Страница 51 от 73 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследенПоследен
Показване на 751 до 765 от 1085
  1. #751

    Подразбиране

    Ей, не им си кани толкова от рано ,че току- виж си ги "изплашила".Може да те радват дълго време
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  2. #752

    Подразбиране

    Миналата година си купих телефончета.Нападна ги белокрилката,но си изкараха така докато прецъфтят.Малко бели пеперудки не ми пречеха.А интересно не отиват на другите цветя.

  3. #753

    Подразбиране

    Днес ми харизаха една китайска роза много е голичка милата откъм листа едно дебело стъбло и пет клончета с няколко листенца по тях .Гледам набутали мънички листенца надявам се да се разлисти и да стане хубаво цвете от нея че имам голям мерак за такава красота а на всичкото отгоре е червена и кичеста .Сложих я на прозореца в кухнята светло е но не е пряка слънчевата светлина .Кога да започна да го торя сега като съм го пресадила ( донесоха ми го милото в една найлонка само корени и малко пръст )надявам се да не се е стресирало много и да оцелее

  4. #754

    Подразбиране

    Не се притеснявай.Малко слънчице и топлинка,да не пресъхва.Но и да не се преполива.Има тор за прясно пресадени растения.Може малко ,ама наистина малко да я подхраниш.Ако беше тук, щях да ти подаря голяма саксия такава роза.Много е красива, но ми идва в повече като растение.

  5. #755

    Подразбиране

    Това са първите цветове на моята магнолия
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #756

    Подразбиране

    Още малко снимки .Част от полянката ми с балкански рози,а средната снимка е пъпка на магнолия
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #757

    Подразбиране

    Магнолията ти е чудесна.Нямах представа,че е нещо като дръвче

  8. #758

    Подразбиране

    Да, тя е дърво.Но моята е много млада и дори не знаех,дали ще цъфти.В Карлово има няколко огромни такива дървета в розово-лилави цветове.Много са красиви като цъфтят.

  9. #759

    Подразбиране

    Такъв цвят зюмбюл не бях виждала, подариха ми го 8 март и за няколко дни цъфна и че вече прецъфтява. Дали ще може да се насади на земята и да цъфти както другите /бели, розови, сини/ Май не се вижда добре , но цвета е почти като цвета на кофичката - оранжев.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #760

    Подразбиране

    Много е красив! Насади си го в земята и пак ще те радва!

  11. #761

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lari Виж мнение
    Не се притеснявай.Малко слънчице и топлинка,да не пресъхва.Но и да не се преполива.Има тор за прясно пресадени растения.Може малко ,ама наистина малко да я подхраниш.Ако беше тук, щях да ти подаря голяма саксия такава роза.Много е красива, но ми идва в повече като растение.
    Лари за сега се държи милата няма увяхнало или започнало да вехне листенце не че са много И аз съжалявам че не сме на близо да се сдобия с твоята роза но се надявам моята да стане на цвете .
    Преди известно време на майка ми и дадоха семенца на фурми от Йерусалим да се похваля поникнаха ми две от десетте посяти кофички .Интересно ми е какви ще са палмичките понеже семенцата са много малки едните са като топче с големината на зрънце чер пипер а другото е елепсовидно но малко по голямо За моя радост поникнаха и от двата вида сега ще чакам дали и другите ще поникнат

  12. #762

    Подразбиране

    ще стискаме палци да поникнат

  13. #763

    Подразбиране

    Искам да си покажа аз пак цветенцата, защото ми цъфнаха още от зюмбюлчетата, които ми прати lari, просто са прекрасни
    http://lilituuu.multiply.com/photos/...hoto%2F47%2F17
    http://lilituuu.multiply.com/photos/...hoto%2F47%2F18

  14. #764

    Smile

    Цитат Първоначално написано от iasi Виж мнение
    Такъв цвят зюмбюл не бях виждала, подариха ми го 8 март и за няколко дни цъфна и че вече прецъфтява. Дали ще може да се насади на земята и да цъфти както другите /бели, розови, сини/ Май не се вижда добре , но цвета е почти като цвета на кофичката - оранжев.
    голяма красота е зюмбюлчето,не бях виждала такъв цвят

  15. #765

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от galia69 Виж мнение
    Лари за сега се държи милата няма увяхнало или започнало да вехне листенце не че са много И аз съжалявам че не сме на близо да се сдобия с твоята роза но се надявам моята да стане на цвете .
    Преди известно време на майка ми и дадоха семенца на фурми от Йерусалим да се похваля поникнаха ми две от десетте посяти кофички .Интересно ми е какви ще са палмичките понеже семенцата са много малки едните са като топче с големината на зрънце чер пипер а другото е елепсовидно но малко по голямо За моя радост поникнаха и от двата вида сега ще чакам дали и другите ще поникнат
    Тези семенца, които са като черен пипер са палма "Вашингтония"-листата им рличат на разперена ръчичка, много е красива.Имам такава и си я захванах точно от таково семенце. А другото семе- елипсовидното е друг вид палма, тя е фурмата.Моят съпруг беше в Израел и ми донесе от там доста фурми- плод, набрани от палмата директно.И такива растения имах, но пространството ми е ограничено и ги раздадох/2 броя бяха/ на приятелки.Дано съм обяснила разбираемо
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

Страница 51 от 73 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •