Показване на 1 до 15 от 32

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Направо се просълзих.
    Това беше моят, нашият живот.
    За съжаление, и настоящият е същия като описания.

  2. #2

    Подразбиране

    Точно такъв беше и моят живот. Но някои от нещата се повтаря. И днес пътувам с асансьор с решетка и касичка, само се сменя отвреме-навреме номинала на монетата заради поскъпването на тока. И днес си купувам половинка хляб и срещам деца с ключове по вратлетата. Моето дете вече порасна, но и то така ходеше. И заменихме руския Москвич с немски- Фолксваген, не е ли същото. Само, че тогава ме водеха всяка година на море, а сега аз водя детето си веднъж на няколко години. И едва 27-годишна, когато се роди дъщеря ми, видях какво е това печка на дърва, и усетих топлината и- дотогава се топлехме на ток. И още, и още, и още...Всяко време си има своите предимства и недостатъци, а животът е спирала и във всеки момент може да се получи повторение.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз съм под 35 ,но помня повечето неща.Има промяна в начина на живот ,но по-голямата е в начина на мислене.Като например ,че когато играехме с топка и тя паднеше в двора на съседите на тях не им харесваше това ,защото им мачкаше прекрасните лалета през пролетта или хризантеми през есента и бяха прави .А последните няколко години се опитват да опазят не цветята ,а една ябълка -плодно дърво ,което имат в двора си от тотално обиране и чупене на клони.А след ,като направиха забележка и съобщиха на родителите вече и прозорците си.А и дървото се бере в 4 часа сутринта ?! Аз пък ,като дете по това време спях,ама то сигурно защото както казва една "навремето сме били задръстени"
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  4. #4

    Подразбиране

    Прекрасни спомени, които навяват носталгия и тъга!!! Защото това наистина беше моят живот. Помня всичко написано по-горе и още нещо - филиите, намазани с домашно правена лютеница, с които излизахме да играем и които нашите деца сега не биха и погледнали; първият телевизор, който всяка вечер събираше всички комшии от входа... Шоколадът "Крава"- най-жадуваното лакомство, което получавах от баща ми веднъж месечно на заплата. Но най-мъчно ми е за онова спокойствие и сигурност, което ни позволяваше да оставяме ключа под изтривалката и безгрижно да играем до среднощ на улицата.

  5. #5

    Подразбиране

    И шоколадът Крава, и лимонадата с паста в неделя.Всичко се помни и е мило и скъпо.Но спокойствието, което имахме, обичта на хората около нас,грижата за човека и истинските приятели, които ставах посред нощ, за да помагат-колко малко остана от всичко това.Дори в момента ми е трудно да напиша нещо смислено.Книгите , с които живеехме и мечтаехме да бъдем като техните герои.А колко много пеехме!Да,независимо какво се говори за миналите години,бяхме по-истински

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •