Страница 23 от 73 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследенПоследен
Показване на 331 до 345 от 1085
  1. #331

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rebostobg Виж мнение
    Виж тук http://www.zadoma.com/index.php?APP_...O&FLOWER_ID=10 и коментариите след това, дано да помогнат с нещо!
    До колкото разбрах,трябва да го изкарам на терасата и да си го прибера през зимата,че да видя ще цъфне ли или да

  2. #332

    Подразбиране

    И моето коледниче пропусна тази година да цъфне, а на майка ми се скъсва да цъфти. Някой ми каза , че това се дължи на факта , че в нашата стая е много топло , а то не обича. В майка ми коледничето стой в стая в която рядко се пали печка. Може би това е причината.

  3. #333

    Подразбиране

    Не знам какво са и слагали на почвата, но освен, че миришеше странно още в началото, днес като я изсипвах беше цялата в мухъл.[/QUOTE]

    И аз си купих такава гадна почва,като ги присадих цветята и като почнаха едни мишички да хвърчат навсякъде,после се оказа,че имало и червей-абе ужас направо

  4. #334

    Подразбиране

    Абсолютно същото ми се случи и на мен. Първо полетяха мушички, такива като виненки и се оказа че имам и червеи. Първо ги полях с отрова за паразити, после ги поливах със сапунена вода. Мисля че има ефект, а сега смятам да им сменя почвата, ама направо ме е страх да не се окаже същата, защото направо ми иде да ги съдя защото давам луди пари за обезпаразитена почва.

  5. #335

    Подразбиране

    С какво ли не ги поливах,но гадните мушички пак ги има.Някъде четох,че трябва в почвата да се сложат кибритени клечки с главата надолу.От фосфора щяли да се махнат.Сложих да видим дали ще стане.

  6. #336

    Подразбиране

    За почвата и аз да споделя- по принцип купувам рядко, а разчитам на горска почва и съм доволна.Иначе съм купувала някога пълен боклук- имам чувството ,че не тор , а пръст обикновена с белите гранулки подсилват илюзията ,че е качествена. А за коледничето знам ,че не обича да му се сменя мястото , иначе не цъфти.При добро гледане цъфти два пъти-по Коледа и Великден
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  7. #337

    Подразбиране

    миналата година смених на всички цветя почвата с купена и като поникнаха едни гъби ....

  8. #338

    Подразбиране

    Незнам от къде да си намеря хубава почва,без такива екстри.

  9. #339

    Подразбиране

    От гората .Едно време моята баба така правеше и нямаше такива проблеми.

  10. #340

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ani4ka Виж мнение
    Незнам от къде да си намеря хубава почва,без такива екстри.
    Отиваш в парка, който е най-близо до вас, намираш най-дивата му част, намираш си някой бор , заставаш под него, отстраняваш най-горния слой дето има нападали иглички и копаеш следващия за цветята си! Аз използвам мистрията на мъжлето и си отсичам слой не по-дебел от 5-6 см в дълбочина... Този номер го правя от 4 години и цветята ми нямат грешка! Ходя в Борисовата градина, но в горния край до Руското посолство - там е диво и няма хора да ме гледат . Успех!

  11. #341

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lucy Виж мнение
    Отиваш в парка, който е най-близо до вас, намираш най-дивата му част, намираш си някой бор , заставаш под него, отстраняваш най-горния слой дето има нападали иглички и копаеш следващия за цветята си! Аз използвам мистрията на мъжлето и си отсичам слой не по-дебел от 5-6 см в дълбочина... Този номер го правя от 4 години и цветята ми нямат грешка! Ходя в Борисовата градина, но в горния край до Руското посолство - там е диво и няма хора да ме гледат . Успех!
    Ооо много благодаря за съвета .Аз работя до Руското посолство,ама не съм се сетила да ходя за пръст в гората.А при мене с/у офиса има горичка,така че и там мога да пробвам.

  12. #342

    Подразбиране

    Тъй като някои цветя обичат "по- тежка" почва е добре за тях към горската да сложите и малко градинска пръст.Аз моите така ги гледам и мога да се похваля ,че се развиат чудесно.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  13. #343

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nvvs Виж мнение
    миналата година смених на всички цветя почвата с купена и като поникнаха едни гъби ....
    Е, ти поне си облагодетелствана, може да си ги сготвиш.А да знаете коя фирма продава тази почва та да си купя и аз .На мен може да ми се падне бонус - я зеле, я доматче...
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  14. #344

    Smile

    Вярно е това за кибритените клечки, но бавно действа.
    Ако искаш си купи някой от продуктите на фирма Лактофол, наистина са ефикасни.

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  15. #345

    Подразбиране

    Реклама:
    При мен не подейства Лактофол за щитовидните въшки и се справих ръчно с тях.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

Страница 23 от 73 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •