Страница 1 от 73 1231151 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 1085
  1. #1

    Подразбиране Има ли любители на цветя?

    Ще се радвам да има такива и да обменим опит при отглеждането на цветята ни.

  2. #2

    Подразбиране

    И аз гледам цветя ,но имам съвсем слаби познания за това как се отглеждат.Може да се каже че те горките сами се гледат аз от време на време само ги поливам.

  3. #3

    Подразбиране

    На мен цветята са едно от слабите ми места.Апартамента ми е макък ,но съм натъпкала хола до дупка.Имам 5 пасифлори,две орхидеи,два амарилиса и три хищника.Пасифлорите са ми лиубими,като цъфтят през лятото ухае из целия апартамент,че и отвън!

  4. #4

    Подразбиране ima li liubiteli na zvetia

    I as mnogo obi4am zvetia,no ne rasbiram mnogo ot zvetia.po-tasi pri4ina imam malko.

  5. #5

    Подразбиране

    Съмнявам се, че може някой да не обича цветята. Обаче много от цветята си искат съответното изложение. Някои обичат севера, други юга, а ние гледаме на запад и през лятото малко цветя харесват горещото слънце - не винаги успявам навреме да пусна щорите и което оцелее, оцелее, останалите почвам да раздавам на съседките . Вчера ходих да си видя коледната звезда, която дадох за отглеждане на една съседка - много хубава е станала, но не е цъфтяла.
    Не тази, а предишната Коледа си купих азалия - бебешко розово - прекрасна беше. Раздадох на съседките (в саксията бяха 7 растения) с надеждата някъде да оцелее. Около половин година две растения живяха и дори цъфнаха, но само при една съдедка. После загинаха и двете. При останалите съседки дори не се адаптираха - много нежно и капризно цвете. Занесох си на село някои цветя и там цяло лято цъфтяха всичките - сакъзчета, мушката, теменужки, бегония, Исусов венец. У дома много време ми цъфтя циганчето, теменужките, детелините, разни треви, които не знаех, че цъфтят. Имам други цветя, чиито имена не знам. Особено интересно е едно - цялото бяло и мъхесто. Мисля, че някъде казаха, че е пирински чай, ама не съм сигурна. Имам каучуково дърво, но постоянно го подрязвам и си е като храст, а не като дърво - заема много място. Имам едно, чиито листа са като калинка - много издържливо и съм го виждала на много места, но не се сещам как се казва. Абе хубаво си е с цветя, ама като почне някое да се мръщи... и ми става криво.

  6. #6

    Подразбиране

    И аз обичам цветята страшно много. Мъжът ми по едно време викаше, че от цветя не може да ме намери в апартамента. Като се роди малката ми дъщеричка дадох половината на отглеждане при майка ми, която живее срещу нас. Така не ми липсват. Аз също уморих една азалия, но съм й оставила корена и стъблото евентуално пролетта да се оправи. От есента се боря с едни мушички, които са ми нападнали цветята и без малко да ми уморят банана. Което цвете хванеше мушички го пресаждах, но днес с ужас разбрах, че и новопресадените ми цветя са се сдобили отново с тези мушички. Някоя от вас дали се е сблъсквала с този проблем?

  7. #7

    Подразбиране

    Demetra, преполяла си цветята или си купила недобре обработена пръст. Остави ги малко да позасъхнат и мушичките ще изчезнат. Друг съвет е (ама не съм го правила) да се поизсуши пръстта във фурната, но не помня на колко градуса, за да измрат ... абе к'вото има там...

  8. #8

    Подразбиране

    Demetra, и аз имам същия проблем.
    Съветът на Alys е правилен, но и след като намалих до минимум поливането гадните мушички не изчезнаха съвсем. Свекърва ми е прочела някъде, че в саксиите се набождат кибритени клечки с графитчето надолу и мушичките изчезвали. Не съм го направила, но намерението ми е да още днес да купя 1 кибрит. Ако не помогне мисля че няма и да навреди :?
    Прави, това което можеш, с това, което имаш,там където си.

  9. #9

    Подразбиране ima li liubiteli na zvetia

    I as imah mu6i4ki,koito posle stanaha edni otvratitelni li4inki,koito prili4aha na meki brambari ili kasi 4ervei.4ak me be4e gnus da gi pogledna.No i li4inkite,i muhite se mahnaha kogato brat mi otide v Sofia,a toi gi poliva6e s utaika ot kafe.As gi polivam samo s voda/kogato se setia/-obiknoveno 1 pat na sedmiza.Ako e mnogo goresto,pres liatoto,i2 pati v sedmizata.Pri po-4esto polivane pak se poiaviat.

  10. #10

    Подразбиране

    Белите мушичке се появяват най вече от тая пръст която продават в магазините.Вимавайте много зщото тия мушички може да ви унищожат цветята ,когато пръста не е добре обезаразена дори и да не поливате цветята пак се развъждадат зная го от личен опит бях забравила един пакет от тази пръст на един рафт иникой не я беше полива и когато отворих пакета беше пълен амежду другото те после стават едни такива черни приличат на мухите но са по дребни.Проблема го реших когато изхвърлих всичката купена пръст и си напълних саксиите с горска пъст. :wink:

  11. #11

    Подразбиране

    Есента и аз си взех пръст от под борчета, нали тя била най-хубава, но за нещастие и в нея се появиха. На мен ми казаха да сложа накъсани цигари в пръстта, след това да полея хубаво и да оставя пръстта след това да изсъхне. Това го направих вчера и да видим какъв ще е резултата. Иначе си купувах и един препарат за пръскане, но като че няма ефект.

  12. #12

    Подразбиране

    Аз от време на време пръскам тези гадини с някакъв препарат за насекоми - изнасям саксиите на остъклената тераса, напръсквам ги хубаво и ги затварям за около 1/2 час. Действа, но не е за постоянно. Но като се появят пак - пак същата процедура. Дори си купувам препарати от магазините за 1 лв. - вършат същата работа като скъпите.

  13. #13

    Подразбиране

    И аз обичам много цветя, но най-много тези,които сами се гледат и не искат много грижи.Пръст не си купувам, а събирам от гората и преди да насея някое цвете чета в книгите какво е съотношението на пръст, пясък, торф и други такива. След като получа желаната смес я заливамс вряла вода, заради тези пусти мушици и чак на другия ден сея. Имам няколко дифенбахии и сега боледуват -листата им на връхчетата пожълтяват. Пръсках ги с какви ли не препарати и във водата им слагах - нищо. Дайте акъл какво да правя :?

  14. #14

    Подразбиране отговор

    И аз имам дифенбахия.Лятото беше страхотна,но сега и моята е така-краищата на листата жълтеят и ми погрозня .Но много зависи къде я държиш-тя обича светлина и обича да и се пръскат листата с вода.Да не е на студено.Абе тези цветя са по капризни от бебета .Имам много и всяко си иска различни грижи.
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от nellli
    Имам няколко дифенбахии и сега боледуват -листата им на връхчетата пожълтяват. Пръсках ги с какви ли не препарати и във водата им слагах - нищо. Дайте акъл какво да правя :?
    Имам 4 дефинбахии в офиса. Тези, които са при мен на топло (23 градуса), са едни такива омърлушени. Все трябва да им пръскам листата, да ги следя да не изсъхне почвата. Иначе става точно това - започват да им съхнат връхчетата на листата.
    И обратно - тези дефинбахии, които са на хладно (някъде около 17-18 градуса) се развиват прекрасно. Почти не ги поливам, не им пръскам листата, и въпреки това нямам грижи с тях.

Страница 1 от 73 1231151 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •