Страница 23 от 61 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследенПоследен
Показване на 331 до 345 от 1085

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    В къщи винаги е имало много цветя, но нещо не ми се отдава да ги съхраня.
    Напоследък съм се пристрастила към африканските теменужки -сенполия . След близо две години намерих им най-подходящото място и сега цъфтят почти целогодишно. Голяма прелест.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Искам да ви се похваля с моят хцъфнал великденски кактус! Вече 5 години винаги цъфти по Великден!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    На мен това ми прилича на коледниче

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Rossko Виж мнение
    На мен това ми прилича на коледниче
    Да, викат му и коледниче и великденче. В списание "Зелен дом" фигурира като великденски кактус,затова го наричам така и още защото винаги ми цъфти по това време.

  5. #5

    Подразбиране

    А моят великденски/коледен/ кактос не цъфти С такъв мерак си го захванах и вече 4години,расте ли ,расте,но цвят ъъ Защо,дали някой може да ми каже?

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от toteva Виж мнение
    А моят великденски/коледен/ кактос не цъфти С такъв мерак си го захванах и вече 4години,расте ли ,расте,но цвят ъъ Защо,дали някой може да ми каже?
    Виж тук http://www.zadoma.com/index.php?APP_...O&FLOWER_ID=10 и коментариите след това, дано да помогнат с нещо!

  7. #7

    Подразбиране


    Някой знае ли как се казва това цвете?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rebostobg Виж мнение
    Виж тук http://www.zadoma.com/index.php?APP_...O&FLOWER_ID=10 и коментариите след това, дано да помогнат с нещо!
    До колкото разбрах,трябва да го изкарам на терасата и да си го прибера през зимата,че да видя ще цъфне ли или да

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от toteva Виж мнение
    А моят великденски/коледен/ кактос не цъфти С такъв мерак си го захванах и вече 4години,расте ли ,расте,но цвят ъъ Защо,дали някой може да ми каже?
    Аз имах същияг проблем.Трябва да се държи на хладно,не обича много отоплени помещения и по възможност лятото да е навън ,но на сянка.

  10. #10

    Angry

    Здравейте приятели! Искам да си излея мъката пред вас, че дано ми олекне. Миналата седмица си купих почва за цветя. Посях си 7 цветя, но горките едно по едно започнаха да загиват. Направо буквално изгоряха. А толкова време ги чаках да пуснат корени. И бяха толкова свежи. Най-много ме е яд за кралската ми бегония. Не знам какво са и слагали на почвата, но освен, че миришеше странно още в началото, днес като я изсипвах беше цялата в мухъл.
    Смисълът на живота е човек цял живот да търси смисъла на живота. Така поне мисля аз.
    моите гоблени

  11. #11

    Подразбиране

    миналата година смених на всички цветя почвата с купена и като поникнаха едни гъби ....

  12. #12

    Подразбиране

    Незнам от къде да си намеря хубава почва,без такива екстри.

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ani4ka Виж мнение
    Незнам от къде да си намеря хубава почва,без такива екстри.
    Отиваш в парка, който е най-близо до вас, намираш най-дивата му част, намираш си някой бор , заставаш под него, отстраняваш най-горния слой дето има нападали иглички и копаеш следващия за цветята си! Аз използвам мистрията на мъжлето и си отсичам слой не по-дебел от 5-6 см в дълбочина... Този номер го правя от 4 години и цветята ми нямат грешка! Ходя в Борисовата градина, но в горния край до Руското посолство - там е диво и няма хора да ме гледат . Успех!

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lucy Виж мнение
    Отиваш в парка, който е най-близо до вас, намираш най-дивата му част, намираш си някой бор , заставаш под него, отстраняваш най-горния слой дето има нападали иглички и копаеш следващия за цветята си! Аз използвам мистрията на мъжлето и си отсичам слой не по-дебел от 5-6 см в дълбочина... Този номер го правя от 4 години и цветята ми нямат грешка! Ходя в Борисовата градина, но в горния край до Руското посолство - там е диво и няма хора да ме гледат . Успех!
    Ооо много благодаря за съвета .Аз работя до Руското посолство,ама не съм се сетила да ходя за пръст в гората.А при мене с/у офиса има горичка,така че и там мога да пробвам.

  15. #15

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nvvs Виж мнение
    миналата година смених на всички цветя почвата с купена и като поникнаха едни гъби ....
    Е, ти поне си облагодетелствана, може да си ги сготвиш.А да знаете коя фирма продава тази почва та да си купя и аз .На мен може да ми се падне бонус - я зеле, я доматче...
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


Страница 23 от 61 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •