Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Подразбиране Салата(предястие) с кус-кус

    Продукти:
    Кус-кус ( в зависимост от порциите,аз слагам 1/2 пакет)
    Шунка
    Кисели краставички
    Майонеза
    сол,черен пипер,шарена сол

    Кус-кусът де сварява.Отцежда се от водата и докато е топъл се слага една лъжица масло(маргарин) да се разтопи.Оставя се да изстине.Нарязват се шунка и кис.краставички като за руска салата(на око).Добавят се към изстиналия кус-кус,прибавя се майонеза(пак на око)+подправките.Всичко се обърква добре.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Тази салата съм я опитвала. Чудусна е

  3. #3

    Подразбиране

    Ммм, това е любимата ми салата. Аз правя с макарони и добавям още грах и морковчета.

  4. #4

    Подразбиране

    Ще взема да купя продукти и тази вечер сме на салатата като основно ястие . Ще добавя и грах, а може и леко сварени моркови. С морковите се справям лесно - с мъничко вода в микровълновата за 3-4 минути.
    Скарлет, мерси!

  5. #5

    Подразбиране

    вместо само с майонеза може да бъде 1/2 майонеза и 1/2 кисело мляко/ на баба/ и ако добавите малко царевица става страхотно

  6. #6

    Подразбиране

    о, и аз ще я пробвам тази вечер. Ако няма желаещи, утре ще си я доям за обяд така поне няма да мисля за обяда

  7. #7

    Подразбиране

    А майонезата нали се прави от сурови яйца
    Имам предвид птичия грип :?

  8. #8

    Подразбиране

    Купената найонеза не се прави от сурови яйца, а от яйчен прах,изсушаването е метод на стерилизация, така че мисля,че е безопасна.
    А такава салата и аз правя само,че с кисели краставички и чесън.Но честно казано моите не я харчат много. Аз обаче я обичам.

  9. #9

    Подразбиране

    Салата "Скарлет", която сервирах съвсем като основно ястие, стана страхотна! И за да не е много еднообразно в чиниите , като гарнитура имаше сварени картофи с масло . Като съчетах всички съвети, към сварения кус-кус добавих кис. краставички, свинско филе, кашкавал (нарязан на мааалки кубчета), царевица, грах, малко морковче, майонеза и кисело мляко 1:1. Връх!!!

  10. #10

    Подразбиране

    Е стига де! Ами че то какво остана от рецептата на Скарлетката? :? A, gre6ka:

  11. #11

    Подразбиране

    и аз направих (':?')(':?')(':?') снежните човечета пък.
    И кой ги хапна, понеже няма скрупули да разваля красотата ('')('') аз и синчето.
    Баща и дъщеря са такива традиционалисти, че предпочитат сиренето нарязано на кубчета ('')('')('')

  12. #12

    Подразбиране

    Реклама:
    И аз ще се възползвам от вашето въобръжение и другия път ще добавя и царевица. Грах и морковчета нещо не ги обичам много(за салатки става въпрос),за ястие ги хапвам.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •