Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 27
  1. #1

    Question 1:4 бод-помощ

    здравйте
    моля ако някой може да ми каже техника за бод 1:4 да се шие наведнаж.

  2. #2

    Smile

    Цитат Първоначално написано от gerry76 Виж мнение
    здравйте
    моля ако някой може да ми каже техника за бод 1:4 да се шие наведнаж.
    В какъв смисъл на веднъж?!?
    Бод 1:4 се шие два знака един до друг и останалите два знака точно над тях.Дано си ме разбрала

  3. #3

    Подразбиране

    да това го знам
    но как да се вьрна за да стане еднакво и от двете страни.искам да направя 4 бода=
    на един символ и след това да премина на другия но не ми се получава.

  4. #4

    Подразбиране

    Ако правилно съм разбрала, искаш първо да ушиеш изцяло единият символ и след това да преминеш на втория. При това положение шиеш не от ляво на дясно или отдясно наляво, а отгоре надолу или обратно - отдолу нагоре. Т.е. вместо хоризонтално, шиеш вертикално.

  5. #5

    Подразбиране

    Шиеш един бод отдолу, един отгоре и после до тях пак отгоре и отдолу и се получават 4 бода и после продължаваш пак така със следващият знак.

  6. #6

    Подразбиране

    ако имаш например 3 еднакви знака един след друг ( +++) в схемата 1:4, шиеш 6 бода долу и се връщаш 6 бода отгоре

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от geri_73 Виж мнение
    ако имаш например 3 еднакви знака един след друг ( +++) в схемата 1:4, шиеш 6 бода долу и се връщаш 6 бода отгоре
    Много точно казано, и аз така шия и е лесно и не се объркваш.

  8. #8

    Подразбиране

    Виж тук се опитах да ти покажа нагледно
    http://s55.radikal.ru/i147/0903/2e/c41c4755e298.jpg
    Ако греша,нека колежките да ме коригират.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tdm13 Виж мнение
    Виж тук се опитах да ти покажа нагледно
    http://s55.radikal.ru/i147/0903/2e/c41c4755e298.jpg
    Ако греша,нека колежките да ме коригират.
    Браво, точно така!

  10. #10

    Подразбиране

    Има и още нещо, ако шиеш 1:4 знак по знак- например имаш 5 знака от схемата с един цвят и ти ги ушиеш един по един, става малко по- грубо отколкото да направиш 10 бода на долния ред и да се върнеш с 10 бода на горния ред/ умножаваш 5.2/, освен това става по-бавно защото правиш повече промушвания под и над панамата. Дано си ме разбрала какво се опитвам да кажа.Няма да е лошо да се видиш с някоя гобленарка и да и покажеш как работиш, ако грешиш да ти покаже, защото да ти го обясним на компютъра е едно, но да го видиш на живо си е друго.

  11. #11

    Подразбиране

    Шила съм и по двта начина,но като шиеш не знак по знак а на долен и горен ред отзад излиза по грозно ,а някои много държат и отзад да е краиво.Аз да си призная не съм толкова старателна и това дразни дори и мен.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Juli71 Виж мнение
    Шила съм и по двта начина,но като шиеш не знак по знак а на долен и горен ред отзад излиза по грозно ,а някои много държат и отзад да е краиво.Аз да си призная не съм толкова старателна и това дразни дори и мен.
    Не съм съгласна с теб,че се получава грозно, когато не шиеш знак по знак!
    Аз от както шия все си шия ред по ред е ми е двулицев гоблена

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Juli71 Виж мнение
    Шила съм и по двта начина,но като шиеш не знак по знак а на долен и горен ред отзад излиза по грозно ,а някои много държат и отзад да е краиво.Аз да си призная не съм толкова старателна и това дразни дори и мен.
    Е това не мога да го разбера - точно когато се шие знак по знак става грозно, когато шиеш с отиване и връщане отзад става така както е и отпред, че дори понякога е и по -добре!А как се шие фон знак по знак
    Редактирано от cecunka : 01.04.2009 в 08:18.

  14. #14

    Подразбиране

    [QUOTE=cecunka;267273]Е това не мога да го разбера - точно когато се шие знак по знак става грозно, когато шиеш с отиване и връщане отзад става така както е и отпред, че дори понякога е и по -добре!А как се шие фон знак по знак[/QUOTE

    Интересно наистина!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Е ясно за фона .Но там не шия на редове ,а карам на горе и на долу.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •