Страница 2 от 73 ПърваПърва 12341252 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 1085
  1. #16

    Подразбиране Отговор

    Верти,когато жълтеят връхчетата на дифенбахиите,обикновено става въпрос за по-висока влажност на почвата.Поливай след просушаване на горния почвен слой.Те не понасят висока температура и много светлина.Парното ги убива.Говоря от позицията на опита.Доста години имах цветарски магазин.

  2. #17

    Подразбиране

    Аз също много обичам цветята и най-вече кактусите и палмите(макар да изглеждат несъвместими),но кактуси гледам не отдавна така че ако някои сподели опит ще съм му благодарна

  3. #18

    Подразбиране отговор

    За кактусите-песъклива почва,много слънце и топлина и малко поливки,а за палмите казват:краката във вода,а главата на силно слънце,т.е редовно поливане и много слънчева светлина.Но по принцип никое цвете не обича подгизване,като изключим живеещите във водна среда.

  4. #19

    Подразбиране Re: Отговор

    Цитат Първоначално написано от janet
    Верти,когато жълтеят връхчетата на дифенбахиите,обикновено става въпрос за по-висока влажност на почвата.Поливай след просушаване на горния почвен слой.Те не понасят висока температура и много светлина.Парното ги убива.Говоря от позицията на опита.Доста години имах цветарски магазин.
    Благодаря, janet. Знам аз, че не искат топло и влажно... Моето беше в отговор на Dayli, която съветва да са на топло и влажно... Моите дефинбахии обаче определено си съхнат не от влажността на почвата, а от обратното :+)

    Картинки за сравнение :+)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #20

    Подразбиране ima li liubiteli na zvetia

    U doma imam palmi i kaktusi.Tesi rastenia ne sa trudni sa otglegdane,no vse pak si imat isiskvania.I dvata vida sa nabliso do parnoto-obi4at pove4e suh vasduh i malko voda.Isdargat sasu6avania,no ne mnogo silni-polivam gi edin pat v sedmiza,pres liatoto moge i dva pati.obi4at po-suha i pesa4liva po4va.4uvala sam 4e moge da se postaviat malki kama4eta v saaksiata ili 4erupki at iaiza.Rasvivat se mnogo dobre i sravnitelno barso.

  6. #21

    Подразбиране

    Janet, а случайно дали имаш идея какво е това бялото по кактуса?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #22

    Подразбиране отговор

    Това е щитовидна въшка.Има по цветарските магазини един австрииски екопрепарат за почти всички вредители,опаковката е 7-8 лева,не казвам название,защото е различно при различните производители.Много е ефикасен.Преди това,ако бодличките позволяват с една пинсета и памуче със спиртно-воден разтвор е хубаво да се отстранят доколкото може.

  8. #23

    Подразбиране re

    Това е част от моята градинка.

  9. #24

    Подразбиране

    Janet много красива градинка имаш, поздравления.

  10. #25

    Подразбиране ре

    Без да искам изтрих картинката.Сори.

  11. #26

    Подразбиране отговор

    Пак се връщам на въпроса с дифенбахиите.Не си налагам мнението,просто споделих,че когато цветето ми беше на светло и топло беше страхотно,а като застудя въобще не е същото.От тук нататък всеки да си прецени как да си гледа цветята. :wink: .Успех на всички цветари
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  12. #27

    Подразбиране

    Жанет, страхотна градинка! Блазе ти, че живееш в къща.
    Относто дифенбахиите: едната ми е на светло и топло, а другата е на хладно и в затъмнена стая, но и двете боледуват точто от тези жълти петна, които показа Верти. Препоръчаха ми препарата "топсин" . Като ги третирах с него беше добре, но щом спра веднага се появяват нови. Иначе и двете са много красиви и са малко по-различни от на Верти.

  13. #28

    Подразбиране отговор

    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  14. #29

    Подразбиране

    Момичета,по-въпроса със покафеняването на връхчетата,аз пък знам,че това е липса на желязо в почвата.Когато добавите препарат,съдържащ желязо,процесът спира.Иначе предполагам се стига до окапване на засегнатите листа.
    Иначе и аз съм голяяяяма любителка на цветята.Имам над 50 саксии на 70кв.м място.Много обичам теменужки,драцени,папрати и палми.Имам малко литература на тема отглеждане на цветя и ще се радвам да помогна,когато някой има нужда(с каквото мога,разбира се)

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Аха - аз имам питане - как се сади и отглежда памук? - сериозно питам.

Страница 2 от 73 ПърваПърва 12341252 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •