Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 62
  1. #16
    Активност Аватара на sonya_t
    Селановци, обл. Враца
     
    43 Мнения
     

    Подразбиране

    Мила, ако имаш картинката, просто я пусни на ПМ и си направи наново схемата. Но това става само ако не си започнала да шиеш, защото тогава ще ти се сменят знаците и ще изгубиш доста време докато се ориентираш в новата схема.

    C'est la vie...
    sonya_t.s@abv.bg

  2. #17

    Подразбиране

    Защо някой схеми в РМ не ми се отварят?Имам две програми и нито през едната неможе.

  3. #18

    Подразбиране

    А може ли и аз да попитам нещо?
    Искам да премахна от схемата контура,да си я изпринтирам така.Правена е в ПМ. Отварям си я,чета си я ,принтирам си я , но контура е много и ме кара да се взирам.Ровичках из опциите,но нищо не можах да направя. Или ако може да изрежа елементи от схемата,да ги увелича,да ги изпринтирам едри.
    Благодаря предварително.

  4. #19

    Подразбиране

    iliana67,благодря за отговора.
    Опитах се,увеличих в принт превю,но ми връща големината,която съм постигнала.Явно нещо не схващам. Ще се мъча утре отново да постигна нещо.
    Контурите са в много цветове,много са и ще ми е трудно да се оправям.

  5. #20

    Подразбиране

    iliana67, ЗЛАТНА СИ !!!!Не знам как да ти благодаря!!!!Веднага стана,принтирах един лист с риск да ме изхвърлят в този час от къщи. Стана!!!!!
    Много,много ти благодаря!!! Няма да махам контура,вече не ми пречи.
    Още веднъж - много ти благодаря!!!!

  6. #21

    Подразбиране

    Здравейте,
    преди да ви питам нещо ще се застраховам и ще ви кажа ,че не мога да работя с тази програма РМ..Изпратиха ми един гоблен с таква схема-в една интернет зала не можаха да ми го отворят, в една фирма за компютри успяха-и те намаха програмата ,но специално си свалиха някаква 4 дневна- фри, демо версия...Като ми я разпечатаха(нямаха цв. принтер) се оказа,че схемата е много размазана и неясна, защото беше предназначена за цветно принтиране,а ние я принтирахме в черно-бяло..
    Какво може да се направи в този случай, за да стане схемата по-четлива...има ли вариант да се превърне от Пм в графика?
    Съжалявам ако преповтарям нещо от писаното по-горе в темата...изчетох я цялата, но нищо не разбирам....Благодаря ви за търпението

  7. #22

    Подразбиране

    От известно време се уча да работя с тази програма РМ. Благодарение на подробните обяснения и прикачени картинки на iliana67 се справих с няколко схеми. Сега искам да попитам - след като си направя схемата в графичен вид,как мога да я запаметя без да я принтирам. Просто да я съхраня във вида в който съм си я "преработила". Моля да обясните на невежата възможно ли е това?
    Ще се надявам да бъдете любезни,както винаги и благодаря!

  8. #23

    Подразбиране

    iliana67 Безкрайно съм ти благодарна!!! Още довечера ще опитам . Дано да успея.

  9. #24

    Подразбиране pm

    А аз искам да попитам нещо,което не можах да прочета никъде или поне не намерих.Как да прехвърля схемата от РМ в pdf формат?На работното ми място мога да разпечатвам само pdf файлове.Предварително благодаря.

  10. #25

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от gertrud Виж мнение
    А аз искам да попитам нещо,което не можах да прочета никъде или поне не намерих.Как да прехвърля схемата от РМ в pdf формат?На работното ми място мога да разпечатвам само pdf файлове.Предварително благодаря.
    Най- лесно ще ти бъде ако си инсталираш виртуален pdf принтер! Можеш да си изтеглиш програмата директно от тук. Безплатна е!
    След като я инсталираш, отваряш си един файл в PM даваш му принт и в прозореца където е името на принтера избираш PDF ReDirect, това е виртуалният ти принтер! Даваш принт и файлът се принтира в PDF формат!
    Надявам се да съм ти помогнала!

  11. #26

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cvetkovaa Виж мнение
    Най- лесно ще ти бъде ако си инсталираш виртуален pdf принтер! Можеш да си изтеглиш програмата директно от тук. Безплатна е!
    След като я инсталираш, отваряш си един файл в PM даваш му принт и в прозореца където е името на принтера избираш PDF ReDirect, това е виртуалният ти принтер! Даваш принт и файлът се принтира в PDF формат!
    Надявам се да съм ти помогнала!
    Благодаря много ще пробвам

  12. #27

    Подразбиране зов за помощ

    Не знам дали тук му е мястото но се надявам някой който работи с РМ да ми помогне,аз имам програмата но все още не съм се научила да работя с нея в момента нямам много време да се уча и използвам направените от Вас програми
    В момента шия Гърция по схеми правени на РМ и установих че около птицата липсват няколко знака,(не знам кой е правил програмата затова не му пиша на личния )нека оправи този пропуск-аз се справих благодарение на това че имах и друга програма не на РМ и като ги сравних видях какво трябва да шия. Сега събирам конци да започна Венеция пак по схема на РМ-защото друга нямам и установих че има два знака с един и същ номер 3840 ДМ,ако някой е шил или правил схемата нека ми помогне какъв номер конец да използвам за тези два знакаи благодарности на тези които ми помогнат аз съм много доволна от цветовата гама в тези схеми и много искам да ушия Венеция
    адресът ми е в подписа

  13. #28

    Smile

    Цитат Първоначално написано от zhak Виж мнение
    Не знам дали тук му е мястото но се надявам някой който работи с РМ да ми помогне,аз имам програмата но все още не съм се научила да работя с нея в момента нямам много време да се уча и използвам направените от Вас програми
    В момента шия Гърция по схеми правени на РМ и установих че около птицата липсват няколко знака,(не знам кой е правил програмата затова не му пиша на личния )нека оправи този пропуск-аз се справих благодарение на това че имах и друга програма не на РМ и като ги сравних видях какво трябва да шия. Сега събирам конци да започна Венеция пак по схема на РМ-защото друга нямам и установих че има два знака с един и същ номер 3840 ДМ,ако някой е шил или правил схемата нека ми помогне какъв номер конец да използвам за тези два знакаи благодарности на тези които ми помогнат аз съм много доволна от цветовата гама в тези схеми и много искам да ушия Венеция
    адресът ми е в подписа
    Не съм спец на РМ, но ако става въпрос за Венеция, разработката на Ming, няма грешка, всичко се шие с 3840. И аз когато започвах гоблена го забелязах и я попитах, просто недоглеждане.
    Редактирано от did_tag : 07.03.2011 в 15:30.

  14. #29

    Подразбиране

    Искам да попитам и аз нещо за програмата РМ: имам схема на определен гоблен, но искам да си го направя по - малък и да използвам същата цветова гама. Има ли такава опция да се зададат определени цветове, с които програмата да ми изработи новата схема?

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от ra4ko75 Виж мнение
    Искам да попитам и аз нещо за програмата РМ: имам схема на определен гоблен, но искам да си го направя по - малък и да използвам същата цветова гама. Има ли такава опция да се зададат определени цветове, с които програмата да ми изработи новата схема?
    И аз имам един гоблен в PM , на който искам да намаля размерите даже наполовина, дали може да стане наистина и как ?

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •