Страница 52 от 73 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследенПоследен
Показване на 766 до 780 от 1085
  1. #766

    Подразбиране

    Малко по на горе в темата си говорихме за китайските рози, по този повод искам да Ви покажа цвят от моята роза. Бях бременна с малката ми дъщеря когато едно клонче от розата на снаха ми се закачи за огромния ми корем. Боднах го ей така - на шега - сега, 10 години след тази случка се радвам на розата си
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #767

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lari Виж мнение
    Много е красив! Насади си го в земята и пак ще те радва!
    Жалко - прецъфтя за 1 седмица Занесох го на село, свекърва ми да го насади в земята.

  3. #768

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimka Виж мнение
    Тези семенца, които са като черен пипер са палма "Вашингтония"-листата им рличат на разперена ръчичка, много е красива.Имам такава и си я захванах точно от таково семенце. А другото семе- елипсовидното е друг вид палма, тя е фурмата.Моят съпруг беше в Израел и ми донесе от там доста фурми- плод, набрани от палмата директно.И такива растения имах, но пространството ми е ограничено и ги раздадох/2 броя бяха/ на приятелки.Дано съм обяснила разбираемо
    мимка разбрах те много ще се радвам ако си захвана палма "Вашингтония преди години имах но майка ми я умори .Още чакам другите да поникнат

  4. #769

    Подразбиране

    Малко пролетно настроение от моята градинка
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #770

    Post

    Цитат Първоначално написано от lali Виж мнение
    Малко по на горе в темата си говорихме за китайските рози, по този повод искам да Ви покажа цвят от моята роза. Бях бременна с малката ми дъщеря когато едно клонче от розата на снаха ми се закачи за огромния ми корем. Боднах го ей така - на шега - сега, 10 години след тази случка се радвам на розата си
    lali ,розата ти е прекрасна-поздравления
    аз също от около половин година имам малка розичка,но за съжаление не е цъфтяла още и не знам какъв вид и цвят е
    изисква ли някакви специални грижи,за да цъфне?

  6. #771

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lari Виж мнение
    Малко пролетно настроение от моята градинка
    Захласвам се по такива градинки! А твоята е прекрасна!

  7. #772

    Подразбиране

    Благодаря! Още е много бедна заради времето.Но ще се покажат и другите цветенца.

  8. #773

    Подразбиране

    Как ви завиждам за градинките - направо не знаете какво богатство притежавате! Абе май си знаете, ама и аз да ви го кажа
    Дайте съвет за пълзящо растение, което да ми обвие оградата - аз съм на този етап, за градинката ще почакам, докато се изнесат майсторите
    През есента видях в един двор едно много простичко растение, което цялото беше обагрено в червено-оранжево , ама не му знам нито името, нито дали е многогодишно ... Беше прорастнало в самата тел на оградата и така приятно сияеше , че си казах "Ето го мойто решение на проблема с оградата" Ако обаче вие знаете нещо по въпроса - предпочитам да ви се доверя !

  9. #774

    Подразбиране

    аз имам въпрос към Лари . как се прихваща магнолията ? аз съм виждала два вида - едната е вечнозелена, има листа и през зимата и цъфти по - късно от тази, която имаш ти. а тази, която виждам първо цъфти / точно сега цъфти/ и после пуска листа. няколко пъти съм опитвала да отгледам от другия вид - тази , която целогодишно има листа, но винаги умира

  10. #775

    Подразбиране

    Да ви покажа мен какво ме изненада много приятно,защото други години цъфти чак през лятото
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #776

    Подразбиране

    yonka, много е красиво! а моето втора година не иска да цъфти.
    Показаната магнолия е може би на 5-6 години.Аз я имам от една година.Донесоха ми я в саксия и я засадих с много страх в градината-почвата ми е много бедна и камениста.Но се развива добре.Тя е от тези, които първо цъфтят и после имат листа.Сега прецъфтява и започна да се разлиства.Скоро си купих втора такава-червена,но е бебе.Казаха ми, че не е проблем да се отглеждат.Повече не зная.А тези,които не са листопадни,цъфтят след 10-та година.Това го зная от профисионалисти,които се занимават с отглеждане и разпространение на цветя.Казаха ми,че в Метро се продавали малки фиданки по 5 лв.Желая успех в отглеждането на растенията .

  12. #777

    Подразбиране

    yonka и аз имам това цвете но е розов цвета твоето е с много хубав цвят .Миналата година една колежка ми донесе три луковички но само едната цъфна .На есен ги приспах и прибрах в северната стая сега ги събуждам и листенцата им са около 5 см. надявам се лятото да ми цъфнат всички

  13. #778

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от yonka Виж мнение
    Да ви покажа мен какво ме изненада много приятно,защото други години цъфти чак през лятото
    Кажи как го гледаш това цвете.Имам го в къщи но освен листа и нови луковици друго не излиза.Дори не знам какъв цвят е.

  14. #779

    Подразбиране

    За да цъфти луковицата трябва да е голяма.А също така първо се показват цветосните тръбички и след това листата.Моето беше цяла зима на топло и изкарва няколко пъти листа,но аз ги късах -бяха едни такива бледи и тънки.Аз имам още един цвят -бяло или нещо подобно,но то не е цъфнало

  15. #780

    Подразбиране

    Реклама:
    ето я и нашата градинка,по голямата заслуга е на майка ми
    и букетите са от тази градинка
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 52 от 73 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •