Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 19

Тема: Бухтички

  1. #1

    Подразбиране Бухтички

    2-яйца
    1ч.ч.-кис.мляко
    1/3ч.ч.-захар
    1ч.л/равна /-сода бикарбонат
    2ч.ч-брашно
    ванилия

    Яйцата и захарта се разбиват ,прибавя се кис.мляко със содата След това ванилията и брашното.Брашното се слага толкова ,че да се получи смес малко по-гъста от тази за кекс.Пържат се в дълбок съд с повече мазнина.С лъжица се загребва от сместа и се пуща в нагрятото олио.Те веднага изплуват и започват да се поклащат Време е да спра да пиша и да взема да ги покажа
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Яни, с какво си заляла отгоре малките чудесийки, след като са спрели да се поклащат и си ги извадила от мазнината :wink: ?

  3. #3

    Подразбиране

    Очевидно е, че не съм Яни , но на мене ми прилича заливката на сладко (гъст сироп) и глазура от пудра захар и вода (тръпка си е да реша гатанката ).

  4. #4

    Подразбиране

    Ами отговора е точен ,няма какво да добавя освен ,че едната глазура е с чист пчелен дом.мед

  5. #5

    Подразбиране

    А-а-а! Нямаше да се сетя, макар че бухтички с мед много си ходят :wink: .

  6. #6

    Подразбиране

    Чак сега видях ,че тази рецепта вече я има пусната от Natalka :?

  7. #7

    Подразбиране

    Подобна е,но не е същата.

  8. #8

    Подразбиране

    и станаха много вкусни!
    Само че след първата пусната доза ми се наложи да ги цепя и да изкарам средата от тях и пак да я пръжна , след това започнах да ги пускам с малка лъжичка - тогава вече всичко беше

  9. #9

    Подразбиране

    pep-4o,радвам се ,че си изпробвала рецептата ми ,надявам се че си уловила тънкоста на технологията.

  10. #10

  11. #11

    Подразбиране Zdraveite

    Nadiavam se che niama da obidia domakiniata no iskam da spodeli s vas che az mesia testoto za buhtite i stava po lesno i po chisto, zashtoto kogato pravia tova testo koeto e kato za keks dori i da si namaga lagicata s olio pak se zalepva za neia.A sas shpric e mnogo neudobno. Neznam vie kakvo shte kagete. Pak se izviniavam na Pep-4o.

  12. #12

    Подразбиране

    Няма защо да се извиняваш, това си е твое мнение. Аз пак имам ударен пръст, който е на дясната ръка и не мога да стисна с него, камо ли да меся. Правила съм и точени, и тези, но за мен тези са по-бързи, само разбърках и започнах да пържа - лъжицата я потапям в тенджерата с врящо олио и не ми залепва.
    На вкус и на цвет товарищи нет - беше казал някой

  13. #13

    Подразбиране

    Сега и аз да кажа... Абе не ги обичам тия пържените бухтички, които са с рядкото тесто, защото все ми се струва, че поемат повече мазнина. Може и аз да не съм успявала да ги направя като хората. Аз и пържени филии не обичам, така че ... ясно ви е.
    Само се каня от миналата година да направя Бине суфле... - него го харесвам. Ако на някого нищо не му говори, става дума за нещо като еклери, но накрая не се пълни с крем, а се залива със захарен сироп.

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alys
    Само се каня от миналата година да направя Бине суфле... - него го харесвам. Ако на някого нищо не му говори, става дума за нещо като еклери, но накрая не се пълни с крем, а се залива със захарен сироп.
    Бях ти обещала да питам майка как го правеше, но последния път си бяхме там за свинското погребение и разбираш от работата :twisted:
    Ако до другата седмица някой не ти отговори, тогава ще си ходим и ще питам, знам че беше от пареното тесто като на толумбите, но после сипваше с лъжица в олиото, а след като изстинеха - сиропираше.
    А другото име на бине-суфле - т.е. българското, знаеш ли

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Alis,аз имам 2 рецепти за "Бене суфле" - едната е със сироп,другата с крем
    Рецепта №1/ за 10 порции/
    250 гр брашно
    50 гр масло
    50 гр вода
    5 бр яйца
    1 ч.л сол

    За сиропа:
    500 гр захар
    300гр вода
    Лимонова кора или ванилия
    Мазнина за пържене

    Водата заедно с мазнината,захарта и солта се загряват до завиране.Прибавя се брашното и се разбърква,докато се превърне в гладко еднородно тесто.Към тестото след отстраняването му от огъня постепенно и при непрекъснато разбъркване се прибавят яйцата.С помоща на супена лъжица се оформят топки,които се изпържват в загрятата мазнина до златисто оцветяване.Изпържените топки се овалват в предварително сварения и охладен сироп!!!!!

    При другата рецепта след изпържването топките се пълнят с крем,конфитюр, течен шоколад или друго, и се поръсват с пудра захар!!!
    ЖИВОТЪТ НЕ СЕ МЕРИ С БРОЯ ВДИШВАНИЯ, А С МОМЕНТИТЕ, КОИТО СПИРАТ ДЪХА НИ!!!

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •