Страница 5 от 61 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 1085

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    werty,и аз питах кога се засажда памука .Казаха ми към края на април ,на 7-8 -см дълбочина с редосеялки.Не обича много влага.Сложи го на светло и слънчево място .

  2. #2

    Подразбиране

    Добре, април значи - ще слушам :+)

  3. #3

    Подразбиране Благодарско!!!!

    DEMETRA, DUCKY благодаря за съвета стискайте палци ще се пробвам с пасифлората сега а за на пролет са ми обещали доста цветя и ще видим какво ще излезе

    Някой харесва ли кактуси. Аз имам един любим, но дори не му знам името :twisted: , баба ми го гледа и е почти на моите сромни 20 години, има много страшни бодли, но бели огромни, издължени цветове, които разцъфват нощем и имат страхотен нежен аромат........упс май се увлякох в спомени

  4. #4

    Подразбиране

    werty стискам палци за памука, съжалявам че не можах да ти дам никаква информация и да ти помогна, УСПЕХ!!!!!!!!!

  5. #5

    Подразбиране

    Аз харесвам кактуси но още не съм накарала моят да цъфне

  6. #6

    Подразбиране

    И аз много обичам кактуси,за рождения ми ден една моя приятелка ми купи едно кактусче представете си цъфнало,да ама не някой умник залепил изсъхнал цвят с силикон , и си имах шес месеца цъфнал кактус.

  7. #7

    Подразбиране

    Имам 2 огромни кактуса - всяко лято са пълни с пъпки и цъфтят по няколко пъти - разкошни дълги бели цветове и със страхотен аромат. Обикновено цъфтят по 2 цвята нведнъж, а едно лято единият имаше 4 едновременно. Но ако са в хола, откъдето се влиза в спалнята, сутрин винаги много боли глава, когато има цвят - предполагам от много силния аромат и колкото и да пия аналгини, по цял ден не минава . Така че колкото и да искам да им се наслаждавам, поради горчивия опит ги изнасям на терасата, когато цъфтят.

  8. #8

    Подразбиране

    Какво ги правиш че цъфтят аз нямам нито един цъфнал :?

  9. #9

    Подразбиране Здравейте

    Присъединявам се с удоволствие към любителите на цветята-не само че ги обичам и къщата ми е превърната в градина,но и преди да се пенсионирам,се занимавах с производство на цветя и продавах в София на пазара...На какво ли не ме е подлагал живота,нали? Колкото до кактусите,имам си един,който цъфти през лятото-много красиви жълти звезди-но пък миризмата му е много гадна :? По принцип съм привърженичка на цъфтящите видове.Засаждам ги през пролетта и ми радват сърцето до късна есен.Една част,които са многогодишни,прибирам на топло.Колкото до пасифлората-имам две саксии от нея-стари цветя-но миналата година станаха до 4 м дължина и не поискаха да цъфтят.Ако и тази година са така,ще ги изхвърля...Много харесвам Кобеята-цъфти цялото лято и е увивно растение-върви си по стената Другите са така наречените Кавалер и дама-вид бегония-също с прекрасни цветове...Повече няма да ви занимавам с моите мечтания за топлото време и цветя...
    Моето хоби и страст - моите гоблени
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=2567

  10. #10

    Подразбиране да се присъединя и аз!

    аз обожавам цветята и у нас те са в повече от нормалното не знам кои обичам повече-дали цъфтящите или стайните.След като няколко години екпериментирах у дома сега отглеждам много драцени,юка,аглунема,бенджамини,каменни цветя,азалии,папрати ...а лятото на терасата-много фуксии(обички),сакъсчета,мини слънчогледи,...цветята са ми като приятели -колкото повече се грижа за тях и ги обичам ,толкова повече те ми се отблагодаряват ето ,можете да видите някои от тях и представете си -мъжете вече не протестират ,че им отнемем място у дома
    http://iplants.ru/forum/viewtopic.php?t=3660&start=60
    Не позволявай на случайността да те отклони от онова,което със сърцето си знаеш,че трябва да направиш!

  11. #11

    Подразбиране

    Валари цветята ти са страхотни.

  12. #12

    Подразбиране

    Валари цветята ти са много красиви и домът ти прилича на прекрасна градина

  13. #13

    Подразбиране здраейте!

    тези мушички са или "белокрилки" или подобни.Те снасят яйцата си по долната част на листата и борбата с тях трябва да е продължителна.Има готови препарати за това "Клинес"(който е готов за употреба) или от типа "Б58" , "Агрия"(могат да се закупят от селскостопанска аптека,но е необходимо много да се внимава при работа с тях).Когато се закупуват цветя от магазин-много често оранжерийте ,от който се доставят-не са обезпаразитени и след един период се появяват мушичките.Необходимо е да се пръскат цветята по цялото стебло ,долната част на листата и задължително почвата и саксията.От подобен проблем ми страдат цветя с нежни листа и стебло(като обичките,петуниите..) При напъскване поставям за около час или за една нощ цялото цвете в торбичка.Разбира се ,не на слънце.Смятам ,че всеки би могъл да отглежда у дома растения,но преди това да проучи при какви условия виреят,за да не се разочарова след това.Когато си купувам ново цвете гледам дали корените му са излезли отдолу на саксията(това показва колко дълго цветето е престояло в нея),дали има петна по листата(които показват дали е болно или мръзнало).На някои цветя коренчетата са поставени във пластмасова мрeжа ,за да се форсира цъфтежа.Аз съм забелязала,че цветя с малка листна маса,а голям цвят-задължително след това боледуват.

    Благодаря ти ,Нелка!С малко усилие -голям ефект!
    Не позволявай на случайността да те отклони от онова,което със сърцето си знаеш,че трябва да направиш!

  14. #14

    Подразбиране

    Nellyyyy бях обещала да ти покажа палмата си ,извинявам се за закъснението,малко се отплеснах в кулинарните теми
    Сега искам палма ,но Вашингтон.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #15

    Подразбиране

    Яни палмата ти е стрехотна

Страница 5 от 61 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •