Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 19 от 19

Тема: Бухтички

  1. #16

    Подразбиране


    И понеже съм виновна, че не изпълнявам обещания, звъних на мама да питам.
    Ето: Бине суфле -
    парено тесто от 300мл. вода
    120мл. олио
    щипка сол
    лъжица водка ( това го забравих, а от нея знам, че като се сложи в тесто за пържене, не поема много мазнина и аз слагам )

    Като заври горната смес се отстранява от котлона и бързо се прибавят 2 чаши от по 250мл. (не знам това какъв грамаж е) брашно с непрекъснато бъркане. И веднага след това 1 по 1 - 4 яйца, като сместа която се получава трябва да се отлепва от стените на съда. Оставя се тестото да изстине.
    В много мазнина се пържат, като се оформят топчета с две неголеми лъжици, и котлона не трябва да е на най-силна степен - някъде на 2/3 от мощността си. Получените топчета на готварска хартия, за да поема мазнината.

    Приготвя се сироп - 3 чаши от по 200мл. захар
    2 такива чаши вода
    3 ванилии
    Наредените охладени топчета в тава се заливат с горещ сироп и тавата се завива с нещо да задуши.

    Това е.
    А тези топки, като се напълнели с крем - сметанов или ванилов, се получавало едно друго "произведение" - "шу а ла крем", което незнайно защо аз нямам спомен да ни е правила или вече съм се била изнесла

    Остава открит въпроса за българското име на бине-суфле-то. То между другото бе забранено на мен и брат ми да го произнасяме на глас, защото ни беше много смешно и "нецензурно"

  2. #17

    Подразбиране

    Момичета, много благодаря за рецептите
    Преди няколко месеца и Нелка ми написа своята рецепта. Аз затова споменах, че само се каня да правя бине-суфле. Някога баба работеше в столовата на Винзавода в София и донасяше - много беше хубаво.

  3. #18

    Подразбиране

    sunnyto,не разбрах какво мръсно намираш в рецептата ми ?Никой не е казал ,че лъжицата ти трябва да остане чиста след като я потапяш в кексова смес.А що се отнася до това ,че са мазни -си е така ,но те и пържените картофи са мазни Обикновено ги редувам веднъж меся бухти ,веднъж ги бъркам.Така има разнообразие. Въпрос на вкус.

  4. #19

    Подразбиране

    Реклама:
    Най-накрая направих Бине-суфле по следната рецепта:

    250 мл вода
    70 г масло
    2 г сол
    125 г брашно
    4 яйца

    Загряват се до кипене водата, маслото и солта, сипва се постепенно брашното и се бърка, докато сместа се сгъсти и се отлепва от стените на съда. След това се прибавят яйцата. Аз ги разбих с миксер и сипвах по малко, докато се поемат от сместа.
    Разликата с рецептите досега е, че не се пържи, а се пече. Върху пекарска хартия се сипва с чаена или супена лъжица от сместа на разстояние (бухват докато се пекат). После се сиропират.

    Същата е рецептата и за еклери, но вместо да се сиропират, бухтичките се режат на две и се пълнят с крем.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •