Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 38
  1. #1

    Подразбиране Ябълков пай

    Ето ме отново в действие. Направих ябълков пай с готово бутер тесто. Върху тестото наредих почистени и нарязани ябълки, поръсих със захар и канела и покрих с второ парче тесто, нарязано със специално валяче. Който няма валяче се прави решетка от лентички. Изпякох и поръсих с пудра захар. Плънката може да се задуши с малко вода и масло по желание.Моите така го харесват повече затова не я задушавам.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Много ми хареса рецептата, Джемма, бърза, лесна и вероятно страшно вкусна :wink: .
    Би ли могла да покажеш валячето, с което си нарязала тестото? Сигурно го има по магазините, но не съм го забелязвала досега...
    Поздрави

  3. #3

    Подразбиране

    Ето това е валяка. Не знам тук да го има, пратиха ми го от Чехия.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Изглежда много красиво и интересно
    Ще го направя, макар че нямам валяче, ще си поиграя да режа лентички

  5. #5

    Подразбиране

    Някой не живее ли в Чехия, да му пратим малко парички за валяче :?
    Валя, няма да е същото - първо ще е връткаво, а второ няма да е същото, а трето - абе валяче си требе .

  6. #6

    Подразбиране

    Алис, отмъкна ми мисълта от главата Верно е, че си требе валяче...

  7. #7

    Подразбиране

    Здравете!
    Докато спеше малката гадинка направих една малка тавичка от пая - както се казва за проба. Да ама тя като се събуди и като го нападна - така й хареса, че сега трябва да прявя втора тава - тоя път ГОЛЯМА!

    Djemma, хиляди благодарности за рецептата

  8. #8

    Подразбиране

    Рецептата е страхотна.

    ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ

    Djemma!

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Valja
    Изглежда много красиво и интересно
    Ще го направя, макар че нямам валяче, ще си поиграя да режа лентички

    Има решение и за този проблем :wink: , просто купи формички за пясък или пластелин с формички. Тези формички са чудесни за всякакъв майсторлък в кухнята .

  10. #10

    Подразбиране

    Наистина е голямо предизвикателство това да намираш решение на проблемите- с подръчни средства.

    Аз и до ден днешен си пазя като злато две празни метални тубички от ВАЛИДОЛ. Някой у дома го е ползвал, но на мен ми беше важна опаковката: ползвам ги за изрязване на миниатюрни кръгчета и отворчета в сладкиши и украси.

  11. #11

    Подразбиране

    еееее не, ти направо изби рибата с тоя валидол, просто нямам думи

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nelka
    Наистина е голямо предизвикателство това да намираш решение на проблемите- с подръчни средства.

    Аз и до ден днешен си пазя като злато две празни метални тубички от ВАЛИДОЛ. Някой у дома го е ползвал, но на мен ми беше важна опаковката: ползвам ги за изрязване на миниатюрни кръгчета и отворчета в сладкиши и украси.
    А пък аз си имам капачки от шампанско , стават за правене на гъбки, а малки чашки стават за мини желета. Малката много им се радва

    Аз ще използвам случая за да попитам Джема за едни яйца, които видях в нейните снимки. Приличаха на желирани с моркови вътре, много интересни ми се видяха. Джема напиши ми рецептата, ако може

  13. #13

    Подразбиране

    Ползвала съм пластмасови тапи (преди години с тях затваряха бутилки с оцет) за малки дупки - за сладки Очички, например. В минало време, защото скоро не съм правила.

  14. #14

    Подразбиране

    Аз ще използвам случая за да попитам Джема за едни яйца, които видях в нейните снимки. Приличаха на желирани с моркови вътре, много интересни ми се видяха. Джема напиши ми рецептата, ако може [/quote]

    Ами много са лесни.
    Яйца " Фаберже"
    На яйцата правиш дупка колкото 5 стотинки от едната страна. Изпразваш съдържанието, измиваш ги. Приготвяш аспик или бульон избистрен с желатин , наливаш малко от него в яйцето, оставяш да желира в хладилника в поставката за яйца. Нареждаш продукти по желание- може варен белтък, морков, царевица, месо, колбас, каквото се сетиш. Заливаш отново да покрие продуктите. Оставяш да желира и накрая допълваш с аспик и оставяш да желира. Престояват така една нощ до пълното желиране. Много лесно се белят, после, няма проблем . Нареждат се върху лист от зелена салата, изглеждат ефектно.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Биби,

    Не се подигравай с каката и валидола! :twisted:
    Само той да беше! Какви ли не глупости пазя и събирам, защото все за нещо понякога ми вършат работа когато го нямам готово фабрично. Дааааа.

    Алис,
    ти защо вече не правиш очички?
    -Не ти остава време от заяждане с nelka, нали?!

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •