Здравей!
Преди 19 години опериха баща ми от рак на хранопровода. След операцията се оказа, че има разсейки и в стомаха. на първата операция отстраниха хранопровода,изрязаха част от стомаха,не можеше да се храни през устата. Имаше една тръбичка гумена към стомаха и го хранехме от там като храната беше задължително пасирана. под шията имаше как да го обясна нещо като отвор но не беше дупка от където излизаше слюнката и той със салфетки си обираше. След операцията докато беше в интензивния сектор беше останал само кожа и кости. След като го изписаха в къщи започнахме захранването. Доктора каза силна храна. И ние се старехме, да знаеш само какви усилия положихме в онази криза, когато имаше купони. постепенно успя да си възвърне свалените килограми. На профилактичните прегледи доктора казваше че всичко е наред и се възстановява много добре. Втората операция беше след 6 или 7 месеца. мисля, че трябваше да бъде пластика- да направят хранопровод от червата. Какво е станало по време на опацията така и никой не ни каза, нещо сърцето е създавало проблеми,но дни след операцията баща ми почина, но не от рака от от остра сърдечна недостатъчност.
Не се отчайвай мила. Не съм специалист но мисля че операцията е наложителна. А и баща ти няма разсейки. бъди силна. желая възможно най-благоприятното развитие на нещата за него. Успех.