Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 38
  1. #16

    Подразбиране

    Джема, благодаря за хубавата рецепта!
    Вчера направих пая - стана фантастичен! Аз добавих и цели орехови ядки.
    Но имам проблем - когато го нарязах горната кора (която направих от преплетени лентички) ми се отдели от долния пласт и се панаруши красотата на пая! бъркам ли някъде

  2. #17

    Подразбиране

    Нелка, скоро ще направя очички и тогава няма да имам време за другото (изказах обратната теорема, че ако имам време за очички, няма да имам време за заяждане).
    П.П. Ама за какво ли го пиша, след като няма да го прочетеш...

  3. #18

    Подразбиране

    [quote="TDK"]Джема, благодаря за хубавата рецепта!
    Вчера направих пая - стана фантастичен! Аз добавих и цели орехови ядки.
    Но имам проблем - когато го нарязах горната кора (която направих от преплетени лентички) ми се отдели от долния пласт и се панаруши красотата на пая! бъркам ли някъде [/

    Възможно е, ако си сложила сурови ябълките, ако са задушени или сладко от ябълки тестото ще полепне по него и няма да се отделя. Я на чбълките направо не се задържа. То и при мен се отдели на средните парчета, но на моитре не им пречеше да го ометат. А на крайните, тестото се задържа лкъм долното и не се отлепя.Ако те притеснява това, можеш да правиш порционни парчета. Той да разрежеш бутертестото на парчета за сервиране направо и да направиш решетка върху всяко едно. Тогава ще се запази цяло парчето.

  4. #19

    Подразбиране

    Благодаря! Наистина ябълките ми бяха сурови!
    Това е идея - да се нареже предварително на парчета. Тъкмо човек може да прояви творчество при украсяване на различните парчета.

  5. #20

    Подразбиране

    Момичета, разбрах къде има валячета . Но са скъпи-15 лв, защото магазините са за професионално оборудване. Днес от там си купих 2 силиконови форми, много симпатични слънчоглед и за малки кексчета ( на добра цена). Магазини има в София, Варна, София и Русе,ето го сайта:
    http://www.piero.bg/
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #21

    Подразбиране

    ами ако икате София да се организираме и да направим групово посещение - може да ни дадат отстапка за количество
    шегувам се, но това е добър повод да се запознаем
    хайде - други желаещи?

  7. #22

    Подразбиране

    С удоволствие се присъединявам!
    Добро предложение!
    Да се запознаем, но няма да ядем, само ще гледаме!

  8. #23

    Подразбиране

    ами то там само прибори предлагат - едва ли с тях върви и дегустация
    но може поне да пийне по кафенце

  9. #24

    Подразбиране

    Ех, винаги от София сте повече... И аз искам да се присъединя, ама ако дойда до София то все едно да си купя 3-4 форми от Варна без отстъпка.

    А за отстъпката, наистина може да са склонни,защото на мен за две форми ми дадоха и подарък-дъска за рязане, все е нещо. В снобарския Солинген не стига, че е скъпотия до шия ами нищо не дават.А там какъв оборот съм им направила. Особено за първите си силиконови форми, които ги нямаше никъде другаде се оръсих 50 лв за три малки формички.

  10. #25

    Подразбиране

    Djemma за теб като имаш път към София специално ще организираме среща

    А колко парички са формичките? - то е ясно че в такъв магазин не трябва да се ходи с много пари, че оставах без тях

  11. #26

    Подразбиране

    За кексчетата е 16 лв, а слънчогледът е 22 лв ( 26 см е диаметъра му) Всички големи са по 22 лв

  12. #27

    Подразбиране

    Djemma, ябълковия пай стана страхотен. Благодаря за което. Рекламирах го . . . надявам се да нямаш нищо против.
    Бих се включила и аз в срещата, но синът ми е малък и в това време ми е трудно излизането на по големи разстояния.

  13. #28

    Подразбиране

    Вчера пак ходих до магазина.Купих си ножче за декорация, трафарет и кръг за делене на торта-от едната страна за 14 парчета, от другата е за 16 парчета.Сега ще дават поръчка до Италия и си поръчах силиконова форма Роза, форма за шоколад- Заек голям двете му страни се изливат и после се слепват-30 см е и стойка за торта, въртяща се, за укреса е удобна. Не издържах на изкушението, ако бях постояла още малко сигурно още щях да си харесам, защото в каталога има страхотни нещица. Ще пристигнат към края на февруари, ще ми се обадят като дойдат и не ми взеха капаро-взимали само за големи поръчки.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #29

    Подразбиране

    Djemma, това ножче не е ли за изстъргване на кората от цитрусите или има някакво друго предназначение?
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Да, точно за това е, получават се тънички лентички, аз имах едно, но се получава по-дебела спирала.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •