Страница 5 от 73 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 1085
  1. #61

    Подразбиране

    Валари цветята ти са много красиви и домът ти прилича на прекрасна градина

  2. #62

    Подразбиране здраейте!

    тези мушички са или "белокрилки" или подобни.Те снасят яйцата си по долната част на листата и борбата с тях трябва да е продължителна.Има готови препарати за това "Клинес"(който е готов за употреба) или от типа "Б58" , "Агрия"(могат да се закупят от селскостопанска аптека,но е необходимо много да се внимава при работа с тях).Когато се закупуват цветя от магазин-много често оранжерийте ,от който се доставят-не са обезпаразитени и след един период се появяват мушичките.Необходимо е да се пръскат цветята по цялото стебло ,долната част на листата и задължително почвата и саксията.От подобен проблем ми страдат цветя с нежни листа и стебло(като обичките,петуниите..) При напъскване поставям за около час или за една нощ цялото цвете в торбичка.Разбира се ,не на слънце.Смятам ,че всеки би могъл да отглежда у дома растения,но преди това да проучи при какви условия виреят,за да не се разочарова след това.Когато си купувам ново цвете гледам дали корените му са излезли отдолу на саксията(това показва колко дълго цветето е престояло в нея),дали има петна по листата(които показват дали е болно или мръзнало).На някои цветя коренчетата са поставени във пластмасова мрeжа ,за да се форсира цъфтежа.Аз съм забелязала,че цветя с малка листна маса,а голям цвят-задължително след това боледуват.

    Благодаря ти ,Нелка!С малко усилие -голям ефект!
    Не позволявай на случайността да те отклони от онова,което със сърцето си знаеш,че трябва да направиш!

  3. #63

    Подразбиране

    Nellyyyy бях обещала да ти покажа палмата си ,извинявам се за закъснението,малко се отплеснах в кулинарните теми
    Сега искам палма ,но Вашингтон.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #64

    Подразбиране

    Яни палмата ти е стрехотна

  5. #65

    Подразбиране

    Чудесна палма.

  6. #66

    Подразбиране здравейте!

    всички
    Не вярвам да има жена,която да няма нито една саксиика в дома си :?
    Мен май ще ме изгонят заради зелените ми площи в апартамента ,ама аз не се спирам.
    Нямам предпочитания,имам и листнодекоративни и цъфтящи любимци
    Днес съм много щастлива,защото луковиците ми с фрезиите тази седмица ще цъфнат Мойте цветя може да видите тук:

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=9717

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  7. #67

    Подразбиране Кафе в саксия

    Кафе в саксия-
    това е най-новото ми цвете.Подариха ми го и много ми харесва. Някои от вас има ли го? Моето е около 20 см високо, 4-5 щрака. Решила сам да го гледам \"по правилата\" и търся в Интернет инфо за това. Като видях на една снимка как страхотно цъфти....
    Пак после ще берем, печем .....и ще ви поканя на собствено произведено кафе

  8. #68

    Подразбиране

    kamellia наистина имаш доста богата колекция от цветя

  9. #69

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от qni
    kamellia наистина имаш доста богата колекция от цветя
    Благодаря ти,за милите думи

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  10. #70

    Подразбиране цветя

    kamellia, цветята ти са разкошни.Аз също имам Бенджамин от година и нещо,но сега започнаха да му падат листата.Така ли трябва да е или нещо боледува, дай те ми съвет :?
    ..::Gobelin World::..

  11. #71

    Подразбиране Re: цветя

    Цитат Първоначално написано от strais
    kamellia, цветята ти са разкошни.Аз също имам Бенджамин от година и нещо,но сега започнаха да му падат листата.Така ли трябва да е или нещо боледува, дай те ми съвет :?

    Аз имам два бенджамина- единия зелен,а др май беше Star Light :? ,с прошарените листа.
    Трябва да кача в албума си нови снимки,т.к и двата съм ги поакастрила и съм им сплела стеблата :wink:
    Внимавай с поливането им зимата,изчаквай почвата да позасъхне и тогава.
    Това е една от причините за падането на листата. Моя прошарения,когато го бях преполяла се появиха едни кафеви петна по листата и почнаха да падат,но сега вс е ок .
    Др причина за падането е смяната на мястото на бенджамина,гледай да ги държиш постоянно на едно, светло място в дома си

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  12. #72

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nadezhda
    На мен цветята са едно от слабите ми места.Апартамента ми е макък ,но съм натъпкала хола до дупка.Имам 5 пасифлори,две орхидеи,два амарилиса и три хищника.Пасифлорите са ми лиубими,като цъфтят през лятото ухае из целия апартамент,че и отвън!
    Ако не те затруднява, сложи една снимка да видя какво е това пасифлори.

  13. #73

    Подразбиране Re: цветя

    Аз имам два бенджамина- единия зелен,а др май беше Star Light :? ,с прошарените листа.
    Трябва да кача в албума си нови снимки,т.к и двата съм ги поакастрила и съм им сплела стеблата :wink:
    Внимавай с поливането им зимата,изчаквай почвата да позасъхне и тогава.
    Това е една от причините за падането на листата. Моя прошарения,когато го бях преполяла се появиха едни кафеви петна по листата и почнаха да падат,но сега вс е ок .
    Др причина за падането е смяната на мястото на бенджамина,гледай да ги държиш постоянно на едно, светло място в дома си
    [/quote]

    Ками, напълно съм съгласна със съветите ти. Аз имам един бенджамин - с тъмнозелени листа. Сплела съм го и аз и расте малко редичък, но на няколко пъти без малко да го загубя от преполиване. Вече му разбрах слабите места и расте ОК.
    Имам също 2 трънени венеца (Христов венец) и един спатифилум, който нещо цъфти със зелени вместо бели цветове и не мога да разбера светлината ли му е малко или влагата.
    На бюрото до компютъра си имам кактус - Скаличка, и той расте бавно, но сигурно под прозореца.
    Единствено Дървото на живота нещо не успях да разбера защо расте като изцуляло. Някой може ли д ами каже нещо по въпроса?
    Ще направя снимки и ще кача по-късно.

  14. #74

    Подразбиране

    Здравейте! Моите цветя трудно оцеляват зимата. Има много вредни фактори- ниски температури, малко светлина, майка ми ... Шегувам се, но тя доста преполива цветята и бенджамина нещо не е на кеф . Иначе преди няколко дни ни цъфна едното цвете, не знам как се казва, но е хубаво (на заден план се вижда нещастният бенджамин)
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравей,
    Цветето се нарича Рицарсака звезда, много е хубаво и има различни цветове, аз го имам в три - четири цвята, но толкова рано неще да ми цъфти.
    Браво

Страница 5 от 73 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •