Показване на 1 до 11 от 11
  1. #1

    Подразбиране Познавате ли опериран от рак на хранопровода?

    Моля за помощ защото съм отчаяна! Баща ми е с диагноза рак на хранопровода! След ходене по мъките в софийските болници, се съгласиха да го оперират. Изследванията му са много добри, ако не можеше да приглъща твърда храна, никой не може да каже, че има болест! Никога не е ползвал и един ден болничен! Здрав му е организма! И сега изведнъж това! Не пуши, умерено си пийва в компания, но си угажда на яденето!
    Искам да ми кажете има ли шанс след операцията да се живее по-дълго или всичко е за кратко! Един доцент в очите му каза "Без операция 1 година, с операция 6 месеца" Вярно ли е това?Няма ли надежда за по-дълъг живот? Започна да се задавя с твърда храна преди 4 месеца! Но все си мисли, че е случайно!Чак януари отиде на лекар!Но защото не е системно, а от време на време! И си мисли, че му присяда! Най-добрата новина е, че няма разсейки и той е сравнително млад-56 години!
    Моля ако има някой, опериран от тази болест или пък вие познавате или сте чували за такъв човек, да сподели! Може на лични или ще дам скайп ако се притеснявате да пишете публично!
    Благодаря ви предварително!

  2. #2

    Подразбиране

    Здравей!
    Преди 19 години опериха баща ми от рак на хранопровода. След операцията се оказа, че има разсейки и в стомаха. на първата операция отстраниха хранопровода,изрязаха част от стомаха,не можеше да се храни през устата. Имаше една тръбичка гумена към стомаха и го хранехме от там като храната беше задължително пасирана. под шията имаше как да го обясна нещо като отвор но не беше дупка от където излизаше слюнката и той със салфетки си обираше. След операцията докато беше в интензивния сектор беше останал само кожа и кости. След като го изписаха в къщи започнахме захранването. Доктора каза силна храна. И ние се старехме, да знаеш само какви усилия положихме в онази криза, когато имаше купони. постепенно успя да си възвърне свалените килограми. На профилактичните прегледи доктора казваше че всичко е наред и се възстановява много добре. Втората операция беше след 6 или 7 месеца. мисля, че трябваше да бъде пластика- да направят хранопровод от червата. Какво е станало по време на опацията така и никой не ни каза, нещо сърцето е създавало проблеми,но дни след операцията баща ми почина, но не от рака от от остра сърдечна недостатъчност.
    Не се отчайвай мила. Не съм специалист но мисля че операцията е наложителна. А и баща ти няма разсейки. бъди силна. желая възможно най-благоприятното развитие на нещата за него. Успех.

  3. #3

    Подразбиране

    Благодаря ви за отговора! Ясно е, че няма да бъде лесна операция! Била е много продължителна и една от най-трудните операции! Доколкото разбрах пластиката на хранопровода ще се прави по време на първата! После ще се захранва, ще се учел да ходи тепърва! Така каза доцента поне! Длъжна съм да се надявам и на малкото шанс, който се дава!
    А тук в град Лясковец се свързахме с един човек, опериран декември месец! Туморът му е бил по-голям и не е можел да поглъща течности! Той за сега е добре, но се опасявам, че е минало малко време след операцията! Няма да е лошо да се чуя с някой, който е опериран по-рано!
    Както се казва, надеждата умира последна! А знаете ли кои доктори правят такива операции? Били са малко специалистите! Вярно ли е?

  4. #4

    Подразбиране

    Здравей! Моята свекърва я оперираха от рак на хранопровода преди 9 месеца. Доста време чака докато я приемат в Пирогов, понеже беше със записване. Сега е добре, доколкото може да се каже. Преди операцията докторите даваха шанс 50/50, но всичко мина нормално. Сега все още неможе да се храни добре понеже я наболява и повръща доста. Все още не е възстановила килограмите си, но тя никога не е била повече от 53, а сега е 38. С присаждане на черво на увреденото място е още от първата операция, всъщност други засега няма да има. Иначе денят й минава като на съвсем здрав човек дори иска да се връща на работа - единственото което е, че бързо се уморява впредвид килограмите й и това че повръща често, което се дължало на това че е изрязана част от стомаха и клапата която биламежду стомах и хранопровод я няма и затова храната се връща. И тя нямаше разсейки и за сега както казах единствения проблем е повръщането и малкото килограми.
    Така че успокой се доколкото е възможно, всичко зависи от организма и най- вече волята за живот. Не се отчайвайте, дано всичко е наред и се радвайте дълги години на щастлив живот всички заедно.
    Между другото на свекърва ми са й казали че този вид рак се получавал най-вече от пушене, тя пушеше по 2 кутии на ден, а ти казваш, че баща ти не пуши. Така че не вярвайте много на тези доктори, те винаги се презастраховат.
    УСПЕХ!!!

  5. #5

    Подразбиране

    Точно за тези операции незнам, но знам че в Пловдив в онкологията един от най добрите онко хирурзи да не кажа и най добрия е доктор Валентин Иванов. Частния му кабинет е срещу Областната управа. За съжаление нямам телефон.

  6. #6

    Подразбиране кураж

    Деси, не се отчайвай! Дано всичко да мине както трябва. А моята майка претърпя 2 операции . На главата и дебелото черво. Хвала на д-р Валентин Иванов от онкологията в Пловдив.

  7. #7

    Подразбиране

    Аз съм с рак на гърдата, ампутираха ми гърда, матка и яйчници преди 5 години ( бях на 33 ), съвета ми е да влезнеш в клуба на раково болните , който се намира в dir.bg и там ще намериш много информация за заболяването, лечението, както и съвети от хора преминали през този проблем. Съфорумците там са много услужливи и можеш да питаш каквото се сетиш - винаги има някой да ти отговори. Пожелавам ви да се справите по-бързо и по- лесно със заболяването.

  8. #8

    Подразбиране

    Здравей мила,
    аз съм оперирана от фиброаденом на гърдата-оказа се доброкачествен...оперира ме Завеждащият на пловдивската Онкология доктор Иванов..наистина е гениален лекар и страхотен човек..сега ходя редовно при него на профилактични прегледи в частния му кабинет( той приема и в Онкологията в Пловдив, но там той влиза от операция, в операция,после си наглежда пациентите и не се знае дали ще му остане време и прегледи да прави. Докато аз лежах там, на ден от 8,30 до 14 часа правеше по 5-6 операции..)
    Давам ти координатите на частния му кабинет...Приемът струва 30 лв., а приемните му дни са вторник, четвъртък и петък -от 15 до 18 часа. Желателно е предварително да си запишеш час по телефона-(032) 64 34 44...защото болните са мнооого...

    гр. Пловдив,бул. "Шести септември"№82, д-р Валентин Иванов

    По повод на другите ти въпроси..когато аз се приготвях за операция и не се знаеше какво ще излезе...много се бях отчаяла...
    Тогава се чух с роднина на мъжа ми, пред която и до днес се прекланям, заради упоритостта ,борбеността, мъжеството, силата на вярата й, че ще се оправи и силната жажда за живот..Тази жена ми въздейства и на мен...
    Тя е оперирана преди 25 години от рак на гърдата,2-3 операции..С ампутирана гърда, изчистена е...минала е всичкото лечение..Все казва аз няма да се предам, аз ще живея, аз имам още неща да свърша за децата си..
    Преди 4 години и откриха и рак на дебелото черво..тя пак не се предаде...пак тръгна ..Правиха и една операция-всичко й е навън с торбичка...след около година се оказа ,че има разсейки и тя отново не е добре...пак тръгна на операция..В Пловдив директно казали на децата й,че няма смисъл да я оперират..безнадежден случай...но те не се предадоха...грабнаха я и я заведоха в София- там й направиха операция..след нея трудно се възстанови, доста беше отслабнала...но пак каза...АЗ НЯМА ДА СЕ ПРЕДАМ..ЩЕ ЖИВЕЯ НАПУК НА ВСИЧКО И ВСИЧКИ...
    Изуми ме,че след тази тежка втора вече операция тръгна и нова кола да си купува, трябвала й..защото нямала намерение да умира...И оттогава се възстанови и втора година вече си е добре...
    Аз много й се радвам и възхищавам....Разказах ти това, за да не се отчайвате, защото за мен вътрешната мотивация е най-важна... Да си казваш по няколко пъти на ден-Аз ще се оправя, аз няма да се предам ей така! Имайте вяра в добрия изход!

    Сила и успех пожелавам на теб и баща ти!

  9. #9

    Подразбиране

    Здравейте момичета!! Операцията приключи успешно!! Беше много дълга-7 часа! Но доцента каза, че е доволен от работата си! Сега татко е в реанимация и остава да се бори и да издържи организма му на изтощението! Ще пиша пак за това как се развиват нещата и да споделяте билки за въстановяване!
    Благодаря ви за подкрепата!

  10. #10

    Подразбиране

    Здравейте! Баща ми е с диагноза рак на хранопровода..Правиха му операция преди година, след операцията беше сравнително добре.. след това се влоши отново и започна химиотерапия, а в момента започна и лъчетерапия.. нищо не помага..отново започна да губи килограми, не може да преглъща, дави се и има болки.. Лекарите искат да му слагат стенд, но струва много скъпо.. Млад е - на 43 години .. Яде само пасирани храни, но отново му е трудно при преглъщането..Отчаяна съм, не знам как да му помогна

  11. #11

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравей Lidiya, ходихте ли в болницата в Панагюрище? Онколожката е много добър специалист." Унихоспитал"се казва. Пробвайте там. От личен опит ти я препоръчвам.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •