Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Показване на 31 до 38 от 38
  1. #31

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma
    Момичета, разбрах къде има валячета . Но са скъпи-15 лв, защото магазините са за професионално оборудване. Днес от там си купих 2 силиконови форми, много симпатични слънчоглед и за малки кексчета ( на добра цена). Магазини има в София, Варна, София и Русе,ето го сайта:
    http://www.piero.bg/

  2. #32

    Подразбиране

    Разгледах сайта- не ми хареса особено. Нито имат каталог на предлаганите продукти, нито цени... Но може би ще посетя магазина в скоро време... :?

  3. #33

    Подразбиране

    Да, сайте не е нищо особено аз отначало мислех, че нещо не се зарежда правилно страницата, а после разбрах че това е самата страница и друго няма нито картинки, нито нищо. Но в магазина видях какво има и какво не. Между другото съм направила там поръчка за около 70 лв, която трябваше да пристигне към края на февруари, а още а няма.

  4. #34

    Подразбиране

    Джема много благодаря за информацията за тази фирма.Аз отдавна искам силиконови форми-сега знам от кьде да си купя/скоро ще отскоча до Бургас/
    Имам един вьпрос-на коя фирма са тези форми/някьде в нета четох че най-добри са на лурч и тескома/и дали не сьдьржат някакви вредни вещества? :? :?

  5. #35

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma
    Момичета, разбрах къде има валячета . Но са скъпи-15 лв, защото магазините са за професионално оборудване. Днес от там си купих 2 силиконови форми, много симпатични слънчоглед и за малки кексчета ( на добра цена). Магазини има в София, Варна, София и Русе,ето го сайта:
    http://www.piero.bg/
    Djemma, ти си изкупила половината магазин май

  6. #36

    Подразбиране

    Джема,за какво служи трафарета?Какво представлява-онова като лопатка ли?

  7. #37

    Подразбиране

    Здравейте и от мен.
    Аз съм нова във форума,но отдавна ви чета и възхищавам на страхотните неща, които приготвяте. За мен също готварството е и хоби и задължение, но имам проблем при правенето на сладкиши-правя ги с голямо желание, но почти никога не постигам желаният резултат.
    А сега към основният ми въпрос.Тази вечер за десерт напраих въпросният ябълков пай....но незнам защо, при печене основният пласт от долу не ми се надигна и си остана един тестен и суров.А пекох достатъчно сладкиша и даже отдолу се получи прятна запече коричка

  8. #38

    Подразбиране

    Реклама:
    Формите са на една италианска фирма, забравих и името, а не мога за беда да намеря сайта им.Уж имах адреса, а не го намирам. Аз лично за Лурч мога да поспоря дали е най-добър. :?

    Трафарет е шаблон , на който е изрязана фигура и служи за посипване с какао и пудра захар и се отбелязва картинка.

    А за да изкупя половината магазин ще ми трябват много повече пари.

    Бутер тестото остава глетаво, когато плънката е по-течна. Ако проблемът ти продължава, запечи основата за малко, после прибави плънката и продължи печененто.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •