Страница 3 от 73 ПърваПърва 123451353 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 1085
  1. #31

    Подразбиране

    werty,за растението памук ли говориш или за някакво цвете ?Питам ,защото по нашия край има едно градинско цвете на което му викат"памук"-цъфти в бяло и розово.

    попаднах на това :
    http://forum.all.bg/showflat.php?Cat...8&Main=1087498

  2. #32

    Подразбиране

    Яни, ама това е отново тема на Верти - забеляза ли?

    Верти, май ще трябва да почакаш до април :?

  3. #33

    Подразбиране

    До април не ми се чака... А и искам да гледам памука в саксия... 12 градуса ми се виждат малко. Искам да знам за състава на пръстта. И колко често се полива. И такива неща.. Знам, че може да се гледа в саксия, защото съм виждала...

  4. #34

    Подразбиране

    Werty, преди много години моите баба и дядо са гледали бая декари памук. Още има около 10 големи чувала в мазата на къщата. Искаш ли да питам?

  5. #35

    Подразбиране

    Искам
    Но наистина ми трябва да знам при каква влажност, температура и т.н. Иначе и аз съм виждала цели хоризонти с памук, но това не ми подсказва, ако си го посея в саксия, тя колко да е голяма, мн ли да поливам, на колко топло или студено издържа... Баба дали ще знае? Ако може, да помага, че нещо не ми се получава реколтата....

  6. #36

    Подразбиране

    Звачи вече си пробвала. Да не е от семената. Довечера отивам при баба да видим дали знае две и двеста

  7. #37

    Подразбиране

    Разбира се, че пробвах - аз съм на принципа Джаста-Прастна на хорото, Циндил-Плиндил зад плета... Че какво да им е на семената - напрах памука от една нива в края на септ, началото на октомври, когато го събираха. Но беше в гръцко и нямаше как да питам кога и как се сАди памукО... Та първо пробвах по метода - садим и гледаме какво ще стане. Анализираме резултатите и продължаваме. Но нищо не стана - изгниха ли, изсъхнаха ли - те са едни такива малки тъмни дребни - не можах да ги намеря в саксията. После в памук. Набъбнаха, посадих и пак нищо... И си казах, че е време да се пита.


    ___________________________________________
    С фурмите имах пак такъв горчив опит - ям, садя и нищо. Ама като попитах - вече имам десетина кандидатки за огромни палми :+)

  8. #38

    Подразбиране

    Ох и аз колко фурми съм изяла в безуспешни опити да си хвана някоя палмичка.Чувала съм че трябва да се държат на тъмно и покрити с торбичка но чесно казано не ми звучи много надежден този метод така че ако някой е успял да си посее палма от костилка моля да сподели опита си

  9. #39

    Подразбиране

    Nellyyyy ,за палмата да ти кажа си я захванах точно от костилка .Купих една опаковка със сушени фурми ,изядохме ги Излезнаха 10 семки и тогава преди около 10 г. ги сложих в една средна саксия с пръст.Като не очаквах да се получи развитие.Поливах ги от време на време ,но не съм оставяла почвата да изсъхне поне това си спомням. Те взели,че покълнали и един ден забелязах , че са пробили почвата Бях много изненадана ,защото имаше 10 стръкчета.Беше невъзможно да ги оставя в тази саксия.Като поизрастнаха още ги разсъдих внимателно в кофички за кисело мляко.После подарявах и си оставих една .Ще ти я покажа .По принцип обича лятото да е на открито и тогава расте по бързо.Има и една особеност по отношение на съда, мести се постепено с годините в малко по-голяма саксия.Палмите изпълват с корени дъното на съда и след това растат на стъбло и листа.

  10. #40

    Подразбиране

    Благодаря за отговора ти Яни ще пробвам отново дано този път се получи и чакам да видя палмата ти

  11. #41

    Подразбиране здравейте

    първо искам да ви поздравя мисля че сте страхотни и се радвам, че имам възможността да общувам с вас аз от зимата живея в нова квартира, вкоято има само един ОГРОМЕН фикус(и съм много горда, че имам нови 8 листа), но но не ми е достатъчно , можете ли да ми кажете някакви цветя, които се садят на пролет , НО НЕ ИЗИСКВАТ МНОГО СВЕТЛИНА БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  12. #42

    Подразбиране

    Werty, питах за памука. Информацията е оскъдна. Пролетна култура е и обича топъл климат , но не много. При нас почвата е чернозем и виреел добре. Не се полива често. Другата седмица ще ходя в Казанлък, там имаме приятели, които гледат памук и ще питам по-подробно

  13. #43

    Подразбиране

    Благодаря ти, nellli, но подразбра ли кога се сади - да не взема да пропусна месеца...

  14. #44

    Подразбиране

    слънчево_зайче всички цветя е добре да се засаждат или разсаждат на пролет. Също така ако цветето не е много голямо то свиква с условията на които е поставено. В нас също е доста тъмно и имам различни цветя. В началото докато свикнаха им беше малко трудно, но сега нямат проблем.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Слънчево зайче, аз мисля да си засадя семена от пасифлора - знам че е страхотно растение. Сади се сега за да има цветове до края на годината. Поне така прочетох.

Страница 3 от 73 ПърваПърва 123451353 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •