Показване на 1 до 11 от 11

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Здравей!
    Преди 19 години опериха баща ми от рак на хранопровода. След операцията се оказа, че има разсейки и в стомаха. на първата операция отстраниха хранопровода,изрязаха част от стомаха,не можеше да се храни през устата. Имаше една тръбичка гумена към стомаха и го хранехме от там като храната беше задължително пасирана. под шията имаше как да го обясна нещо като отвор но не беше дупка от където излизаше слюнката и той със салфетки си обираше. След операцията докато беше в интензивния сектор беше останал само кожа и кости. След като го изписаха в къщи започнахме захранването. Доктора каза силна храна. И ние се старехме, да знаеш само какви усилия положихме в онази криза, когато имаше купони. постепенно успя да си възвърне свалените килограми. На профилактичните прегледи доктора казваше че всичко е наред и се възстановява много добре. Втората операция беше след 6 или 7 месеца. мисля, че трябваше да бъде пластика- да направят хранопровод от червата. Какво е станало по време на опацията така и никой не ни каза, нещо сърцето е създавало проблеми,но дни след операцията баща ми почина, но не от рака от от остра сърдечна недостатъчност.
    Не се отчайвай мила. Не съм специалист но мисля че операцията е наложителна. А и баща ти няма разсейки. бъди силна. желая възможно най-благоприятното развитие на нещата за него. Успех.

  2. #2

    Подразбиране

    Благодаря ви за отговора! Ясно е, че няма да бъде лесна операция! Била е много продължителна и една от най-трудните операции! Доколкото разбрах пластиката на хранопровода ще се прави по време на първата! После ще се захранва, ще се учел да ходи тепърва! Така каза доцента поне! Длъжна съм да се надявам и на малкото шанс, който се дава!
    А тук в град Лясковец се свързахме с един човек, опериран декември месец! Туморът му е бил по-голям и не е можел да поглъща течности! Той за сега е добре, но се опасявам, че е минало малко време след операцията! Няма да е лошо да се чуя с някой, който е опериран по-рано!
    Както се казва, надеждата умира последна! А знаете ли кои доктори правят такива операции? Били са малко специалистите! Вярно ли е?

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •