какво е игра, но когато са били съвсем малки колко от нас намериха време да им покажат как се играе, как от всичко става игра , те са невероятни , само трябва да знаят че има и такова нещо - игра ! Представете се 5-6 хлапета, клекнали, глава до глава и половин час не мръдват, вглъбени, тишина- оказа се ,че гледат как една мравка носи нещо си.... Работата ми е такава , че край мен по цяло лято минават семейства с малки деца. Каква разлика е при децата - тези които са от малко градче или село и тези , които са от София или друг голям град. Едните веднага хукват по дървета , поляни , храсталаци .... другите само мама вади лап топа , зареджда филмчето , сяда милото на верандата и цял ден не мърда от стола...пристигат да го викат за игра , то само гледа и дори едно "не" не казва, и така 3-4 дена докато се престраши и отиде при останалите да ги гледа отстрани какво правят...

    Но се отплеснах . На мен ми липсва селото ...да онова нещо да имаш село и през ваканциите да си при баба и дядо... Нещо незаменимо и с нищо несравнимо...и оная топла пепел през лятото , бос си, стъпваш в нея и тя на балончета да излиза м/у пръстите ти, облачета прах...у-хаааааа... да завали дъжд, да тръгне водата и да хукнеш да правиш язовири в калта, парче счупена тухла и да я буташ в пясъка като количка или камионче, да чупнеш клон от лянтуз и да си направиш пистолет или пушка , да начупиш царевица от блока на ТКЗС и да печеш , но там до камарата с бали слама, това че я подпалихме ... очаквано , но не си признахме ...Огромната филия селски хляб, намазана със свинска мас от тенджерата и шарена сол за цвят, а вечер да чакаш овцете да се приберат, да ги издоят и едно канче топло мляко, току що издоено, на екс и пак хукваш , че играта не чака....и Баба и Дядо , от друго време , от друг живот , но винаги имаха и време и обич за нас...защо и ние не станахме като тях...
    Редактирано от dobis : 16.02.2009 в 10:28.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •