Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Подразбиране Изправяне преди рамкиране

    Тези дни изправих двата си гоблена, които ще давам за рамкиране
    До сега не съм имала проблем - пера, слагам върху хавлиена кърпа с лицето надолу и застопорявам с топлийки, после гладя. Но тези до сега са среден размер.
    Как изправяте големите?


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    rodich
    аз и да искам не мога да ги изправя,нося ги така за рамкиране и там някак си ги изправят и след това рамкират

  3. #3

    Подразбиране

    Четох някъде из нета,но не помня точно къде и го пробвах когато ми се наложи да изправям Мостар. Голяма дъска покрих с бял плат(чаршаф) очертах леко ъглите на правоъгълник с размерите на гоблена. След това изпрания и изгладен гоблен, но все още влажен с габарчета го забодах за предварително очертаните ъгли и го оставих да се до изсуши и така още два пъти защото беше много крив

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimiko Виж мнение
    .... изпрания и изгладен гоблен, но все още влажен с габарчета го забодах за предварително очертаните ъгли и го оставих да се до изсуши и.......
    .....една колежка днес ми каза, че големите ги забождала върху килима


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Ами аз ги гладя,като го правя в посоката,в която да ги изправя,ако ме разбрахте,т.е. по късия диагонал на ромба,който се е образувал при "изкривяването"на гоблена

  6. #6

    Подразбиране :)

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    .....една колежка днес ми каза, че големите ги забождала върху килима
    с малки деца не става, но идеяна ми допадна

    drmagi ако изкривяването е голямо не става само с ютия или дърпане на мокрия гоблен

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  7. #7

    Подразбиране

    Ако е голямо изкривяването,то е защото е шито с много стегнат конец-колкото по-стегнато е шито,толкова е по-голямо изкривяването

  8. #8

    Подразбиране

    Какво значи да изправяте гоблена след като го изперете!!??

  9. #9

    Подразбиране

    Означава че по време на бродирането се е изкривил и след изпиране докато е още мокър се поопъва насам натам и се изправя

  10. #10

    Подразбиране

    Да поизпънеш леко гоблена до като е все още мокър добре,да гладиш по посока на късия диагонал на ромба добре.Но за другите начини които се описват по-горе не разбирам.Защо трябва да изпъвате гоблена с кабърчета и топлийки ......Моето мнение е,че гоблена се изпъва когато се рамкира.Тогава се изправя успоредността във хоризонтална и вертикална посока на бодовете,линийте,диагонал....................

  11. #11

    Подразбиране

    Ако си го рамкираш сама би могло , но ако е друг не е сигурно щото може да бърза да приключи - просто да е поредният, а не твоят

  12. #12

    Подразбиране

    Реклама:

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •